Eurostat podliczył lotniska

Eurostat podliczył lotniska Według opublikowanych statystyk Eurostatu warszawskie Okęcie zajęło 40 miejsce pod względem odprawionych pasażerów w Unii Europejskiej. Według tych danych przez Okęcie przewinęło się w 2005 roku 7,08 mln pasażerów - to o 16,2 proc. więcej niż w 2004 roku. Liczba lotów zwiększyła się w tym czasie o 7,2 proc. , do 131 tys. Liczba pasażerów odlatujących z warszawskiego...
22/01/2007 16:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2007-01-25 06:37   
paolo-79 - Profil paolo-79
No niestety...Poki co,Wroclaw musi ustawiac rozklad tak aby samoloty odatywaly z conajmniej pol godzinnym odstepem..Sam dzis lece w wro i wokol mojego sa 2 loty-kazdy w odstepie 10min...No to bedzie ciasno:))
mateusz 2007-01-25 02:24   
mateusz - Profil mateusz
Jeszcze tylko zeby Wroclaw, mogl bez zapchania holu odprawiac jednoczesnie 2 loty a nie tak jak ostatnio Liverpool i Londyn..... nie szlo sie ruszyc nigdzie....
korrado 2007-01-23 20:37   
korrado - Profil korrado
I ja Wrocławowi tego serdecznie życzę, tym bardziej, że z frajdą przyglądam się często, jak fantastycznie się rozwija :-)
paolo-79 2007-01-23 20:17   
paolo-79 - Profil paolo-79
Korrado,nikt nikomu rzepki w bloto nie wrzuca.Czy to takie straszne,ze chcialbym, by najbardziej mi uzyteczny port w PL sie rozwijal? WRO w 2006 obsluzyl 860.000,1/2 tego co TW i 1/3 tego co KRK...Chcialbym po prostu,by WRO doscigal powoli te porty...
korrado 2007-01-23 18:55   
korrado - Profil korrado
I jak zwykle - każdy zamiast swoją rzepkę skrobać, rzepkę sąsiada wrzuca w błoto. A ja konsekwentnie i uparcie cieszę się z rozwoju każdego miast w Polsce i każdego lotniska. A co do potencjału turystycznego Warszawy... Mieszkam w Krakowie i ogromna część obcokrajowców, których tu spotykam, łączy podróż do tego miasta z wypadem do Warszawy. Zazwyczaj wracają pod wrażeniem... Zresztą wystarczy przejść się po centrum Warszawy i po Starym Mieście, żeby zobaczyć tłumy zgranicznych turystów. Ja Warszawę lubię - może dlatego, że nie kończę pobytu w niej na zwiedzaniu centrów handlowych. Warto czasem wychylić trochę nosek :-).
paolo-79 2007-01-23 18:21   
paolo-79 - Profil paolo-79
MAteusz-nasze lotnisko w Strachowicach niedlugo rozpocznie budowe nowego terminala z przepustowoscia 7mln pax/rok.Wroclaw ma ogromny potencjal,juz teraz tereny inwestycyjne wokol WRO sa jednymi z najbardziej atrakcyjnych w Polsce.Tez mam nadzieje ze to przelozy sie na rozwoj portu WRO, bo rozwoj zadnego innego portu nie interesuje mnie tak jak wroclawskiego
mateusz 2007-01-23 17:41   
mateusz - Profil mateusz
Wroclaw sie rozwija i coraz wiecej inwestorow bedzie sie tu pojawiac, nie wiem jak to sie bedzie przekladac na dalsze galerie i centra handlowe ale z tego co wiem to na przeciwko galerri dominikanskiej powstaje kolejne centrum w centrum :P:P takze wroclawskie lotnisko musi sie rozwijac i rozbudowywac
paolo-79 2007-01-23 15:39   
paolo-79 - Profil paolo-79
Szot...Ty myslisz ze gdzie ja teraz jestem?To moze ja Ciebie zaprosze do wro...
szot 2007-01-23 15:20   
szot - Profil szot
to zapraszam do WRO. kolejne cztery są w drodze...
paolo-79 2007-01-23 15:03   
paolo-79 - Profil paolo-79
Szot...co Ty porownujesz...Bielany to tak jak Janki pod Wawa...A mi chodzi o ilosc galerii wewnatrz miasta...Nigdzie w europie tylu ich nie widzialem
szot 2007-01-23 14:54   
szot - Profil szot
o przepraszam bardzo co do galerii handlowych to Warszawa może się równać z Wrocławiem, a jeśli chodzi o centra handlowe to przypominam, że największe w tej części Europy jest na Bielanach pod Wrocławiem...
paolo-79 2007-01-23 14:50   
paolo-79 - Profil paolo-79
Aster-Wawa ma do zaoferownia wiele?Powiedz mi co?Chyba nieskonczonä ilosc galerii i centrow handlowych,jaka nie moze sie pochwalic zadna inna stolica.
aguirre 2007-01-23 08:08   
aguirre - Profil aguirre
Warszawa jest turystycznie mniej ciekawa niż Kraków, ale tak samo jak Berlin (który był zniszczony w nie mniejszym stopniu niż Warszawa). Tu się koncentruje prawie cały krajowy biznes. I jest to dobry - na polską skalę oczywiście - węzeł komunikacyjny. Ludzie w Warszawie sa bogatsi niż na prowincji, więc więcej latają. Okęcie nir będzie generować większego ruchu, dopóki krajowa (a co za tym idzie przede wszystkim warszawska) gospodarka nie ruszy ostro w górę, na co się nie zanosi. Lepiej więc rozwijać lotniska i połączenia regionalne, bo to daje szansę na rozwój nowych ośrodków i jest jedyną szansą na przetrwanie Lotu (przykłady Alitalii i Swissa pokazują, że w Europie nie bezie za parę lat miejsca na małe i średnie linie kopiujące schemat działania dużych).
gosc_Aster 2007-01-22 23:14   
gosc_Aster - Profil gosc_Aster
Ano Warszawa ma do zaoferowania turyście wiele (jak to dziś pewna krakowianka w tv powiedziała), trzebą ją odkryć, a że polskie lotniska są źle zarządzane to się zgadzam, ale co u nas jest dobrze zarządzane?
szot 2007-01-22 20:28   
szot - Profil szot
no potencjał turystyczny ma Wrocław z całym Dolnym Śląskiem oraz Kraków (z potencjałem rozrywkowym)...
paolo-79 2007-01-22 20:04   
paolo-79 - Profil paolo-79
otoz to,Kuba...Warszawa nie ma potencjalu turystyczengo, ma spory biznesowy, ale nie sadze by ta pozycja kiedys sie poprawila...Wiec na dobre rankingi polskich portow nie ma co liczyc...
1234kuba 2007-01-22 19:55   
1234kuba - Profil 1234kuba
Warszawa była zrównana z ziemią podczas II Wojny Światowej, więc nie ma co się dziwić, że wszystko u nas jest mniejsze niż w innych krajach.
paolo-79 2007-01-22 19:46   
paolo-79 - Profil paolo-79
A coz ma Warszawa takiego do zaoferowania, by poza biznesmenami i mieszkanami okolic ktos jeszcz tam latal.Turysci? Ci zawsze beda wybierac raczej Krakow, i, mam nadziejez czasem co raz czesciej Wroclaw i Gdansk...
gosc_szot 2007-01-22 19:09   
gosc_szot - Profil gosc_szot
Okęcie to jedna wielka pomyłka. Wstyd mi za to lotnisko (bo port lotniczy to nie jest) nawet z tym nowym terminalem. Moi znajomi z Budapesztu byli rozczarowani Okęciem. Już dawno na Okęciu powinny być trzy duże terminale (a PPL budują ostrożnie - przykładem jest T2, przecież mogli wybudować jeszcze większy niż pózniej za kilka lat ponownie lotnisko rozbudowywać), fatalny dojazd w godzinach szczytu (już dawno powinna być kolej lub chociaż linia tramwajowa), opłaty lotniskowe należą do jednych z najdroższych wśród lotnisk tej kategorii..., i tak można wymieniać bez końca. Coś okropnego. Mnie ten ranking wcale a wcale nie dziwi...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy