Ryanair poleciał bez pasażerów

Ryanair poleciał bez pasażerów 20 pasażerów nie odleciało Ryanairem z Warszawy do Manchesteru, gdyż samolot wystartował 15 minut przed godziną podaną na lotniskowych monitorach. Lotnisko podawało godzinę, na który samolot otrzymał "slot", czyli zgodę koordynatora. Z kolei przewoźnik kierował się własnym rozkładem. Tymczasowe operacje Ryanaira z lotniska Chopina odbywają się na podstawie rozkładu...
08/01/2013 14:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_b75cc 2013-01-14 10:27   
gosc_b75cc - Profil gosc_b75cc
W ten sam sposób zrobiłem kiedyś boarding LOT do ORD na Oscarze Bravo i poleciał prawie pół godziny przed czasem - też się wszyscy zabrali.

















youtube downloader
gosc_8e8aa 2013-01-12 16:22   
gosc_8e8aa - Profil gosc_8e8aa
Informacyjnie: każda linia lotnicza (no może z wyjątkiem LOT) ma w swoich procedurach ile przed rozkładowym czasem odlotu zamyka bramki i nie wpuszcza już pasażerów. Chodzi o to b był czas na dokumentacje (wyważenie), znalezienie bagażu, usadzenie wszystkich pasażerów na fotelach, wypchnięcie itd. Jeśli pasażer się nie stawi przed tym czasem nie leci. Jak ktoś napisał wcześniej to nie autobus. Pasażerowie często o tym zapominają. Wiem to bo na co dzień mam z nimi do czynienia. Nie chodzi o to by pasażerom zrobić na złość tylko decydują tu względy finansowe. Samolot musi odlecieć na czas, bo z reguły (zwłaszcza w low costach) ma bardzo napiętą siatkę połączeń, którą danego dnia musi zrobić. Z tego co wiem to RYAN ma 20 lub 25 minut na rotacje. W warunkach przewozu wszystko jest podane. Druga informacja podana jest an karcie pokładowej. Czy obsługa musi wołać pasażera po nazwisku? Nie musi. Są "ciche" lotniska, gdzie się w ogóle nie ogłasza i jakoś ludzie trafiają na czas do gate. Są lotniska takie jak LHR, gdzie numer bramki podawany jest w momencie rozpoczęcia boardingu i też ludzie to znajdują. Żadna linia nie jest PKS-em, który czeka z otwartymi drzwiami do godziny odlotu. Zrozumcie to raz na zawsze. Czytajcie Wasze karty pokładowe (bogate źródło informacji o Waszym rejsie) a wtedy nie będziecie mieli takich sytuacji. Na koniec: samolot ma prawo do wcześniejszego odlotu jeśli kapitan zgłosi, że jest gotowy do startu. Mnie czasami całkowity boarding udało się zrobić w momencie zamknięcia odprawy check in. Samolot wyleciał 20 minut przed czasem. Był to KLM i nikogo nie zostawiliśmy w WAW. Więc to zależy tylko od pasażerów, kiedy przyjdą na odprawę. Pozdrawiam
gosc_2b126 2013-01-10 01:57   
gosc_2b126 - Profil gosc_2b126
Rzeczywiście może ten Pan nie wypowiedział się najładniej, ale odrobina prawdy w tym komentarzu jest, niestety. Po każdym artykule, doniesieniu czy felietonie jest to samo: Gdyby przejrzeć komentarze, bardzo mało z nich odosi się w jakimkolwiek stopniu do tekstu, w zdecydowanej większości Użytkownicy wykorzystują to narzędzie do wzajemnego przekrzykiwania się, pełno jest różnych domysłów i spekulacji, sporo wzajemnego obrzucania, a mało konstruktywnych wniosków. Dużo też Państwa, którzy piszą różne dziwne rzeczy na pokaz, może po to, żeby szpanować ile niby wiedzą i jak są poinformowani i obeznani w tej dziedzinie - najśmieszniejsze w tym jest to, że nie trzeba nie wiadomo ile wprawy, żeby zauważyć, jak kompletnymi są laikami i wtedy to zachowanie nie jawi się już nawet jako śmieszne, a bardziej niesmaczne. Sam Portal też mógłby być lepiej prowadzony. Niedoskonałości co prawda małe, ale są, na przykład mało profesjonalny język i sporo potocznych sformułowań, troszkę to razi. To mógłby być naprawdę dobry serwis, gdyby ciut pozmieniać...
gosc_db0d7 2013-01-09 20:30   
gosc_db0d7 - Profil gosc_db0d7
madeju, nie nakręcaj się tak w ekscytacji ... Póki co jesteś Konradem Wallenrodem idei logowania się, bo to Twoje wypowiedzi prezentują najniższy poziom kultury na tym forum ... Że o wiedzy, a właściwie jej braku, nie wspomnę ...
gosc_11f3d 2013-01-09 19:04   
gosc_11f3d - Profil gosc_11f3d
Demokracja panie madej ma to do siebie, że każdy może wyrazić swoje zdanie. I pomimo, że się nie zgadzamy, to szanujemy się wzajemnie, nie używając obraźliwych słów.
marcowy 2013-01-09 14:32   
marcowy - Profil marcowy
gosc a2758: chodzi o to że każdy twój post jest pod innym numerem dlatego cięzko nazwać to dyskusją jak się nie wie do końca czy dyskutujesz z tą samą osobą...
madej 2013-01-09 14:03   
madej - Profil madej
potwierdzam ten portal stał się bełkotem dla gości roznej masci. Jak można szanować kogos takiego, kto nie ma nic do napisania tylko zawala portal swoimi wypocinami. To jest dopiero skandl
gosc_a2758 2013-01-09 13:02   
gosc_a2758 - Profil gosc_a2758
tomic - a niby dlaczego? Właśnie 'porąbani zalogowani użytkownicy' są największym argumentem dla nas przeciwko logowaniu. Mam podać swoje dane w profilu po to, aby taki madej mnie wyzywał? Po co? A co do meritum co było na boardingu? Czy zamknęli przed tą datą, czy nie?
tomic 2013-01-09 11:14   
tomic - Profil tomic
gosc_eb7d4: nie chodzi mi tylko o rzeczowość wypowiedzi, bo każdy ma prawo mieć nawet najbardziej odjechane opinie, ale o samo prowadzenie dyskusji. Z porąbanym zalogowanym użytkownikiem można ją prowadzić, ale z goścmi już sie nie da.
gosc_4a623 2013-01-09 11:08   
gosc_4a623 - Profil gosc_4a623
chce ktoś wiecej informacji jak tam było zobacz link chętnie napiszę o tym cyrku
marcowy 2013-01-09 11:07   
marcowy - Profil marcowy
madaj napisałeś "Czy wyszydzany przez większość tutaj forumowiczów LOT zrobiłby cos takiego?: a co zrobil z pasażerami na dreamtour jak podstawił rupiecia 737 ? przynajmniej mógł zaproponować przebukowanie biletu dla tych co po prostu chcieli przelecieć się 787.... tu też cię kłania szacunek dla klientów
gosc_c3d47 2013-01-09 10:54   
gosc_c3d47 - Profil gosc_c3d47
Ludzie miałem lecieć tym samolotem, zamkneli wszystko przed czasem. Mało tego mój bagaż poleciał do manchesteru a zamiast mego bakażu dostałem bagaż innego człowieka
krzyniu30 2013-01-09 10:51   
krzyniu30 - Profil krzyniu30
Popieram gościa poniżej. Madej ostoją przyzwoitości,hmm... wybuchłem śmiechem.
gosc_eb7d4 2013-01-09 10:27   
gosc_eb7d4 - Profil gosc_eb7d4
No cóż, jeśli zdaniem zalogowanego tomica madej (a konkretnie jego wypowiedzi i używany język) są ostoją przyzwoitości, to istotnie nie warto się logować ... Wystarczy porównać wypowiedzi userów zalogowanych i niezalogowanych w tym wątku ...
gosc_db25e 2013-01-09 10:06   
gosc_db25e - Profil gosc_db25e
Slot slotem, ale każda linia ma prawo skończyć boarding, kiedy im się to podoba (w sensie port lotniczy nie ma nic do tego). Port żyje z pasażerów, a pasażerowie latają dzięki liniom lotniczym. Port ma obowiązek (biznesowy) udostępnić liniom lotniczym infrastrukturę i wziąć za to pieniądze. Nie ma w żadnym wypadku prawa decydować kiedy dana linia lotnicza kończy boarding i jak długo np. trzyma pasażerów na pokładzie. Informacje na tablicy odlotów powinny być wyświetlane wg życzenia przewoźnika, a nie widzi mi się portu lotniczego.
tomic 2013-01-09 09:38   
tomic - Profil tomic
Pasazer.com ma prawo do kasowania komentarzy nie związanych z tematem dyskusji? Jakiej dyskusji? Od czasu zniesienia obowiązku logowania nie ma dyskusji tylko bełkoty i wrzutki gości różnych maści. Kiedyś madej z jego kąśliwymi komentarzami zdawał się być trollem, ale teraz jest chyba ostatnią ostoją przyzwoitości. Normalni forumowicze już dawno odeszli, bo po kilku "dyskusjach" z goścmi szlag człowieka trafia i nie chce się zaczynać kolejnych.
gosc_e99f3 2013-01-09 08:23   
gosc_e99f3 - Profil gosc_e99f3
Niedługo Ryanair będzie nad lotniskiem obniżał pułap a pasażerowie bądą wyskakiwać na płytę lotniska, wtedy opłaty lotniskowe będą równe zeru, tzw. sztuka dla sztuki, zastanawia mnie ta dziwna sytuacja, przecież to dzieki pasażerom Ryanair zarabia piniądze a druga sprawa, to fakt iż w Polsce pozwala się na takie praktyki, może by tak po prostu zbojkotować tą fatalną linię lotniczą !?
japko69 2013-01-09 07:44   
japko69 - Profil japko69
Inne linie nawołują przez megafony nie dlatego, że są takie dobre dla klienta i są gotowe poświęcić całą siatkę połączeń na dany dzień, a dla tego, że szybciej i taniej jest znaleźć błąkającego się po lotnisku spóźnialskiego pasażera, niż odszukać jego bagaż wśród tysiąca walizek, które lecą np. A380. Na long haulu nie lata się bez bagażu (uogólniając), i tak samo uogólniając większość pasażerów FR jata bez bagażu. Mogą po prostu odleceić, nic nie trzeba szukać.
mecenas 2013-01-09 01:24   
mecenas - Profil mecenas
Wiadomo co sie stalo z pasazerami? Jesli rzeczywiscie monitory pokazywaly bledny czas odlotu, to lotnisko powinno na wlasny koszt wyslac ich do MAN bez ciagniecia tej sprawy dalej.
madej 2013-01-09 01:22   
madej - Profil madej
gosc_b254c: Zarejestruj sie i wtedy przedstaw swoja opinie, póki co bc25itd jest dla mnie mało wiarygodny. Komentarz moderatora: madej, już raz zalecaliśmy więcej kultury wypowiedzi. Każdy następny Twój post, w którym będziesz obrażał innych Użytkowników Forum (zarejestrowanych bądź nie) będzie kasowany.

Regulamin Forum:
3. Niedopuszczalne są ataki słowne obrażające bądź dyskredytujące innych Użytkowników portalu.
4. Posty zamieszczane jako komentarze do artykułów Pasazer.com zawsze muszą być zgodne z tematyką artykułu. Pasazer.com zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy nie związanych z tematyką danej dyskusji.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy