Dublin oddany walkoverem

Dublin oddany walkoverem Koniec lotów linii Norwegian na trasie Warszawa - Dublin. Ostatni lot odbędzie się 23 marca - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Przypomnijmy, iż kilka dni temu irlandzki Ryanair uruchomił pierwsze połączenie z Warszawy właśnie do Dublina i jest trzecią linią po AerLingus i Norwegian operującą na tej trasie. Paweł Cybulak
16/02/2007 22:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Racjo 2007-02-18 22:40   
gosc_Racjo - Profil gosc_Racjo
Dla przypomnienia, nie tak dawno temu Ryanair skasowal placzenie Rzeszow - Frankfurt, mimo, ze z nikim nie musial konkurowac. Czy to byl tez walkower?
kubik 2007-02-18 17:12   
kubik - Profil kubik
no właśnie, EGS jest już daaawno więc to znamy, ale Agadir to nowość. szkoda że to zamknięte chartery, mogli pomyśleć o mix'ach (vide C0). w ogóle to wychodzi na to że albo im się te chartery bardzo opłacają, albo są zbyt leniwi żeby w tym czasie otworzyć nowe trasy, skoro mają wolne sloty :>
piotrek 2007-02-18 08:18   
piotrek - Profil piotrek
Wizz lata z KTW do EGS co sobote o 21 juz od jesieni.
paolo-79 2007-02-17 23:13   
paolo-79 - Profil paolo-79
mk skad wiesz ze Islandia z KTW bedzie co tydzien?do tej pory Wizz latal (nie wiem na jakich zasadach to byly loty) do Egilstaddir na Islandii jakis raz na 2 tygodnie...
kubik 2007-02-17 17:35   
kubik - Profil kubik
za to mały off * W!ZZ ma nowy charter, już w kolejną sobotę lecą z WAW do Agadir'u i to z T1 a nie Etiudy :) do tego cotygodniowa Islandia z KTW :)
michalb 2007-02-17 17:18   
michalb - Profil michalb
lot tez skasowal mi rane polaczenie dub-waw czylitez ogranicz liczbe lotow
aguirre 2007-02-17 14:33   
aguirre - Profil aguirre
Gdzie jest ten komunikat ?
aguirre 2007-02-17 14:26   
aguirre - Profil aguirre
pasazer: wiem, dokąd lata Norwegian. Napisałem, że tylko dwa z tych kierunków można porównywać z cenami innych LCC. Bo co porównać - cenę WAW-CPH-WAW Norwegiana z lutego z ceną WRO-STN-WRO Ryanaira ? Te "10" to wiedza, czy życzenia ? Bo jednym benkiem nie da się tyle obskoczyć, chyba, że wszystkie loty będą raz w tygodniu :-(.
gizzmo 2007-02-17 14:21   
gizzmo - Profil gizzmo
Pasazer, a slyszales chcocby o akcji Ryana bilety za 1 PLN razem z oplatami?
aguirre 2007-02-17 14:03   
aguirre - Profil aguirre
pasazer: ale co mam porównać ? Zostały tylko dwa kierunki: Sztokholm i Rzym z Warszawy, pierwszy porównanie z Wizzem, a drugi z Centralwings (chociaż lotniska inne). Lubię Norwegiana, leciałem dwa razy (a chciałem więcej, ale mi kierunki skasowali - Girona, Nicea), ale są zbyt nieprzewidywalni, niestety.
paolo-79 2007-02-17 14:01   
paolo-79 - Profil paolo-79
Jesli ktos lata dla samego latania,chce 'enjoy' (nie wiem jak to jest po polsku) sam fakt tego ze leci, to jasne , niech wybiera drogie i eleganckie lowcosty...Kiedy latam sluzbowo,interesuje mnie punktualne tanie i szybkie czeste przedostanie sie z miejsca na miejsce i nie interesuje mnie co maja na sobie stewardessy ani to,czy linia ma poprawny marketing...
paolo-79 2007-02-17 13:55   
paolo-79 - Profil paolo-79
Pasazer:co do definicji marki,sprawa jest jasna...Zauwaz tylko,ze w swiecie LCC liczy sie glownie cena i na to w pierwszej linii zwracaja uwage potencjalni klenci.Malo kto lamie sobie glowe nad wizernkiem linii,dzialaniami marketingowymi itd...Ja przyznam Ci szczerze-na pewnej trasie z Niemiec do Wloch musze latac jakies 5x w miesiacu,a poniewaz nikt mi nie placi za te loty,latam FR...Bo jest zawsze punktualny,a za 5 return tickets place jakies 180 euro,co w Germanwings (ktorym z checia rowniez latam) czy TuiFly kosztowaloby mnie jakies 500 euro...i co mnie w tym wypadku obchodzi ubogie wyrafinowanie marketingowe FR...
gizzmo 2007-02-17 13:50   
gizzmo - Profil gizzmo
pasazer, przeczytaj jeszcze raz co napisalem ponizej...
aguirre 2007-02-17 13:49   
aguirre - Profil aguirre
pasazer: gdzie masz tą Niceę? O rezygnacji z Dublina pisał już ktoś z personelu Norwegiana jakiś tydzień temu. Ryan wszedł im w ich porę (wieczór). Koleżanka leciała w październiku - samolot full. Trochę dziwne. W ogóle Norwegian moim zdaniem dziwnie działa. Co do ich cen, to mają raczej wyższe średnio niż inni, ale chwała im za nowe kierunki: Hiszpania i (mimo tego, że krótko) Nicea. Co do komentarza moderatora: jeśli rzeczywiście Norwegian dostanie nowy samolot na przełomie marca i kwietnia, to zacznie loty co najmniej miesiąc później i wtedy ogłosi nowe trasy.
paolo-79 2007-02-17 13:15   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:poziom kiczu?a co jest kiczowatego w FR?to,ze ich strona jest graficznie ubozsza jak innych LCC?bo robia jä sami...szczekajäcy advertising w FR tylko przysparza im klientow i rozglosu.I doskonale osiagaja swoje cele.FR byl pionierem na tym rynku i smiem twierdzic,ze gdyby nie oni i ich presja na niska cene,nie mielibysmy i u innych LCC tak niskich cen jak mamy
gizzmo 2007-02-17 13:09   
gizzmo - Profil gizzmo
Te ceny o niczym nie swiadcza. Zapewne wiesz, ze im wieksze zapelniene samolotu tym drozsza cena na dany kurs. parafrazujac, jesli linia ma wysoki LF i ma wysokie ceny, czy ozancza to, ze linia jest droga? Liczy sie ile tanich biletow i jak tanich przewoznik moze zaoferowac dla pierwszych pasazerow danego kursu...
gizzmo 2007-02-17 12:40   
gizzmo - Profil gizzmo
Masz prawo do innych wrazen...Jesli linia otwiera kierunki do Skandyanwii i likwiduje po 2 miesiacach, to jest to dziwne zachowanie. Co do PR linii Ryanair nie wypowiadam sie, bo mnie nie interesuja mnie ich zagrywki marketingowe. Najwazniejsze jest dla mnie dostepnosc kierunkow i niskie ceny. Norwegian ani nie oferuje niskich cen, ani nie przyzwyjacza klientow do swoich tras....
gizzmo 2007-02-17 12:20   
gizzmo - Profil gizzmo
Norwegian to slabiutka linia, nawet Centralwings potrafi konkurowac z Ryanem...:). Norwegian juz kilka razy dal popis swojej pozycji na rynku: Mediolan-Waw,Nicea-Waw, Oslo-Wro(nawet nie bylo w systemie rezerwacyjnym, mimo zapowiedzi!), Wro-Sztokholm., zostale wycofane po 2 miesiacach operacji .... ! Pani Klary z Norwegian krzyczala 5 dni temu, ze nie boja sie konkurencji Ryana, bo oferuja lepsza jakosc uslug. Mozna rzec, ze nie boja sie, bo nic nie oferuja... Moze redakcja pasazer.com zapyta pania Barbare Klary o ustosunkowanie sie do swojej wypowiedzi z 12 lutego?
yannkes 2007-02-17 12:13   
yannkes - Profil yannkes
a ja zgodze sie z moderatorem bo... miesiac do nowego rozkladu to delikatnie mowiac deko malo nawet jesli polaczenie waw-dub to zyla zlota.
myszek 2007-02-17 05:38   
myszek - Profil myszek
Mi również trudno uwierzyć w tego walkowera. Wątpie, żeby na tej trasie nie mieli obłożenia, przecież to żyła złota na tą chwilę...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy