Na Kanary prosto z domu

Na Kanary prosto z domu
29/09/2011 21:13   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
usuniety 2011-10-01 09:58   
usuniety - Profil usuniety
Nie napisałem jaka jest cena wycieczki więc w tym przypadku 1000zł
kero 2011-10-01 09:52   
kero - Profil kero
Liczyłem na laury a tu ciągle goździk tylko:-( Kubuś, jak skończysz 18 lat to zbędę Co mój "interes" bo łapiesz wszystko w lot - to od tego latanie chyba.
rafciooo77 2011-09-30 22:10   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Touroperator wypłaca agentowi prowizję. Klient podpisuje umowę z Touroperatorem.
usuniety 2011-09-30 22:05   
usuniety - Profil usuniety
Czyli, że agent odprowadza sobie prowizje w wysokości np. 10% czyli dla agenta w tym przypadku jest 100zł. Już rozumiem, dzięki :)
rafciooo77 2011-09-30 22:01   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Rafciooo77 bardzo się tym tematem ostatnio interesuje :)
first 2011-09-30 21:58   
first - Profil first
KERO: dobry kierunek myslenia... A RAFCIOOO77 trafił w dziesiątkę:)
rafciooo77 2011-09-30 21:42   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Tutaj nie ma zbyt wielkiej filozofii. Agent dostaje prowizje za sprzedaną wycieczkę. BP sprzedają je we własnych punktach, ponosząc koszt utrzymaniu tego punktu lub płacąc agentowi prowizję. To oczywiście w telegraficznym skrócie :)
kero 2011-09-30 21:18   
kero - Profil kero
kubab222 tym razem ja staję po stronie firsta. To w jaki sposób zarabia first to tajemnica handlowa. Nie obraź się ale z racji swojego wieku masz prawo nie znać się na tym. Aby Ci co nie co przybliżyć powiem Ci tak: Sprzedaż wycieczek to sprzedaż jak wszystkiego innego (no prawie). Turoperatora można nazwać sprzedawcą hurtowym a agenta detalistą. Szanujący się hurtownik nie obsługuje z zasady detalu ale jeśli klient detaliczny i tak kupuje u hurtownika to zwykle płaci więcej niż agent, który kupuje ilości hurtowe. To tak w uproszczeniu i myślę, że tym razem first powie, że czegoś się już nauczyłem:-)
usuniety 2011-09-30 20:36   
usuniety - Profil usuniety
First: W takim razie jak na tym zarabiasz, bo gdy ceny są takie same ceny u touroperatora i u Ciebie wyszedłbyś na 0, więc w takim razie myślę, że korporacja daje ci pieniądze za np. 30 sprzedanych wycieczek lub coś w tym stylu. Jeżeli są problemy z biurem to zgadzam się, że ty jako agent możesz zrobić znacznie więcej, ale jak już pisałem dość rzadko zdarzają takie przypadki :)
first 2011-09-30 20:20   
first - Profil first
Kubaab922 to pomyśl trochę... 1) NIGDY nie kupisz tańszej wycieczki bezpośrednio u touroperatora niż u agenta (takie są zasady w tej branży - ceny sa wszędzie identyczne). 2) Każdy agent jest w stanie wywalczyć dla swojego Klienta wiele... naprawde wiele... kupujac bezposrednio w koporacji jestes zdany w razie problemów wylacznie na (zazwyczaj) mało porzyjazny i kompententy hepldesk
usuniety 2011-09-30 19:41   
usuniety - Profil usuniety
Ja (znaczy rodzice) kupowałem wycieczkę w do Turcji TUI - centrum podróży i teraz wszystkim powtarzam, że to jest profesjonalne biuro. Po drugie wycieczki są pewnie droższe, ale nie wiem, a tak na logikę to przecież agent musi zarobić. Zdaje mi się, że większość ludzi woli kupować wycieczki "z pierwszej ręki". Po trzecie dość rzadko słyszy się złe opinie o biurach podróży. Po czwarte to Ty musisz zarobić i chcesz do siebie przyciągnąć klienta więc piszesz tak jak piszesz., a po piąte nie zaimponujesz mi swoim gadaniem, że u agenta jest "LEPSZA OBSŁUGA... i opieka :)
first 2011-09-30 18:32   
first - Profil first
Oczywiscie, ze jestem agentem. I wiem co mówię. Po pierwsze witryny internetowe pobierają dane z systemów rezerwacyjnych. Często się zdarza, oferta widoczna jest wcześniej w systemie nim pojawi się na stronie touroperatora. Po drugie: LEPSZA OBSŁUGA jest efektem tego, żew zasadzie dobry agent reprezentuje interes Kliienta w relacji z touroperatorem i wiele sparw jest w stanie załatwić. W przypadku zawarcia umowy bezpośrednio z touroperatorem Klient jest bez szans (to starcie słonia z mrówką). To szczególnie uwidacznia się przy jakichkolwiek problemach (zmiany w rezerwacji, opóżnienia lotów, reklamacje itp).
kero 2011-09-30 15:04   
kero - Profil kero
No Kubuś teraz to dałeś:-) Ostatni agent o jakim było głośno miał na imię Tomek:-)
usuniety 2011-09-30 14:56   
usuniety - Profil usuniety
First może Ty jesteś agentem? ;)
kero 2011-09-30 14:27   
kero - Profil kero
Taaa, widzę że zanim się odezwę to powinienem nauczyć się ścisłego języka branży:-) Wiem to wszystko o czym piszecie - zdecydowanie uproszczonego języka używam. Ważne, że rozumiemy się. Aktualnie znajduję się na etapie podróżowania i zdążyłem się nauczyć wyszukiwać ofert. Na poparcie tych słów - uwierzy ktoś, że mam zaklepany wyjazd na Kanary na 1 tydzień za 1500PLN? W tym jest lot z WAW, i dwa posiłki. Tę ofertę znalazłem w pewnym biurze w necie oczywiście przy czym sam organizator (turoperator) nie miał jej jeszcze na swojej witrynie wystawionej. A to oznacza, że first wie co mówi:-)
4tech 2011-09-30 13:58   
4tech - Profil 4tech
first, no co ty? autoreklama?:)
first 2011-09-30 13:50   
first - Profil first
KERO: touroperator to organizator (TUI jest touroperatorem); sprzedawcy to agenci (o ich wiedzę się nie martw; doskonale wiedzą jaką ofertę mają poszczególni touroperatorzy; PS Tui jako touroperator ma także własne kanał dystrybucji (internet, własne punkty sprzedaży), ale zawsze lepiej kupować u agenta niż bezpośrednio u touroperatora. Cena ta sama, a zdecydowanie lepsza opieka.
kero 2011-09-30 13:04   
kero - Profil kero
Doskonale o tym wiem, że TUI to biuro podróży. To jest jednak mało powiedziane bo TUI to także organizator wycieczek i wczasów. Chodziło mi o to czy TUI poinformowało turoperatorów, tych którzy zajmują się wyłącznie sprzedażą.
4tech 2011-09-30 12:50   
4tech - Profil 4tech
kero, TUI jest biurem podróży...
kero 2011-09-30 11:15   
kero - Profil kero
Mam nadzieję, że o tej ofercie przewozowej TUI poinformowało możliwie dużo biur podróży.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy