Gdańsk ma 3 nowe połączenia

Gdańsk ma 3 nowe połączenia Tania linia lotnicza easyJet ogłosiła dziś (25.07) uruchomienie trzech połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, pomiędzy Trójmiastem a Londynem, Bristolem i Edynburgiem. Codzienne loty do Londynu (Gatwick) zostaną uruchomione 29 października b.r., zaś nowe połączenia do Bristolu i Edynburga - 30 października b.r. Bilety, w cenie od 109 zł (w jedną stronę, z...
25/07/2007 20:40   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
bavok 2007-07-28 12:39   
bavok - Profil bavok
Coś specjalnie dla Maxxa http://www.tinyurl.pl/?WZ1EFKbb to także zobacz link Poszukajcie sobie tarasu widokowego... ;-)
humbak 2007-07-28 12:36   
humbak - Profil humbak
bavok: Nie o to chodzi, abyś pisał "o kurnikach, kaczkach i innym drobiu", tylko nie stosował metody: "Wiem, ale nie powiem". Jesli wiesz, to po prostu albo sie tym dzielisz z nami, albo "wykorzystaj najlepszą okazję, aby pozostać cicho" (to parafraza inszego prezydenta, już na emeryturze). Na różnych forach lotniczych jest coś takiego jak "pogłoski o nowych połaczeniach", gdzie omawia się właśnie takie "rewelacje", o któych wiesz, ale nie chcesz nam powiedzieć. :P
bavok 2007-07-28 12:29   
bavok - Profil bavok
Dobra to od dziś nie będę pisał o jakiś planowanych połączeniach itp, a będę pisał o kurnikach, kaczkach i innym drobiu ;)
desert_eag 2007-07-28 12:18   
desert_eag - Profil desert_eag
bavok: to oczywiste, ze pewnych informacji nie mozna ujawnic. jednak moim skromnym zdaniem najlepiej bedzie jesli ujawnisz cala informacje albo wcale, bo szczatki sa denerwujace i w sumie tez swiadcza na twoja niekorzysc - nie uwazasz, ze info o tym, ze beda 3 nowe polaczenia z GDN by EZY tez jest naruszeniem tajemnicy? przeciez wiedzialo o tym tyle samo osob co o tym, ze beda to LGW, EDI i BRS...
bavok 2007-07-28 12:07   
bavok - Profil bavok
Tak jasne mam nawet portret Kaczyńskiego w moim pokoju w pracy! ;-) Chodzi o to że to co można puścić dalej w obieg dla ludzi postronnych to można to zrobić bez problemu. Dobrym przykładem była tutaj konferencja EZY w GDN. Mogłem napisać 3 dni przed konferencją jakie 3 nowe kierunki easyjet otworzy, ale po co? Lepiej zachować tajemnice i niech linia sama o tym poinformuje z władzami portu dzięki czemu wszyscy się cieszą. Tak samo teraz jest z innymi liniami i ich planami wobec Polskich lotnisk. Ja np. jestem neutralny wobec wszystkich lini w Polsce i mógłbym napisać że wkrótce jakaś linia, znana w Europie ogłosi bazę w KRK, prawda? ;-) Ale po co? :D Kolego pasażer, ja się niczego nie boje :D Ale w biznesie jedno co wiem to czasem lepiej się ugryźć w język niż coś powiedzieć co powinno być tajemnicą, szczególnie w takim biznesie jakim jest lotnictwo. Za tego Kaczyńskiego to się obraziłem!!! ;)
humbak 2007-07-28 11:16   
humbak - Profil humbak
Ja bym powiedział raczej, że bavok bierze przykład "z góry". Nasz pan premier tez stosuje zasadę "wiem, ale nie powiem" jeśli chodzi o wybory. Nie ma to jak doskonałe przykłady do naśladowania, bavok! :o)
humbak 2007-07-28 10:54   
humbak - Profil humbak
maxx: Nie przeczytałeś, co napisałem - ja pisałem o Boeingach 767 i 777, a takich nie ma we flocie DY, EZY i FR. :o) Ale zgadzam się, że architekci wielokrotnie robią "radosną twórczość artystów". :o)
bavok 2007-07-28 10:26   
bavok - Profil bavok
Maxx: Nie wiem gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, ale chyba masz pojęcie że nie o wszystkim można pisać na ogólnodostępnych forum, prawda? Tak jak z połączeniami EZY nie mogłem, tak samo z nowymi połączeniami FR do lotnisk na południu nie mogę i o innych sprawach. Jak coś będę mógł napisać to napiszę nie bój żaby! ;-)
maxx 2007-07-28 09:37   
maxx - Profil maxx
bavok: I znowu. Chcesz być Pytią, to zamknij się w jeden puszcze z Pandorą i nikt nie pozna Twoich tajemnic. A jak coś wiesz, to się pochwal. "Wiem ale nie powiem" to dobre jak ma się 5 lat. // stenus: nie trafiłeś, Norwegian lata Boeingami, EZY też (zależy skąd), FR to już 100% Boeingi. Więc nie gadaj :) Poza tym nie chodzi mi o kształt, tylko o malowanie. Architekci to często różne tubisie i czasem ego przesłania im ostrość spojrzenia - ale po to jest zleceniodawca, żeby przypilnować takich drobiazgów ;) Na wizualkach mieszkaniowych połowa samochodzików to z reguły różne golfy - i ok, póki nie będzie na każdym wymalowane logo tylko jednej firmy, że niby PH się zjechali. JUż lepiej było zrobić samolociki w Lufę.
bavok 2007-07-28 09:23   
bavok - Profil bavok
maxx: To że jestem z Śląska nie oznacza że nie mam nic wspólnego z rozbudową takiego Gdańska, Krakowa czy Wrocławia... :)
humbak 2007-07-28 01:46   
humbak - Profil humbak
maxx: Na wizualce stoją te samoloty, bo one wyglądają na 767 lub 777, a raczej LCC takich miec nie będą. Choć kto to wie co będzie za 5 lat. Tak czy inaczej architekci nie po raz pierwszy pokazują, żę nie znają się na markach samolotów. :o) I żyją stereotypami. :o)
maxx 2007-07-28 00:31   
maxx - Profil maxx
...dla chętnych są ładne kolorowe wizualizacje zwycięskich projektów: zobacz link // nawet na wizualce widać, że nowy terminal będzie przedłużeniem obecnego, z łącznikiem, a Słowackiego ma być dwupasmowa. Tyle, że to na razie czysta teoria. // Obecny przebieg ul. Słowackiego w dalszej częsci (w stronę Banina) koliduje z rozbudową pasa i drogi kołowania, trzeba by zrobić całkowicie nową drogę w szczerym polu. Prościej ją zakończyć przy nowym terminalu i przenieść ruch na drugą stronę lotniska. Od dawna jest to w planach. Chociaż oczywiście wszystko może ulec zmianie. // Straszliwie żenujące jest, że na wizualce stoją 2 samoloty LOTu, jakieś AF, jakiś Finnair, a ani słowa o FR, W6, EZY czy DY - a to właśnie te linie generują i generować będą coraz większą część ruchu na lotnisku!
maxx 2007-07-28 00:15   
maxx - Profil maxx
bavok: ja jestem z Gdańska, ty ze Śląska, sądząc w opisie. Jeśli wiesz lepiej, to sam się pochwal źródłem. Za stary jesteś na "wiem ale nie powiem". Ja siedzę na miejscu i to są lokalne, gdańskie kwestie. // Lotnisko samo się miota, wygrał projekt z 20 check-inami, chcą 40. // Plan obcięcia Słowackiego jest od zawsze, podobnie jak poszerzenia go do 2 pasów od ul. Budowlanych do terminalu. Jest drobny problem z kolizyjną bocznicą kolejową, którą i tak trzeba przebudować, a estakada w świetle podejścia na pas nie przejdzie. A ma być częścią starej-nowej gdańskiej kolei metropolitalnej. Prosto z terminala na Baltic Arena :P // Jak już koniecznie chcesz linki, to wejdź na zobacz link i zobacz sobie plany zagospodarowania przestrzennego. Widać wszystko czarno na białym.
bavok 2007-07-27 21:57   
bavok - Profil bavok
Maxx: to prześlij mi jakieś linki które mówią o tym że Słowackiego ma być obcięta bo z tego co widziałem na planach to ma być przesunięta na północ.
humbak 2007-07-27 21:26   
humbak - Profil humbak
Ciekawy jestem czy po doświadczeniach z T2 w WAW jakiekolwiek lotnisko odda budowę czegokolwiek konsorcjum Budimex-Ferrovial lub innym Hiszpanom? :o)
aynis 2007-07-27 21:21   
aynis - Profil aynis
Wiem wiem, ale bavok, słuchałeś może tego wywiadu, link maxx wrzucił parę dni temu. Myślę, że nie skuszą się na hiszpańskiego wykonawcę, przynajmniej mam taką nadzieję ;)
maxx 2007-07-27 21:21   
maxx - Profil maxx
bavok: A lotnisko ma być ładne? To w Maladze wygląda jak warszawski MDM, a jest całkiem si. Co do Słowackiego - nie masz racji, w planie jest obcięcie ulicy, cały ruch do Kartuz pójdzie przez istniejącą ulicę Budowlanych, po drugiej stronie lotniska. Obecna ulica Słowackiego plus pola po obu stronach (tam np. gdzie stoją oba radary) są własnością lotniska i można szaleć, ile dusza zapragnie. Jak myślisz, czemu radar meteo i radar zbliżania stoją tak daleko w polu? Bo teren przed nimi zarezerwowany jest na budowę. Fajnie, że już przyklepali, i szybko ruszą. Od łącznika na wysokości paru metrów nikt nie umarł.
bavok 2007-07-27 21:19   
bavok - Profil bavok
Tylko że najpierw muszą Słowackiego oddać do użytku bo nowy terminal i płyta będą w miejscu gdzie ta ulica przebiega blisko lotniska. Dopiero po tym będą mogli zabrać się do budowy nowego terminalu. Ja stawiam że oddadzą go akurat na EURO2012. To czy będą budować hiszpanie czy też nie tak naprawdę nie wiadomo bo musi być przetarg na wykonawcę :P
aynis 2007-07-27 21:13   
aynis - Profil aynis
Ale przynajmniej jest szansa, że skończą w terminie, skoro to nie żadna hiszpańska firma ma budować :]
bavok 2007-07-27 21:09   
bavok - Profil bavok
Projekt który wygrał ma 5 rękawów z czego mogę się założyć tu i teraz że powstaną góra dwa rękawy, jest zlokalizowany na zachód od obecnego. Ten nowy będzie połączony z starym za pomocą jakiegoś dziwnego korytarza na wysokości paru metrów nad ziemią. Dach ma brzydki taki kanciasty bez polotu. A bryła budynku zwykły prostopadłościan z szkła i metalu. Nic specjalnego. Żeby mogli rozpocząć budowę nowego terminalu muszą najpierw przebudować ulicę Słowackiego, a to w naszym kraju potrwa z 2 lata ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy