6 milionów pasażerów

6 milionów pasażerów W ciągu niespełna trzech lat działalności z europejskiej sieci połączeń Wizz Air skorzystało 6 milionów ludzi. Warto dodac, że 5 milionowy pasażer został przewieziony przez Wizz Air niespełna 5 miesięcy temu, w listopadzie 2006. - Kontynuujemy nasz rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej, a w szczególności w Polsce. Z naszych usług korzysta coraz więcej ludzi i to...
02/04/2007 16:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Renia 2007-05-02 21:47   
gosc_Renia - Profil gosc_Renia
Witam!Dośc często latam liniami wizzair i bardzo byłam zadowolona do tej pory.......!!!!!!!!Moja bratowa była 35 minut przed odlotem z siedmio miesięcznym synkiem...i niestety nie została wpuszczona na pokład samolotu poniewaz(jak stwierdził chyba celnik....czy ktoś tam)Ze autobus własnie odjechał z pasażerami........!!!!!!!!Wzruszył z ironia ramionami.....czy taki ma być pracownik wizzair....to fatalne!!!!!!!Czy naprawde ludzie nie rozumieją co znaczy przejechać z maleńtwem 150km....i nie dostać się na pokład samolotu(gdzie była wcześniej zroboina rezerwacja)....okropieństwo!!!!!!!Niestety ale są jeszcze ludzie na tym świecie którzy nie mają serc!!!!!!!!Renata!!!!!!!!
gosc_ania 2007-04-12 12:02   
gosc_ania - Profil gosc_ania
jestem zadowolona nic dodac nic ujac oby tak dalej pozdrawiam kierownictwo oraz cale zalogi WizzAir
masaj 2007-04-10 21:38   
masaj - Profil masaj
Ok "moderator", bylem wtedy w buszu u chorych na AIDS wiec nie mialem dostepu do internetu. Informacja ta w ostatnich dniach pojawila sie na stronie Lawicy wiec ja podalem. To chyba nie zbrodnia, co? ;))
andrzej500 2007-04-10 16:51   
andrzej500 - Profil andrzej500
skoro na tym forum reklamujecie Biura , to ja polecam BP "Panorama" Sucha Beskidzka i BP Panorama Jordanów :) zobacz link
masaj 2007-04-10 16:13   
masaj - Profil masaj
Od lipca WIZZ bedzie latal z Poznania do Sztokholmu. Loty maja odbywac sie trzy razy w tygodniu. Juz mozna dokonywac rezerwacji. Informacja ta pojawila sie na stronie Lawicy: zobacz link
Ja czesto korzystam z biura Patrontravel.pl i jestem zadowolony. Komentarz moderatora: Ta informacje podawalismy pol roku temu.
tos 2007-04-06 16:51   
tos - Profil tos
Roberto, zawsze gdy sprawdzam taryfy, to Orbitz i Travelocity maja bilety na loty LH duzo taniej niz LH na swojej stronie: na dalekich trasach roznica moze wyniesc 100 euro albo i wiecej. Jak pisal Marqoos, te strony maja specjalne umowy z liniami lotniczymi (zamawiaja bilety w ogromnych ilosciach i dostaja znizki) albo kombinuja z numerami operacyjnymi lotow: bilet obslugiwany przez LH jest rezerowawany jako UA code share z LH - jesli np. United narzuca nizsze podatki. Co do podawania pelnej ceny biletu: zastanawiam sie czy jest to do konca wykonalne w przypadku lotow z przesiadkami, bo rozne lotniska maja rozne oplaty lotniskowe. Na przyklad lecac LH z Warszawy mozesz sie przesiadac we Frankfurcie albo w Monachium. Nie wiem jak jest teraz, ale dawniej FRA pobieral duze wyzsze oplaty niz MUC, wiec bilety do tej samej destynacji z przesiadka w FRA byly drozsze. Wesolych Swiat!
olo 2007-04-06 15:11   
olo - Profil olo
zgadzam sie z szumnym i bronie swojej tezy - czekajmy zatem na termin kiedy trzeba bedzie podawac pelną cene ze wszystkimi oplatami i po sprawie, teraz wszyscy wiemy ze cena biletu ma niewiele wspolnego z rzeczywistym kosztem biletu, wiec nie uznaje tego za oszustwo tylko za dzialanie na rzecz zarobienia wiekszej kasy, i tak naprawde nie wazne czy oplata paliwowa to 150 czy 550 a oplata bezpieczenstwa to 30 czy 130 wazne ile kosztuje lacznie bilet. Linii lotniczej ma wyjsc jakas suma zeby sie oplacało, i tak kalkuluje ceny zeby pokazac ja jak najnizsza a sprzedac za jak najwiecej, patrz ryan air mistrz w doliczaniu roznorakich oplat choc ceny biletów ma niskie ...
marqoos_pl 2007-04-06 13:37   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Co do wyszukiwarek (i znow sie off topic zrobil, hehe), to sa one czasami bardzo praktyczne i pokazuja rowniez ceny negocnowane przez biura (czasami duzo nizsze niz taryfy publikowane, tj. dostepne w kazdym biurze), czasami tez specjalne taryfy internetowe, wiekszosc dozwolonych kombinacji itd. Warto sprawdzac tego typu oferty.
szumny 2007-04-06 13:15   
szumny - Profil szumny
NO TO POZOSTAŁO MI ŻYCZYĆ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
roberto 2007-04-06 10:13   
roberto - Profil roberto
Tos, powaznie widzisz roznice w cenie na biletow LH w tych serwisach ? Bo kilka razy slyszalem opinie o nizszych cenach np na aero itp jednak po sprawdzeniu okazywalo sie ze wyszukiwarka po prostu nie pokazuje czesci kosztow ;) Choc zdazylo mi sie juz kupic bilet w locie w innej wyszukiwarce w taryfie ktorej juz na stronach lotu nie bylo dostepnej.
szumny 2007-04-06 09:54   
szumny - Profil szumny
Olo: To nie tylko marketing. To ucieczka przed planowanymi regulacjami prawnymi nakazującymi przewoźnikom podawać całkowitą cenę biletu. Zobaczysz że jak nowe regulacje prawne wejdą w życie to linie będą podawać "całkowitą" cenę ale nie wspomną np. o opłacie za bagaż, o opłacie za płatność kartą, o opłacie za wybór miejsca w samolocie a może właśnie też o opłacie za wystawienie biletu albo jego dostarczenie np. mailem. Przypuszczam że będą to tak skonstruowane opłaty żeby wyglądały w teorii jak dobrowolne a w praktyce pasażerowie będą zmuszeni je ponosić. Np.: 1) będzie można zapłacić za bilet gotówką bez dodatkowych prowizji ale należy to uczynić w biurze przewoźnika osobiście, 2)Wystawienie biletu bezpłatne ale odbiór potwierdzenia/biletu w miejscu jak wyżej, itd. Doprowadzi to do tego że lepiej będzie się zgodzić na opłatę za wystawienie biletu niż tracić czas. Podejrzewam także że linie lotnicze już trzymają w zanadrzu parę pomysłów na te dodatkowe opłaty a regulacje prawne nie przewidzą takich sytuacji.
olo 2007-04-06 08:37   
olo - Profil olo
nie wiem czemu sie oburzacie za koniecznosc oplaty za wystawienie biletu etix, przeciez to tylko forma zarobku, co za roznica czy bilet bedzie 50 złoty plus wystawienie go za 25 czy bilet 75 a wystawienie za darmo, to tylko marketing
szumny 2007-04-06 08:04   
szumny - Profil szumny
Możliwe że systemy rezerwacyjne identyfikują IP i potem "rozrabiają". Nie spotkałęm się z tym w przypadku zakupu biletów ale często doładowując komórkę przez internet pokazywał mi się komunikat mniej więcej takiej treści: Z tego komputera próbowano już dziś zasilić telefon. Spróbuj jutro.
tos 2007-04-05 23:55   
tos - Profil tos
Roberto, Lufa czesto sie spoznia z uaktualnianiem dostepnych miejsc w samolotach. Ten sam blad wystepuje takze na innych stronach, gdy chcesz zarezerwowac bilet na lot LH: wpisujesz numer karty i okazuje sie, ze taryfa jest juz niedostepna (Wideroe wyjasnia to na swojej stronie i podaje, ze ten problem dotyczy LH i KLM). Poza tym bilety na dalekie trasy obslugiwane przez LH sa zwykle duzo tansze, jesli je kupisz na Orbitz, Travelocity albo podobnych stronach. Na tych portalach jeden z odcinkow podrozy LH jest czesto rezerwowany pod numerem operacyjnym United albo innego partnera, co zwykle znacznie obniza cene koncowa. Nie wiem jak jest z zapamietywaniem numerow IP (nie sadze, ze jest tak jak piszesz, bo to byloby spore obciazenie dla systemu. Mnostwo ludzi sprawdza rozne trasy rownoczesnie). Zauwazylem jednak, ze na stronie Lufthansy nie mozesz zarezerwowac dwukrotnie tej samej trasy uzywajac tej samej karty platniczej w okreslonym czasie-musisz troche odczekac. W ten sposob chronia sie przed przypadkowymi podwojnymi rezerwacjami-np. gdy ktos klinknie na "rezerwuj" przez pomylke dwukrotnie.
roberto 2007-04-05 16:29   
roberto - Profil roberto
Ja w ogole mam teorie ze systemy rezerwacji zapamietuja numery IP bo mialem juz kilka razy systuacje gdy po 4-5 krotnym sprawdzeniu ceny w ciagu 2h na powiedzmy miesiac przed wylotem nagle cena rosla. Co dziwne bardzo czesto po pewnym czasie cena wracala do poprzedniej i byla stala przez conajmniej kilka dni ;) Malo tego zdazylo mi sie tez (na stronach lufy) ze wybieralem taryfe, pokazywalo ze jest dostepna a dopiero o wpisaniu numeru kartry wyskakiwal komunikat ze taryfy nie ma. Rozumiem ze ktos mogl ja w miedzyczasie wykupic, jednak kolejnego dnia bylo dokladnie tak samo ;) Nie mam duzego zaufania do tych systemow ;)
szumny 2007-04-05 14:04   
szumny - Profil szumny
Opłaty "lotniskowe" to temat który pewnie mógłby być tematem pray doktorskiej. Tak na prawdę zależą od polityki linii lotniczej i ich wysokość - wprzypadku rezerwacji p2p w Europie których dokonywałem - była różna: od 0,00 PLN do ok. 250 PLN.
marqoos_pl 2007-04-05 13:35   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
stenus - ale te nowe rezerwacje moga byc robione pod warunkiem, ze sa te same miejsca w systemach, a niestety nie zawsze jest to mozliwe... zazwyczaj takie 'przechowywanie' rezerwacji na dlugi okres sie nie udaje... nawet w przypadku skasowania 'starej' te same miejsca moga sie nie pojawic w systemie ponownie... na pewno to wiesz, ale ja mialem nie raz takie przypadki, ze klienci nie byli tego w stanie pojac i chcieli w nieskonczonosc takie rezerwacje robic :)
szot 2007-04-05 13:26   
szot - Profil szot
faktycznie stenus sprawidziełem na 15.09 i to już jest rozbój w biały dzień -za co 26,75?
humbak 2007-04-05 13:24   
humbak - Profil humbak
Swoją drogą (przepraszam za OT), ale LOT każe sobie płacić za etix krajowy już 26,75 zł zamiast dotychczasowych 10,70 zł. No skandal! Niby co było przyczyną podwyżki?
humbak 2007-04-05 13:20   
humbak - Profil humbak
roberto - całkowita zgoda. ale ludzie mogą robić rezerwacje na te 72 godziny co... 72 godziny.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy