Apetyt na Warszawę

Apetyt na Warszawę Od dawna wiadomo, że irlandzkie tanie linie lotnicze zainteresowane są wejściem ze swoimi połączeniami do Warszawy. Jednak kompromis Irlandczyków i Polskich Portów Lotniczych (PPL) był wręcz niemożliwy. Niejednokrotnie w swoich komunikatach przewoźnik atakował PPL domagając się "zniesienia sztywnych, odgórnie narzucanych opłat, które hamują rozwój portów", wzywał również...
14/10/2006 00:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
desert_eag 2006-10-17 00:50   
desert_eag - Profil desert_eag
GRU, a ci te zarozumiale bubki bez wyksztalcenia z kokpitu umieja napisac slowo "stamtad"? strasznies zarozumialy...
kamil-lotn 2006-10-16 18:24   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
W sumie w Polsce jest to możliwe ale w krajach Europy zachodniej tego sobie niewyobrażam!No może w takiej Hiszpani też tak jest.Czytałem kiesyś na jakimś forum to niby jakiś pilot z W!ZZ-a napisał, że ma około 7000-8000 zł na ręke!?
waw-gru 2006-10-16 17:26   
waw-gru - Profil waw-gru
mała poprawka :) 450 mi wyszło, bo zprzyzwyczajenia liczyłem w funtach, w Eur wychodzi ok 600 - 650, czyli wciąż grosze. A Sky Europe płaci ok 500 Eur miesięcznie dla cabin crew, tyle mi proponowali :)
waw-gru 2006-10-16 17:22   
waw-gru - Profil waw-gru
Kamil, moja ex była szefową pokładu w Wizz, latem zeszłego roku, info z pierwszej ręki, znam też trochę cabin crew z tamtąd. podaję tylko sprawdzone informacje. mimo to, jeśli dobrze pamiętam, na ogłoszenie o rekrutacji do Centralwings wpłynęło 3000 podań.. ludzie w Polsce wciąż nie szanują się i zgadzają pracować za grosze... gs - średnia wykształcenia wśród cabin crew jest o wiele wyższa niż wśród pilotów. w kabinie latają ludzie po studiach, w kokpicie zazwyczaj dwóch zarozumiałych pajaców, którzy poza licencją pilota niczego się w życiu nie nauczyli... mam z nimi do czynienia na codzień więc wiem, o czym piszę :)
kamil-lotn 2006-10-16 16:45   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
Mi się niechce wierzyć , że w W!ZZ-zie zarabiają 450 Euro?!Przecierz kierowca autokaru na trasach np.Polska-Niemcy zarabia około 4000 - 5000 tyś zł!
gs 2006-10-16 01:05   
gs - Profil gs
Ja sobie wyobrazam jak Ryan robi baze w Rzeszowie i placi ludziom 10 razy wiecej niz zarabiaja w urzedzie miasta ;) :))
gs 2006-10-16 01:02   
gs - Profil gs
I to niestety widac, slychac i czuc ;)
waw-gru 2006-10-16 00:18   
waw-gru - Profil waw-gru
ja piszę z punktu widzenia pracownika linii lotniczej, bardziej niż pasażera...
katka 2006-10-16 00:10   
katka - Profil katka
a ja nie choc jest mi wszystkojedno bo lot zdublina ma super ceny a norwegian tez jest spoko i niekiedy aerlingus ma fajne ceny
waw-gru 2006-10-16 00:08   
waw-gru - Profil waw-gru
jeszcze nie ma. co wieczór modlę się o Warszawę...
katka 2006-10-15 23:54   
katka - Profil katka
jasne za to
utrzymanie w irlandii tez jest drosze wiec nie ma co tego porownywac.ok jest super jak ktos mieszka np.w wroclawiu i pracuje do ryanair aczkolwiek nie wiem czy jest taka opcja bo w polsce ryan air nie ma zadnej bazy
waw-gru 2006-10-15 23:37   
waw-gru - Profil waw-gru
w Irlandii nie obowiązują ograniczenia czasu w powietrzu do 900h rocznie, stąd możliwości zarobku w Ryan i Aer Arann zależą od stopnia zaangażowania osoby zainteresowanej. nawet nie przemęczając się (6 na 3 to nie jest zły shift pattern) 1400 EUR w Wawie to już można za to przeżyć na przyzwoitym poziomie. porównaj sobie z 450 EUR które płaci Wizz. żadna z "wielkich" tanich linii nie pozwoli sobie płacić ludziom w Polsce mniej niż w innych bazach, związki zawodowe by im żyć nie dali... siedzę w UK od ponad roku, co weekend spotykam się z pracownikami wielu linii w słynnym Flying Club w Luton, więc jestem w temacie.
katka 2006-10-15 23:26   
katka - Profil katka
w ryanair 1400 euro miesiecznie( dla porownania w sklepie w dublinie mozna zarobic na pelny etat 1200 euro) jako steward i pracujesz jak osiol 6 dni pracujesz 3 wolne i znow 6 dni pracujesz i 2 wolne wszystkie te informacje mozna znalesc na ich sronie
waw-gru 2006-10-15 22:32   
waw-gru - Profil waw-gru
ja nie jestem pilotem tylko świeżo mianowanym szefem pokładu - głównym stewardem na pokładzie. To moja 4ta linia, po drodze były Air Polonia i Aer Arann. w sumie ok. 20 miesięcy pracy w powietrzu. W tej linii awans dostałem po 2 miesiącach, w LOT czekałbym na to co najmniej 8 lat... w Ryan można dostać po roku, w Wizz min. rok, ale zarobki zaledwie niecałe 4000zł netto po awansie. Najwięcej, o dziwo, w Aer Arann można wyciągnąć, nawet do 2000 funtów netto. Ale praca wstrętna...
kamil-lotn 2006-10-15 22:10   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
A ile lat już latasz jako pilot i w ilu liniach pracowałeś?
waw-gru 2006-10-15 20:25   
waw-gru - Profil waw-gru
tu nie chodzi o gratulacje. Skoro moja linia ma takie same ceny jak np. Wizz, a niższe niż Centralwings, a mimo to stać ją na dobre pensje i wciąż przynosi zyski (i to jakie!), to znaczy, że Wizzy i inne pseudo-tanie-linie również stać na takie płace. I tak wszyscy w UE powinni zarabiać. O to mi chodziło, i tylko o to. A w Polsce ludzi traktuje się jak murzynów, płaci grosze za ciężką, szkodliwą dla zdrowia pracę, nie wspominając już o stylu zarządzania... I właśnie dlatego marzy mi się wejście do Warszawy Ryana lub/i Easyjet'a.

bartek - pracuję na pokładzie 737
bartek 2006-10-15 20:15   
bartek - Profil bartek
WAW-GRU: No to tylko pogratulowac zostaje ;) Jaka maszyna latasz?
waw-gru 2006-10-15 18:25   
waw-gru - Profil waw-gru
Kamil, cabin crew to nie to samo co flight crew. bartek, odlistopada juz 1800 :) za 100h pracy, zniżki na hotele i nieograniczona ilość przelotów w dowolne miejsce w Europie dla mnie i 3 wybranych przeze mnie osób, po 30 funtów w obie strony :) kapitan jednak zarabia 3 razy tyle, i to już jest przegięcie. linie powinny sponsorować im szkolenie, a potem 2000 funtów miesięcznie przez 15 lat :) i byłoby sprawiedliwie, bo czy słyszałeś żeby np. w PKSie kierowca zarabiał więcej niż manager?
bartek 2006-10-15 14:14   
bartek - Profil bartek
aguirre: nie mowie tutaj o wynagrodzeniu, a o klimacie w firmie, jak traktuja pracownikow itd. Uwierz ze nie sama pensja taki pilot zyje, gdy musi wykonywac czynnosci ktore w innych liniach sa nie do pomyslenia :/

WAW-GRU: Hmm 1400 funtow jako cabin crew to na tydzien zarabiasz zeby sie tak chwalic? :P
kamil-lotn 2006-10-15 13:46   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
Masz na myśli , że W!zz-zie pilotowi płacą 2500 zł?To ty chyba niewiesz ile zarabiają piloci w United !!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy