Leeds, Bolonia, Dublin i Edynburg

Leeds, Bolonia, Dublin i Edynburg W dniu dzisiejszym (6.12) linia lotnicza Centralwings, obchodząca swoje pierwsze urodziny, zgodnienie z naszymi informacjami, o których pisaliśmy jako pierwsi, ogłosiła swoje plany w wiosennej siatce lotów. Oprócz ogłoszonego w zeszłym tygodniu połączenia z Łodzi do Dublina, przewoźnik zdecydował się na wejście ze swoją ofertą na kolejne polskie lotnisko. Tym razem...
06/12/2005 13:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_tomek 2005-12-09 17:21   
gosc_tomek - Profil gosc_tomek
Dlaczego raf tak uważasz. Spójrz na porównaj bydgoszcz a łódz. Jeszcze do niedawna nawet lot się z tamtąd wycofał. a teraz.... Bydgoszcz została najbardziej poszkodowana i cały czas jest krzywdzona przez przewoźników lotniczyć. ;(
gosc_Old 2005-12-08 10:09   
gosc_Old - Profil gosc_Old
Szkoda, że Hanower wyleciał. Tam jest baza HLX z super tanimi biletami, a lata jeszcza Air Berlin. W ogóle chyba Niemcy nie wypaliły centralwingsowi.
mimis 2005-12-07 10:33   
mimis - Profil mimis
A ja tam jestem bardzo zadowolony z nowych destynacji Centralwings. Mysle, ze narzekajacy forumowicze powinni zrozumiec, ze Centralwings nie jest organizacja charytatywna krzewiaca lotnictwo w Polsce, tylko normalna firma, wiec jej zadaniem jest przynosic zysk. Dlatego jasne jest, ze nie bedzie sie pchac w niepewne miejsca, tylko otwierac takie kierunki, gdzie oblozenie bedzie gwarantowane. Na takie ryzyko stac moze Ryanair, a i to z twardo negocjowanymi doplatami "za reklame", a nie ponad 10x mniejsze Centralwings. Zreszta Ryanair z czesci kiepsko oblozonych kierunkow pewnie sie wycofa juz niedlugo. Co do tego, ze "uderzenie moglo byc mocniejsze" - to wezcie pod uwage, ze Central poki co bedzie miec 6 samolotow, a do tego bedzie robic czartery. No to chyba nie bardzo jest z czym "mocno uderzac", szczegolnie, ze samoloty juz nie nowe i trzeba im poswiecac sporo czasu. W kazdym razie brawo za Leeds, Edynburg i Dublin - tam na pewno sporo ludzi poleci.
raf 2005-12-07 00:03   
raf - Profil raf
to fakt poznan jest ewidentnie omijany przez tanich przewoznikow i to jest dla mnie niezrozumiale,ale bygoszcz i szczecin...sory ale sa to male perspektywiczne lotniska tym bardziej ze ryanair na trasie do londynu ze szczecina ma bardzo male oblozenie,oczywiscie teraz pojawia sie glosy ze ma duze. pelne samoloty bede jednie lataly w czasie swiat. dlaczego wizz nie otworzy nowych polacze z poznania juz chociazby do frankfurtu.trafione sa nowe polaczenie do dublina i edynburga z gdanska i z lodzi,jeszcze musze napisac jaki sukces odniosl norwegian na trasie gdansk-oslo,load factor rewelacyjny. i juz na koniec dlaczego pasazer nie napisala ze ryanair otwiera jutro nowe polaczenie z gdanka do sztokholmu?
gosc_uu 2005-12-06 23:19   
gosc_uu - Profil gosc_uu
Rozczarowanie to wiadomo - bez kometarza - w porownaniu to oferty Wizz, a juz nie mowiac SKYa. Zastanawiam sie tylko jak Krakow pomiesci te wszystkie polaczenia - w tym roku odprawi 1,6mln. Biorac pod uwage dodatkowe loty SKY 30 w tygodniu (ok 400tys pax), Central 7 dodatkowych na tydzien (100tys pax), Ryan 17 na tydzien(230tys pax) (ktore uruchmione zostaly nie dawno a w przyszlym roku beda caly rok na okraglo), dodatkowe loty Aer Lingus, Norwegian, Finnair, Hamburg ktory zaraz ruszy (100tys pax), wieksze samoloty Lufthansy na rejsach do Monachium, Swiss do Zurychu, BA do Londynu (ok.70tyspax) - to w przyszlym roku przez Krakow przewinie sie 2,5mln pasazerow - ZAKLADAJAC ZE NIC JUZ NIE ZOSTANIE URUCHOMIONE W CIAGU PRZYSZLEGO ROKU - CO WYDAJE SIE MALO PRAWDOPODOBNE!!!!!! - ten port peknie w szwach.
bumbastik 2005-12-06 22:06   
bumbastik - Profil bumbastik
a z Poznania NIC... nie podoba m sie to!
katowiczan 2005-12-06 19:24   
katowiczan - Profil katowiczan
a co dpoiero z Katowic... powinni jeszcze dodać Leeds Bolonie i Shannon
marqoos_pl 2005-12-06 17:32   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Fajne kierunki i fantastyczne ceny... Powiem szczerze (albo napiszę), że jednak spodziewałem się większego "uderzenia". Nie jest to imponujący wynik (nowych kierunków/tras) w porównaniu np. ze SkyEurope... Myślę, że pozycja Sky'a w Krakowie nie bedzie wciąż zagrożona, a Centralwings będzie tylko dodatkiem... Tylko trzy destynacje z Krakowa... Troszkę to mało...
gosc_ 2005-12-06 17:13   
gosc_ - Profil gosc_
no tak,
normalka: Poznań, Bydgoszcz i Szczecin nie istnieją...Może to i dobrze, zainteresują się nami inni, bardziej wartościowi przewoźnicy. Widać, że ta firma to bękart LOTu. Omija lotniska gdzie PPL skutecznie blokuje rozwój (np.Poz). Bo jak tłumaczyć ich wejście do Katowic, gdzie króluje Wizz i trasę z Krakowa do Bolonii, skoro ogłosił już ją Sky??? Mogli dać coś nowego i oryginalnego. Na pohybel z nimi
gosc_ostry 2005-12-06 16:06   
gosc_ostry - Profil gosc_ostry
Wakacyjne destynacje będą w styczniu- tak informują na swojej stronie internetowej. Mam nadzieję, ze jeszcze coś dorzucą, w końcu w kwietniu mieli mieć 10 samolotów... Wykasowali poranny sobotni lot do Wawy i Krakowa, szkoda... ale za to zwiększyli częstotliwość na kilku trasach np. Z Warszawy i Krakowa do Rzymu 5x w tygodniu. Teraz tez Kraków ma sporo połączeń z Bolonią (Sky 3x w tyg a Central 5x).
usuniety 2005-12-06 15:52   
usuniety - Profil usuniety
Ja jak zwykle na temat tej lini mial bym wiele do napisania. Niczym nowym nas nie zaskoczyli. Te same miejsca do ktorych lataja juz przewoznicy. A i ch strona? Nie dosc ze wolno sie laduje to nawet nie da sie wyszukac dwa razy tego samego polaczenia bo od razu wyswietla jakis blad. Zenada.
gosc_lucky 2005-12-06 15:37   
gosc_lucky - Profil gosc_lucky
robertoo,czy ty potrafisz cos innego jak narzekac? ja sie bardzo ciesze z tych polaczen i juz kupilem kilka biletow praiwe za darmo.
roberto 2005-12-06 14:26   
roberto - Profil roberto
brak wszystkich z choc 5 najwiekszych portow regionalnych w polsce w rozkladzie - obciach i zenada ...........
Ta linia ledwo ciagnie a co dopiero mowic o rozwoju.
gosc_Winge 2005-12-06 14:16   
gosc_Winge - Profil gosc_Winge
Blah... Dublin-Gdansk, godziny lotow wrecz idealne, ale dni... Czwartek, Sobota? Mogliby pomyslec o ludziach ktorzy na weekendy chca do PL przylatywac nie biorac wolnego (latalbym co tydzien, dwa)...
Ale lepszy rydz niz nic. Przynajmniej biorac wolne w Pt i Pn mam cale cztery dni w trojmiescie dla siebie, od rana do wieczora...
gosc_simpi 2005-12-06 14:12   
gosc_simpi - Profil gosc_simpi
Spokojnie, wakacyjne destynacje z tego co wiem będą. Narazie dopinane są jeszcze czartery. Jak będzie wiadomo ile miejsc zostało do sprzedaży indywidualnej wypuszczą je.
yannkes 2005-12-06 14:02   
yannkes - Profil yannkes
Widac ze rok 2006 bedzie rokiem UK&Irlandia -zrozumiane bo wieeeele osob do pracy lata ale rozczarowuje brak wakacyjnych destynacji typu Barcelona czy Malaga...
gosc_louis 2005-12-06 13:54   
gosc_louis - Profil gosc_louis
i to już wszystko co centralwings ma do zaproponowania na wiosnę/lato?
rozczarowali mnie
gosc_hej 2005-12-06 13:50   
gosc_hej - Profil gosc_hej
Hannover likwiduja z Katowic - booooooooooooooooooo
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy