Widmo strajku

Widmo strajku Związek Zawodowy Transportu British Airways (T&G) nie porozumiał się z przedstawicielami brytyjskiego narodowego przewoźnika. Powodem załamania się rozmów był brak wspólnego stanowiska w sprawie płac. Tysiące pracowników personelu pokładowego tego przewoźnika przeprowadzi trzydniowy strajk. Pierwszy zaplanowano od poniedziałku 29 stycznia do środy 31 stycznia, kolejne od...
22/01/2007 16:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
1234kuba 2007-01-31 18:25   
1234kuba - Profil 1234kuba
WAW-GRU - do najlepszych polskich tanich linii lotniczych :-D Więcej szczegółów nie zdradzam, bo jak zobaczą to moi rekrutatorzy, to jeszcze pomyślą żem człek nieskromny i nie przejdę ostatniego sita. Zresztą poza nimi w Polsce teraz rekrutują: LOT, euroLOT, Wizz... ;-D
waw-gru 2007-01-27 18:05   
waw-gru - Profil waw-gru
kuba, a do jakiego? ile płacą? /

do gosc_swoj - ja zawsze polece. kupuje bilet jako staff a mam pelnie praw pasazera, ktory wykupil bilet pelnoplatny. latam na weekendy do Polski 3-4 razy w miesiacu i jeszcze nigdy nie mialem problemu. a jakby byl full (co nigdy sie nie zdarza ze wzgledu na no-shows) mam prawo leciec na jumpseacie w kokpicie :)
1234kuba 2007-01-27 17:23   
1234kuba - Profil 1234kuba
WAW_GRU: U nas też jest teraz rekrutacja do low-costa. Właśnie biorę w niej udział i już nawet kawałek zaszedłem :)))
gosc_swoj 2007-01-27 15:41   
gosc_swoj - Profil gosc_swoj
Jezeli bedzie wiecej pasazerow to nawet ze swoim statusem confirmed nie polecisz, tak samo zreszta jak w BA. Za to w BA czesto pracownicy sa upgradowani do wyzszej klasy. Szczegolnie jest to przyjemne gdy leci sie na dlugiej trasie. Wiem bo pracowalem.
A czy w Ryanair tez sa zwiazki ?
waw-gru 2007-01-25 03:29   
waw-gru - Profil waw-gru
w low costach działa TGWU zobacz link bardzo silny związek zawodowy. Są lepsze płace, szybciej się awansuje, młody, dynamiczny management, i o wiele lepsze benefity (najważniejszy to staff travel). W BA musiałbym na awans rok czekać, a staff travel dopiero po pół roku i to ze stand-by, a u siebie mam status confirmed i gwarantowane miejsce. Na szefa pokładu po miesiącu awansowałem, wiosną będę instruktorem (w LOT trzeba na to ok 15 lat czekać). Jedyny minus pracy w low-cost to brak lotów interkontynentalnych. pozdrawiam
gosc_swoj 2007-01-23 22:29   
gosc_swoj - Profil gosc_swoj
do WAW-GRU :)
A co takiego bylo w tym kontrakcie ze sie nie zdecydowales ?
Przeciez wszyscy wiedza ze low costy traktuja pracownikow duzo gorzej anizeli linie tradycyjne. Sam fakt ze to jedna z grup zwiazkowych zapowiedziala strajk swiadczy o mozliwosci walki o swoje prawa. W low costach nie ma nawet zwiazkow.
Cezary 2007-01-23 21:21   
Cezary - Profil Cezary
Zdecydowałem że do UK następnym razem polecę jak faktycznie będę musiał. Chyba im "odbija palma" bo jest im zbyt dobrze (myślę między innymi o pracownikach BA). Proszę bardzo. Niech strajkują. BA straci kolejne miliony, potem będzie plan restrukturyzacji i zwolnienia.
Jeśli kiedyś polecę to z pewnością nigdy więcej BA.
Raczej Lufthansą lub LOTem.
waw-gru 2007-01-22 23:47   
waw-gru - Profil waw-gru
wcale się im nie dziwię. miałem przed sobą 2 kontrakty o pracę, 1dla BA, drugi dla jednego z low - costów, jak przeczytałem warunki pracy od razu zdecydowałem się na low cost. może wreszcie coś się w BA zmieni przez ten strajk...
marqoos_pl 2007-01-22 17:10   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Tak, przez nich mam dodatkowo tyle roboty w biurze!!! Precz ze strajkujacymi!!! A tak poza tym, to niech jeszcze ktos cos jeszcze wymysli, to BA straci bardzo duzo klientow. Jednym z powodow beda te strajki, kolejne to odwolania lotow w Londynie (czesta mgla), a nastepne to ten idiotyczny ekologiczny podatek. Prawde mowiac, to nastepnym razem bede sie powaznie zastanawial nad lotem dla siebie z BA (lub via London)...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy