Nowe strony Wizz

Nowe strony Wizz Tanie linie lotnicze Wizz Air mają nową witrynę internetową. Więcej powierzchni z uporządkowanymi informacjami i większa przejrzystość to główne zalety nowej witryny. Ewidentnie na minus oceniamy brak mapy połączeń jak i panelu rezerwacji na głównej stronie. To według nas dwie najbardziej funkcjonalne elementy serwisu każdego przewoźnika. A co nasi czytelnicy myślą...
25/10/2006 16:34   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Nieza 2006-11-08 11:14   
gosc_Nieza - Profil gosc_Nieza
Brak informacji na temat punktów sprzedaży.
jaapee 2006-10-31 17:22   
jaapee - Profil jaapee
Na nowej stronie głównej wciąż nie ma mapki z siatką połączeń. Choć sama mapka została w ostatnich dniach znacznie poprawiona i już się nie zamazują nazwy miast. Swoją drogą w systemie rezerwacji Centralwings jest bardzo fajna informacja, którą Wizz mógłby też wprowadzić. Po wybraniu lotu, przy podawaniu danych pasażera pojawia się zdjęcie samolotu z krótkim opisem: typ, prędkość, masa, ilość członków załogi. Oczywiście dla osób z tego forum nie jest to potrzebne, ale gros osób które rezerwują bilet są laikami i taką informację uznałyby za przydatną. Same plusy: klient zadowolony, Wizz ma lepszy PR przy bardzo niskich nakładach pracy.
jaapee 2006-10-31 17:18   
jaapee - Profil jaapee
Do Piotrka: daty podawane są tu w systemie anglo-saskim, czyli miesiąc/dzień/rok
gosc_Piotr 2006-10-30 14:38   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
Nie wiem, czy tylko mnie się tak dzieje :-) ale po wybraniu połaczenia po lewej stronie w ramce jako plan podróży wyświetlają się jakies dziwne daty ( np 12/08/06) mimo, że wybieram termin grudniowy...
kamil-lotn 2006-10-26 23:09   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
A co wy mówicie!Nowa strona jest dużo lepsza pod każdym w zględem!:D
jaapee 2006-10-26 23:03   
jaapee - Profil jaapee
Jak dla mnie strona główna (oczywiście po dodaniu mapki) jest bardziej czytelna niż poprzednio, jednak panel rezerwacyjny pozostawia wiele do życzenia. Loty w kolejnych dniach prezentowane są nieczytelnie (zbyt duże odstępy, ważne informacje małą czcionką) oraz sposób podawania godziny, przynajmniej na polskim rynku się nie przyjmie.
pawel 2006-10-26 22:44   
pawel - Profil pawel
a mi się nowa strona bardziej podoba od starej; drobne niedociągnięcia (np. format wyświetlania godzin lotów) na pewno wkrótce zostaną poprawione!
aguirre 2006-10-26 22:32   
aguirre - Profil aguirre
Z mapką lepiej, ale stara strona miała styl, bardziej "przyjazny interfejs" i ogólnie była lepsza. Języki się nie mieszały na polskiej stronie, godziny były podawane po polsku a nie 6:30 PM. Pozytyw - po pokazaniu lotów z taryfami mogę szybciej zrobic zmiany na panelu rezerwacyjnym.
aynis 2006-10-26 22:03   
aynis - Profil aynis
Osobiście uważam, że o wiele mniej czytelne są godziny odlotów i przylotów teraz.
gosc_micha 2006-10-26 21:11   
gosc_micha - Profil gosc_micha
Skoro nasze uwagi są traktowane poważnie, to dopowiem, że po pierwsze na mapce połaczeń nie wiadomo skąd pojawiło się połączenie Poznań-Malmoe, a po drugie godziny lotów na trasie Poznań-Sztokholm w rozkładzie lotów są inne w niż podczas rezerwacji. To może klientów wprowadzić w błąd, radziłbym to poprawić.
admin 2006-10-26 19:50   
admin - Profil admin
Otrzymałem maila od rzecznika linii w którym to informuje mnie, iż uwagi Czytelników i nasze odnośnie nowej strony potraktowane zostały poważnie i mapa połączeń została przywrócona dla wygody użytkowników. Jak widzicie drodzy czytelnicy - warto pisać! Czytają Was i liczą się z Waszym zdaniem... więc do klawiatury! ;-)
kubik 2006-10-26 19:47   
kubik - Profil kubik
heh, macie marudy swoją mapkę na głównej :P
dareck 2006-10-26 19:09   
dareck - Profil dareck
No tak - graficzna siatka połączeń pokazuje się tylko w jedynie słusznej przeglądarce (IE), a w Firefoxie już nie bardzo. Ale to dopiero początek, pewnie poprawią :)
gosc_manci 2006-10-26 13:12   
gosc_manci - Profil gosc_manci
stara strona była jedną z ładniejszych i bardziej funkcjonalnych w sieci. nowa nie jest zła, ale chyba powinna być lepsza od poprzedniej...
gosc_dino 2006-10-26 09:59   
gosc_dino - Profil gosc_dino
opłata jest okreslona patrz
tutaj
i wynosi 20 PLN za "drugą"sztukę bagazu rejestrowanego jednak na razie nie jest doliczana
yannkes 2006-10-26 09:56   
yannkes - Profil yannkes
za bardzo "pstrokata" ta strona i meczy oczy... poza tym szkoda ze podaja godziny w systemie am/pm... po wybraniu lotu podaja tylko godziny wylotu... a najwieksza dla mnie nowosc to platne kolejne sztuki bagazu, z tym ze jeszcze wizz nie okreslil ile bedzie pobieral... jedyny plus to chyba fakt ze wreszcie uporzadkowali alfabetycznie destynacje w panelu bo we wczesniejszej wersji dziwna byla kolejnosc...
gosc_dino 2006-10-26 09:50   
gosc_dino - Profil gosc_dino
Opłata za bagaż!! Być może to jest powód nowej strony. Jak będziecie robić booking to sie pojawi opłata za bagaż rejstrowany. W opłatach znalazłem pozycje "opłata za bagaz- za drugi bagaż rejestrowany w mom. robiena rezerwacji" - (mozę maja zmaiar zrobic jak Ryan i wkrótce kasowac za pierwszy bagaż?)
Nadal nie pojawia sie 12 zł za odcinek (przy płatności kartą).
Generalnie dużo lepsza i SZYBSZA strona.Słabo widoczne daty połączeń na stronie wyboru (przydałby się bold i ten kolorek !!!).
Mapki połączeń i inne wodotryski powoduja znaczne spowolnienie działania. Nie wierzycie? Zróbcie test na 2 kompach np C0 i W6
myszek 2006-10-26 01:15   
myszek - Profil myszek
Panel rezerwacji istotnie juz sie pojawil. Pewnie jeszcze cos "grzebali" na stronie gdy byly robione te screenshoty. Co do siatki polaczen - hm, nie mam zdania...
Strona dziala poprawnie pod dwiema najpopularniejszymi przegladarkami (IE i FF) wiec wszystko wydaje sie byc ok. Jak dla mnie szata graficzna nie zmienila sie az tak radykalnie - zmiana kolorow to by byla rewolucja :)
gregory 2006-10-26 00:39   
gregory - Profil gregory
U mnie też juz jest panel rezerwacji. Widocznie adminowie Wizz czytają portal Pasazer.com i wyciągają wnioski z komentarzy ;-)
gosc_gosc 2006-10-26 00:10   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
cikawostka, wiecie dlaczego strona ryanair ma taki prosty wyglad (chociaz mi sie to podoba),strone zaprojektowali i stworzyli nastolatkowie za grosze, szef ryana w momencie zakupu systemu rezerwacji nie wierzyl w potencjal strony internetowej, ponoc pracownicy ukryli przed nim fakt, ze system posiada strone internetowa, zeby nie zorientowal sie po kosztach ze cos jest nie tak opracowanie strony zlecili nastolatkom z koledzu w dublinie
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy