Mniej bagażu w Ryanair

Mniej bagażu w Ryanair Linia lotnicza Ryanair zmniejsza na wszystkich lotach od 1 listopada br. ilość dopuszczalnego płatnego bagażu rejestrowanego z 20 kg do 15 kg. Obecnie każdy pasażer może ze sobą wziąć 10 kg darmowego bagażu podrecznego i do 20 kg bagażu rejestrowanego - płatnego 15 PLN za każdą sztukę. Czyli łącznie maksymalnie 30 kg. Bagażu rejestrowanego nie można sumować. Od 1...
04/08/2006 00:48   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
chris 2006-08-07 14:53   
chris - Profil chris
gosc_Zosia : Tak samo użytkownicy IExp mogą powiedzieć że nie było błędu no ale logika jest ci raczej obca ... PS Katastrofalny ? haha Bardzo łatwo cie podpuścić a nawet nie miałem takiego zamiaru ...
yannkes 2006-08-07 12:06   
yannkes - Profil yannkes
moze nie na temat ale nie dziala strona Wizz'a... w call center przyznali sie do awarii, ciekawego jak dlugo potrwa...
gosc_honzi 2006-08-07 11:25   
gosc_honzi - Profil gosc_honzi
Cezary: bardzo rozbawiły mnie twoje posty. Człowiek, który mieszka 100 km od lotniska w Goleniowie, skąd są loty tylko w dwóch kierunkach WAW i STN :-). Rzeczywiście ma w czym wybierać. A może lepiej jechać 250 km do Berlina (o Warszawie nie wspomnę) tylko po to żeby wylądować bliżej centrum Londynu?
gosc_Zosia 2006-08-07 06:19   
gosc_Zosia - Profil gosc_Zosia
Dziekuje Charles:-) Byc moze Chris nie bedzie musial dzisiaj leciec do Szwecji,aby sie przekonac,ze mialam racje i ze jest blad na ich stronie internetowej. A Tobie Chris dziekuje za troske o moj polski - "tfuj" polski jest katastrofalny:-)
charles 2006-08-06 23:04   
charles - Profil charles
Informacji o limitach bagażowych Zosia nie wyciągnęła tym razem ze swojego beauty boxa. Trzeba przyznać, że na stronie jest błąd. Moja Mozilla Firefox również pokazuje: "Handbagage med sammanlagt matt om högst 115 cm (55 x 40 x 20) och med en vikt om 5 kg, får medtas ombord".
chris 2006-08-06 21:16   
chris - Profil chris
Zosia : Prawdopodobnie tfuj Intertnet Exp. czy co tam używasz robi cie w konia i łączy z jakąs inna stroną ... Powinnaś wiedzieć że nie wszystko co różowe to WiZZ :) No a już poważnie to może faktycznie jak ktoś się łączy ze szwedzkiego adresu IP to wyświetla stronę po szwedzku ( W Polsce jest to strona w jęz. angielskim ) Sprawdzę jutro jak wrócę do Szwecji i dam znać.
Jeśli to jednak prawda to widać spryciarze z Wizz robią w konia biednych ( bogatych ) Szwedów . I tak zapłacą za nadbagaż , mają z czego ... albo może ograniczają dla nich podręczny do 5kg aby za dużo wódki z Polski nie wywozili ? ? W sumie monopol System Bolaget powinien im wystarczyć i tak pić nie umieją ...
Zosi polecamy pewny język polski. Chyba go nie zapomniała ...
lukaszx 2006-08-06 21:07   
lukaszx - Profil lukaszx
za niedługo wogóle w ryanair nie będzie mozna mieć bagażu :)
katka 2006-08-06 15:15   
katka - Profil katka
tu nie chodzi o action zosiu to chodzi o fakt jezeli ja ,madzik i chris sprawdzalismy wchodzac na szwedzka wersje strony wizzair i jest tam 10 kg.to choc bys zosia stala na glowie to i tak zostanie 10 km.chyba zosiu to ty odbierasz jako klotnia ja to uwazam jak wymiana zdan(dialog) roznych osob na dany temat i z roznymi doswiadczeniami
gosc_Zosia 2006-08-06 06:57   
gosc_Zosia - Profil gosc_Zosia
chris: Ogolne zasady przewozu na szwedzkiej wersji strony WiZZa wyswietlane sa po... szwedzku i pisze tam o 5 kg. Pozwole sobie jeszcze raz zalaczyc cytat z tej strony.Wierze,ze niektorzy forumowicze zauwaza roznice miedzy angielskim a szwedzkim:-) Cytat: "Handbagage med sammanlagt matt om högst 115 cm (55 x 40 x 20) och med en vikt om 5 kg, får medtas ombord. Om vikt eller mått på handbagaget inte motsvarar nämnda föreskrifter, skall det tranporteras i bagageutrymmet som incheckat resgods"
A jezeli Katka potrudzil sie(czy nie "potrudzila sie"?)sprawdzic jak jest z tym bagazem to proponuje aby Katka nawiazal (-a?) kontakt z WizzAirem w tej sprawie.To samo zaproponowalam Madzi:-)))) Widac blad na stronie i nie ma o co sie klocic.Choc czasami mam wrazenie,ze niektorzy forumowicze uwielbiaja troche action:-)
katka 2006-08-06 04:20   
katka - Profil katka
tez sie potrudzilem sprawdzic jak jest z tym bagazem w wizzair i faktycznie jest to 10 kg.
chris 2006-08-05 17:58   
chris - Profil chris
gosc_Zosia : Ogólne zasady przewozu na szwedzkiej wersji strony WiZZa wyświetlane są po ... angielsku i pisze tam o 10 kg. Tak samo jak na polskiej wersji strony.
15.1.3 Pasażer może przewieźć jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10 kilogramów i rozmiarach nie przekraczających 55x20x40 cm.
chris 2006-08-05 17:47   
chris - Profil chris
stenus : Dalej będe powtarzał ... Promocją nazywaną obniżką opłat lotniskowych można nazwac jeżeli np opłaty takie wynoszą 60 PLN , a przewoźnik obniża je czyli dopłaca do pasażera poniżej tej kwoty. Jeśli jednak obniża ze swoich zawyżonych opłat to nie zasługuje to na nazwę promocja , obniżka opłat lotniskowych ...
wojtek 2006-08-05 13:08   
wojtek - Profil wojtek
Poza tematem, ktoś kiedyś powiedział, że z Krakowa do Chorwacji nikt nie będzie latał. Niestety ten ktoś się mylił. Właśnie wróciłem. Dzisiaj na trasie SPU-KRK było 133 pasażerów. Leciał Boeing 737-300
gosc_Zosia 2006-08-05 09:19   
gosc_Zosia - Profil gosc_Zosia
Madzik:informacji o 5 kilogramach podrecznego bagazu nie wyciagnelam z beauty-boxa ale ze strony WizzAira po szwedzku. Cytuje (szwedzki,ale latwo zrozumiec):Handbagage med sammanlagt matt om högst 115 cm (55 x 40 x 20) och med en vikt om 5 kg.A wiec Madzik:skontaktuj sie z WizzAirem i zapytaj co jest grane.I nie rzucaj sie na mojego beauty-boxa bez powodu,ok?
gs 2006-08-05 04:12   
gs - Profil gs
Margoos - alez ja sie czepialem ja w zeszlym roku Sky zrobil promocje zero oplat ;)
Naciskalem nawet na forum zeby tego nie wykorzystywac i co ??
Wzrost liczby pasazerow u Sky to i owszem - ale zarobek =0 ;)
katka 2006-08-05 01:03   
katka - Profil katka
zobaczcie jakie kwoty pobieraja lotniska od lini lotniczych a dopiero potem mowcie ze sa to oplaty lotniskowe(mozna to sprawdzic na stronie pasazera).
humbak 2006-08-04 23:21   
humbak - Profil humbak
chris: alez marqoos_pl ma racje. Czasami niskokosztowcy robia promocje w oplatach lotniskowych - pasazer placi ich mniej lub nawet wcale, ale to nie oznacza,z e linia nie musi ich zaplacic lotnisku. Nie rozumiem tego rwetesu - pzreciez skoro jest promocja na oplatach lotniskowych, to pasazer placi mnie. Wiec po co tyle krzyku? Natomiast nie podoba mi sie politka Rajana wprowadzania cichaczem podwyzek, jak z tym bagazem.
chris 2006-08-04 23:13   
chris - Profil chris
margoos pl : biorąc pod uwagę że zawyża te opłaty na tyle że z lotniskowymi nie mają nic wspólnego to ma z czego obniżać. Może źle się wyraziłem. Więc dlaczego WiZZ ma minimalnie bliższe faktycznym opłatom lotniskowym w listopadzie a zdecydował się bardziej zdzierać we wrześniu ? Pytam skąd ta niekonsekwencja ? Bo ja w garbate aniołki nie wierzę i gdyby to była naprawdę promocja to by się WiZZ bardzo głośno tym chwalił.
Cezary 2006-08-04 22:47   
Cezary - Profil Cezary
marqos: to sobie lataj na Stansted. Ja jednak wole Heathrow
marqoos_pl 2006-08-04 22:44   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
No, ale dlaczego czepiamy się obniżanych opłat lotniskowych (czy jak je tam zwał)? Jak linie robią promocje, w których nie płaci się "opłat lotniskowych" (czyli lotniskowe, paliwowe i inne tam powymyślane), to nikt nie robi szumu, że coś jest źle! A przewoźnik i tak musi zapłacić na lotnisku za tego pasażera! Więc czemu nikt się wtedy nie czepia tego??? Skoro przewoźnik chce dać jakiś upust z takich opłat (czyli bierze to na siebie), to jest to tylko z korzyścią dla klienta...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy