Otwarcie terminala krajowego

Otwarcie terminala krajowego Nowy terminal krajowy na lotnisku w Balicach otwarty. Dzisiaj (28.02) otwarty został terminal do obsługi lotów krajowych. Terminal ten został urządzony w jednej z nowych hal budynku administracyjno-technicznego. Cały obiekt został podzielony na trzy strefy: ogólnodostępną, przylotów oraz odlotów. Budynek po adaptacji jest w pełni klimatyzowany, posiada infrastrukturę...
28/02/2007 14:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2007-03-08 07:52   
michalb - Profil michalb
sorry w hong kongu
michalb 2007-03-08 07:47   
michalb - Profil michalb
my tu tak psioczymy na lotnisko w balicach a az sie za glowe zlapalem jak bylem na heathrow w terminalu 3 i stalem w 3 kilometrowej kolejce ludzie ktorzy doszli za mna juz mieli problem sie przecisnac przez tlum pasazerow do odprawy,swoja droga w sydney nie bylo lepiej z obiorem bagazu a pozniej kontrola bagazu,za ta z cala pewnoscia moge pochwalic lotnisku w honk kongu ktore jest bardzo ladne a poza tym jest bezplatny dostep do internetu dla kazdego, przy okazji pozdrawiam z sydney
qshshyeck 2007-03-01 21:31   
qshshyeck - Profil qshshyeck
ja tylko twierdziłem że do pyrzowic jest bliżej i za przeproszeniem lepsza droga.Poza tym ilość tirów na rasie do RZE jest straszna:(((Co prawda do pyrzowic jak się jedzie to jest tyle samo tirów ale też szersza droga przynajmniej do podwarpia).No w każdym razie dzięki za ten referacik,niech ci będzie obroniłeś się,ale (oczywiście że sie do do pyrzowic w godzike doechać:)))z tym że prędkość musiała by być ogromna i raczej trudno byłóbo ja w godzinach,w kórych z KTW odlatuja samolotu osiągnąć...)
gosc_frane 2007-03-01 21:21   
gosc_frane - Profil gosc_frane
Na razie dobrą nowiną jest otwarcie lotów KRK-Mad przez Air-Europe .Loty latem raz w tyg. ogodz.19,45 zKrk
franek
szumny 2007-03-01 18:36   
szumny - Profil szumny
No to sobie napsociłem, ale Kraków(Starowiślna) -Łańcut pokonywałem w równe 2 godz. To jest mniej więcej tyle co Kraków -Jasionka. Wspomniałem że to nie możliwe dziś bo roboty na czwórce. Jak skończą to chyba nie będzie to jakiś niezwykły wyczyn przejeczać 180 km w dwie godziny. Do Pyrzowic ostatni raz jechałem jak nie było jeszcze nowej drogi. Chyba nie da się tam dojechać z centrum Krakowa poniżej godziny. Odnośnie połączenia kolejowo-autobusowego to jednak Rzeszów wypadnie korzystniej. Nie upieram się że do RZE można dojechać szybciej, ale wg mnie jadąc do KTW z Krakowa należałoby wyjechać najpóźnie ok. 3 godz. przed odlotem, do RZE ok 4 godz. Można chyba stwierdzić że te czasy są porównywalne. P.S. Czy się obroniłem???
qshshyeck 2007-03-01 17:42   
qshshyeck - Profil qshshyeck
to ciekawa teoria że niby z KRK do RZE jedzie się tak samo długo jak z KRK do KTW.Chyba jak będzie autostrada do rzeszowa,czyli za około mnóstwo czasu...Narazie czas dojazdu do KTW jest nieporównywalnie krótszy niz do RZE plus roboto do tarnowa na czwóce.ale odczucie czasu jest rzecza względną:)
gosc_piotr 2007-03-01 17:23   
gosc_piotr - Profil gosc_piotr
bylem tam wczoraj bo akurat lecialem a319 easyjetem do dortmundu i wcale to nie jest jakies duze. Srednia robota! Co prawda nie bede chyba latal po kraju bo narazie to za drogo ale mysle ze jak sie pojawi jakis tani przewoznik to dlaczego nie leciec do gdanska. No ale na czas obecny bardziej sie oplaca leciec za granice bo jest o wiele taniej...
marqoos_pl 2007-03-01 17:13   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Do Rzeszowa jest duzo dalej niz do Katowic... I duzo wiecej czasu potrzeba na dojazd do RZE z Krakowa... Nie jest to raczej dobra alternatywa...
bartek 2007-03-01 17:09   
bartek - Profil bartek
szumny nie wiem czym jezdzisz, ale określenie czasu dojazdu z Pyrzowic do Krakowa i z Rzeszowa do Krakowa jako porównywalny to raczej lekkie przegięcie ;-) Chyba że motorem to się zgodzie :P A jesli chodzi o to ze FR lata ostatnio do Rzeszowa, a nie do KTW tylko i wyłącznie z jednego powodu, Rzeszów jest tańszym lotniskiem i FR ma wynegocjowane opłaty, a takich nie ma w Katowicach.
szumny 2007-03-01 16:59   
szumny - Profil szumny
I jeszcze jedna dygresja. Ostatnio Ryan przetestował Rzeszów jako lotnisko alternatywne dla KRK. Ostatecznie czas dojazdu z Krakowa do RZE samochodem jest porównywalny z czasem dojazdu do KTW. Oczywiście nie w tej chwili bo remonty na "czwórce" są mocno ograniczają prędkość. A korzystając z pociągu to też to wypadnie podobnie.
pozpiotr 2007-03-01 15:20   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Budynek po adaptacji...? Myślałem, że całkiem nowy, ale to i tak dobrze. Pozdrawiam KRK :-)
gosc_ 2007-03-01 15:13   
gosc_ - Profil gosc_
Ktoś napisaqł, że Kraków otwierając ten terminal krajowy daje przykład innym portom lotniczm.
Napiszę tylko, że Lublinek ma oddzielny terminal krajowy od dawna.
mimis 2007-03-01 13:31   
mimis - Profil mimis
Krakowska odnoga Gazety pisze, że w terminalu krajowym będą odprawiani także pasażerowie lecący lotami łączonymi via WAW. Przypuszczam że na zasadzie wzajemności, ci lecący do TLV via KRK będą odprawiani już w Warszawie i dowożeni busikiem. Może nawet prosto do samolotu?
marqoos_pl 2007-03-01 13:14   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A pasazerowie, ktorzy leca via WAW beda sie odprawiac w starym czy nowym terminalu???
szot 2007-03-01 12:31   
szot - Profil szot
no głównym beneficjentem T2 jest LOT więc chyba "...wiedzą co czynią".
mimis 2007-03-01 12:28   
mimis - Profil mimis
Szumny: Może dedykowanym busikiem?
szumny 2007-03-01 12:18   
szumny - Profil szumny
Ze zdjęć nie wynikało jek ten terminal jest usytuowany w stosunku do głównego ale na stronach lotniska jest plan. Wynika z niego że dość daleko.Zastanawiam się jak LOT sobie poradzi z transferem pasazerów z WAW do TLV via KRK. Czasu na przesiadkę jest zaledwie 25 min - system rezerwacyjny LOT-u to przyjmuje.
mimis 2007-03-01 11:36   
mimis - Profil mimis
Ano prawda. Nawet jakby 220 kosztowały to i tak pewnie by mieli pasażerów, bo to ogromna oszczędność czasu. Czy jednak mieli by na tyle, żeby wypełnić samolot klasy 319/737, to nie wiem. Póki co, mając w pamięci Airpolonię, pewnie żaden z LCC nie zdecyduje się ryzykować, niestety.
chromista 2007-03-01 11:11   
chromista - Profil chromista
Mimis no nie wszystkie bilety ale jakby np.bilet + oplaty kosztowaly ok.200 zl to duzo osob by latalo bo za pociag krakow -gdansk trzeba zaplacic---170 zl takze to moze mialo by sens
:D
mimis 2007-03-01 11:03   
mimis - Profil mimis
Chromista, jakby mieli wszystkie ceny 1zł+opłaty (na dowolnej trasie), to połączenie przynosiłoby regularne i pewne straty. Tak że chyba jedynie Św. Mikołaja można prosić o takie połączenie przy takich cenach.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy