Start Lille i Stansted

Start Lille i Stansted Dziś (15.12) tanie linie lotnicze Centralwings otwierają kolejne połączenia. Lille i Stansted to dwa nowe kierunki, które przewoźnik będzie wykonywał z Warszawy. Na lotnisko Stansted samoloty będą latały trzy razy w tygodniu: środa, piatek i niedziela. Do Lille polecimy w poniedziałek, środę i piątek. W bieżącym roku Centralwings uruchomi jeszcze jeden kierunek. Będzie...
15/12/2006 07:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
stansted 2007-01-05 23:43   
stansted - Profil stansted
Cezary ilość bagażu rejestrowanego czyli tego który ładuję do luku musi się zgadzać z ilością bagaży zgłoszonych przez pasażerów. Jeżeli ktoś się spóźnia team leader podaje nam numery bagażu(ów) których właściciele nie stawili się na czas i my musimy go (je) poszukać. To jest wprowadzone od czasu zamachu nad Lockerbe w Szkocji. Jeżeli bagaż jest z brzegu to nie jest źle. Ale zdarza się, że jest przy samej ściance więc wszystko trzeba poprzesuwać, żeby dostać się często gęsto tylko do 1 małej torby. W międzyczasie zdarza się że pasażer zgłosi się przy bramce, ale zazwyczaj nie jest już wpuszczony.Tak jest w Ryanair bo ja tylko tego przewoźnika obsługuję."Tylko" czyli praktycznie połowę ruchu pasażerskiego na STN.A security to miałem na myśli kontrolę osobistą przez którą w okresie niedawnych prób zamachów potrafiło się nie stawić nawegt 50 osób.Przy takiej liczbie jednak się czeka.
Cezary 2007-01-05 23:14   
Cezary - Profil Cezary
stansted: nie bardzo zrozumiałem. Skoro pasażerowie przeszli check-in a ich bagaż z powotu opieszałości lotniskowych służb security nie zdążono dostarczyc do samolotu to nie mogą leciec ?
stansted 2007-01-05 23:04   
stansted - Profil stansted
Jak ktoś się spóźni na samolot bo utknie w korku to jeszcze pół biedy. Ale ja codziennie muszę robić tzw. offload bo jakaś sierota za przeproszeniem nie przyjdzie na gate pod którym powinna czekać pół godziny przed odlotem czy tam ile. A potem jak samolot jest przygotowany do wypchnięcia nieraz widzę jak ludzie płaczą bo patrzą na swój samolot, a nie mogą już nic zrobić. Z reguły pilot albo team leader nie zgadza się na wpuszczenie ludzi którzy przyszli za późno. Problem w tym, że ci ludzie byli na check-in bo przecież muszę szukać tych bagaży. Ja rozumiem security i te inne historie. W ubiegłym roku leciałem z STN do BZG i z powrotem 6 razy czyli 12 odpraw. Jakoś mi się to w głowie nie może zmieścić. Zawsze to ja czekam na samolot.
Cezary 2007-01-05 22:46   
Cezary - Profil Cezary
aguirre:chyba czegoś Pan nie zrozumiał. Pisałem o tym że za dwa powrotne bilety lotnicze ze Szczecina do Londynu zapłaciłem mniej niż kosztuje dojazd koleją do centrum Londynu.
Moja intencją było pochwalenie ceny lini lotniczych. A wybrałem Stansted Expres bo jedzie 2 razy krócej niz autobus i nie ma ryzyka korków i że nie zdążę na samolot !
stansted 2007-01-05 21:50   
stansted - Profil stansted
Nie do WAW tylko KRK. A reszta się zgadza mniej więcej.
gosc_jk 2007-01-05 19:26   
gosc_jk - Profil gosc_jk
do:olo:
gdzie mowiono ze ryan ma latac z wawy do stn?????????
pierwsze slysze...
jak narazie z dublina...ale stansted???
to 'wkrotce' chyba nie bedzie zbyt szybkie ;/heh
gosc_olo 2006-12-19 08:45   
gosc_olo - Profil gosc_olo
wkrótce ryan ma latac na stansted 3 razy a przebąkuje tez o 4 polaczneniu dziennie - moze byc ciężko dla naszej linii, zycze im jak najlepiej ale ..., wydaje sie ze krok sky europe o rezygnacji z deficytowego polaczenia do londynu i przerzucenie tego rejsu chocby do chorwacji czy włoch bylo bardziej oplacalne i da realny pieniądz, chyba nie ma sensu walczyc z ryanem bo on ma o niebo wieksze mozliwosci i wiecej kasy na latanie ze stratami.
gosc_angel 2006-12-18 17:21   
gosc_angel - Profil gosc_angel
Z cen na stronie Centralwings wynika jednakże, że dużo lepiej sprzedaje się Stansted,, niż Lille. Nie zmienia to faktu, że też wolałbym kilka innych francuskich miast, jak chociażby Tuluzę, Marsylię, Lyon czy Niceę. Ale na dwa ostatnie nie ma szans z Centralem, bo Lot z trudem zapełnia małe embriony na tych trasach. Zreszta odnosze wrażenie, że Lot powoli wywala córkę z Warszawy.
katowiczan 2006-12-18 16:07   
katowiczan - Profil katowiczan
aguirre - stansted to wcale nie jedna z głównych baz easyJeta - 3 główne to Gawtick, Luton i Lulsgate Stansted jes w grupie baz drugorzędnych: Schoenefeld, Cointrin, Malpensa, Stansted, John Lennon Int....
paolo-79 2006-12-18 11:54   
paolo-79 - Profil paolo-79
Lille to super kierunek,wkolo cala Belgia w zasiegu,do tego polnocna Francja i Paryz...hehe Cezary nie Ty pierwszy..regularnie latam z Hahn do Bergamo, za bilet place prawie zawsze 14 euro, a za dojazd zo Hahn z Kolonii 15 euro:)
jstepniak 2006-12-18 10:41   
jstepniak - Profil jstepniak
Odp. dla aguirre: na Beauvais CO lata z Lodzi a nie z Warszawy.
aguirre 2006-12-17 21:01   
aguirre - Profil aguirre
Cezary, mogłeś jechac autobusem. Jazda na Victorię trwałaby wóczas tyle, co lot do Stansted, ale oszczędziłbyś :)))). Dobrze, że ktoś lata z Wwy też na Stansted, bo to główna baza Ryanaira i jedna z dwóch głównych Easy Jeta i nadaje się na przesiadki. IP waw-klim-r1.r.kbt.pl: to po co Centralwings lata też do Beauvais ?
Cezary 2006-12-17 20:47   
Cezary - Profil Cezary
Trochę obok tematu: Kupiłem dwa bilety lotnicze ze Szczecina do Stansted. Kosztowały 240 złotych.
Za dwa bilety kolejowe powrotne Stanset Expres z lotniska do centrum Londynu zapłaciłem 260 złotych.
1234kuba 2006-12-17 00:55   
1234kuba - Profil 1234kuba
Do Stansted: Air Polonia nigdy nie zakończyła połączeń ze Stansted. Latała tam do upadłego ;-))).
gosc_Jstep 2006-12-16 22:45   
gosc_Jstep - Profil gosc_Jstep
Zwracam uwage ze z Lille mozna za 20euro dojechac TGV do Brukseli w 35 minut a do Paryza za 20 (w promocji) w 1godzine. Jest to wiec swietne, tanie polaczenie z Warszawy do tych 2 stolic europejskich. Super kierunek!
gosc_fan 2006-12-16 20:50   
gosc_fan - Profil gosc_fan
Zwracam uwage z z Lille mozna dojechac TGV za 24euro do Brukseli w 35min. a do Paryza za 20-50euro w 1godzine, czyli mamy tanie polaczenia do tych stolic! Super kierunek.
gosc_Piotr 2006-12-16 11:53   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
Ja do Lilie będe latać, nie po to żeby miast zobaczyć czy do pracy ale mam przyjaciół w Pallas de Callas.
gosc_Lotni 2006-12-16 00:17   
gosc_Lotni - Profil gosc_Lotni
I jedo i drugie połączenie ma duże szanse...nie wiem czy ktoś z Was był w LIL....piękne miasto cos w stylu WRO...ładne i przyjemne, na zakupy na wknd akurat ..do tego kierownictwo firm i polacy pracujący w regionie..pln Francji i Belgii... Może zmiast lecieć inną linią ktos poleci C0...co do STN should be ok....
gosc_stewW 2006-12-15 18:18   
gosc_stewW - Profil gosc_stewW
jak zwykle, narzekanie i malkontenci, ech Polacy, Polacy... Typowe :-)
gosc_Piotr 2006-12-15 14:04   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
Stansed do likwidacji, Lille wręcz przeciwnie - tak przynajmniej mnie się podoba :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy