×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opinie o lotnisku Rzeszów Jasionka


Zalety: Brak
Wady: Podróżowałam 04/04.2018 z Mykonos przez Mediolan, Warszawe, do Rzeszowa. Bagaż został zgubiony w Mediolanie przez EsyJet po zgłoszeniu reklamacji w MXP i podaniu adresu dostarczenia bagażu ruszyłam w dalszą podróż. Bagaż w Rzeszowie znalazł się następnego dnia rano 05/04/2018 o godzinie 9:37 miałam pierwsze połączenie z numeru 693 370 076 niestety nie można oddzwonić na te numer gdyż połączenie przychodzące jest od razu odrzucane. Pani poinformowała że mam sobie przyjechać po bagaż na lotnisko 200 km w jedną stronę. bo przy wysyłce kurierem potrwa to około tygodnia. 8.04.2018 ponownie telefon z lotniska że jezeli go nie odbiorę to go odeślą do Mediolanu. z uwagi na fakt iż regulamin określa że taki Bagaż trzymają 5 dni Zażądałem przedstawienia się tej Pani która prowadzi sprawę odmówiła proponując numer do kierownika. Celowo zostałałam wprowadzona w błąd że przewoźnik pokryje moje koszty dojazdu do lotniska! To jest kłamstwo przewożnik nie pokrywa takich kosztów. Pani mocno akcentowała że podrózowałam tanimi liniami EsyJet na odcinku Mykonos-MXP gdyby miało to jakiekolwiek znaczenie... Sprawa znajdzie finał w dalszym procesie reklamacyjnym dotyczącym bezprawnego przetrzymywania bagażu na lotnisku od 05.04.2018 oraz celowemu wprowadzaniu mnie w błąd z wybitnym wyrachowaniem. Po wyczerpaniu drogi reklamacyjnej, wystąpię z powództwa cywilnego o odszkodowanie od Portu Lotniczego Rzeszów.
1

/10

08/04/2018 19:54,  
Zalety: Nowoczesne i czyste
Wady: Obsługa pasażerów, odprawa, generalnie kiepsko przeszkolony i niemiły personel lotniska. Leciałem z z tegoż lotniska do Glasgow z niepełnosprawnym dzieckiem. Odsyłanie od jednego okienka do drugiego oraz brak woli pomocy ze strony personelu. Obcy ludzie "pasażerowie" wykazali więcej empatii oraz chęć pomocy niż PANOWIE i PANIE z tegoż pożal się Boże międzynarodowego lotniska. Pomijam tutaj trzymanie pasażerów w niemalże pół godzinnym oczekiwaniu na pozwolenie na wejście na pokład samolotu tuż po sprawdzeniu biletów.
1

/10

04/04/2018 19:13,  
Zalety: Kameralne i zadbane Lotnisko.
Wady: W dniu 28.09.2017 leciałem z Rze do Waw. Przed standardową kontrolą zapomniałem wyjąć z plecaka składany nóż turystyczny, który został po poprzedniej wyprawie - moja wina i przyznaję się do błędu. Natomiast po jego skonfiskowaniu przez strażniczkę (swoją drogą bardzo niezadowoloną), został mi jedynie pokazany z pytaniem "co to", i natychmiastowo wyrzucony do pojemnika - jego koszt ok 300 pln - dziwi mnie to, bo w momencie kiedy konfiskowano mi np kosmetyki strażnik mnie informował, że mogę się wrócić i przekazać je komuś kto nie leci. Jest to moje niedopatrzenie - dziwi jedynie brak informacji po stronie obsługi lotniska w przypadku nieco droższych akcesoriów. Mój błąd, ale niesmak został.
1

/10

29/09/2017 20:43,  
Zalety: Jeden z najładniejszych terminali w Polsce. Nie jest przeskalowany, w sam raz na potrzeby tego miasta. Obsługa na lotnisku bardzo miła, kontrola bezpieczeństwa chyba najsympatyczniejsza w Europie. Lotnisko czyste. Od niedawna bardzo rozsądnie skomunikowane z centrum - godziny kursów linii autobusowej L dopasowane do godzin odlotów i przylotów.
Wady: Skromna oferta handlowa.
10

/10

07/05/2017 21:44,  
Zalety: Szybki dojazd z centrum, czysty terminal, miła obsługa.
Wady: Kilka samolotów odlatujących w ciągu dnia a kolejki jak w Modlinie (czynne jedno security). Ceny w strefie abstrakcyjnie wysokie.
5

/10

25/03/2017 17:13,  
Zalety: Nowoczesny terminal, profesjonalna obsługa.
Wady: źle funkcjonuje komunikacja publiczna do centrum miasta - pewnie to nie wina lotniska- natomiast nie brakuje taxi, koszt dojazdu do centrum to 50-60zł.
10

/10

24/03/2017 18:51,  
Zalety: - bezpłatny, monitorowany parking; - dobry dojazd zarówno z autostrady i drogi ekspresowej S-19 jak i z samego Rzeszowa (ul. Lubelską lub ul. Warszawską); - duży, piękny terminal pasażerski; - bezpłatny punkt widokowy; - ciągły rozwój infrastruktury lotniska; - stosunkowo duża obsługa "Cargo"; - loty turystyczne, czarterowe; - organizowane pokazy "Air Show"; - bardzo dobra promocja portu lotniczego i bardzo dobre oznakowanie dojazdu zarówno z autostrady jak i z Rzeszowa; - stały coroczny wzrost liczby odprawianych pasażerów (w 2015 roku - ponad 645 tysięcy).
Wady: - zbyt mała ilość kierunków międzynarodowych (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i częściowo Niemiec); - brak połączeń krajowych z wyjątkiem Warszawy (Okęcie)
9

/10

11/12/2016 19:10,  
Zalety: Nowoczesny terminal
Wady: Słaba siatka połączeń Beznadziejny dojazd
1

/10

31/08/2016 09:51,  
Zalety: -nowoczesny i przyjazny terminal -miła i sprawna obsługa -bezpłatny, spory parking -bezpłatna platforma widokowa (na cały pas startowy) -nowe inwestycje na terenie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka -dobre skomunikowanie z centrum Rzeszowa -dobre skomunikowanie z autostradą A4 i ekspresówką S19 -wyremontowany pas startowy 3200 metrów, oświetlenie -czystość i czytelny rozkład lotów -kaplica, wózki na bagaże
Wady: -jak narazie wąska droga dojazdowa (w budowie "droga lotniskowa) -w dalszej perspektywie (gdyż lotnisko od 9 lat notuje trend wzrostowy) konieczna będzie rozbudowa parkingu
10

/10

05/01/2016 20:18,  
Zalety: Witam, Trzy, cztery lata temu został otwarty w Rzeszowie nowoczesny, duży terminal pasażerki wraz z darmowym parkingiem. Pas startowy ma 3200 m (drugi do do długości po Okęciu w stolicy i taki jak w Katowicach). Plusem jest fakt iż znajduje się jedynie ok. 8 km od centrum Rzeszowa. Z roku na rok odnotowuje wzrost odprawionych pasażerów - w roku 2014 - ponad 600 tysięcy. Dużą rolę odgrywa transport cargo wzrost kilkukrotny porównując 2014 a 2015. Obecnie lotnisko oferuje loty do Londynu (Luton, Stansted), Manchester, Bristol, East Midlands; Edynburg; Dublin; Oslo; Frankfurt; Warszawa oraz loty czarterowe. Przyjemne lotnisko jak na 200 tysięczne miasto. Ciekawostka: lotnisko wybudowali hitlerowcy w latach 40-tych XX wieku a w czasach PRL odbywały się loty krajowe a ponadto w latach 2008-9 odbywały się loty z Rzeszowa do 2-ch lotnisk Nowego Jorku (jak do tej pory nie udało się przywrócić tych połączeń choć były wzmianki o lotach z Katowic oraz Rzeszowa do USA w 2015 (gdyż lotniska te mają długie pasy startowe po 3200 m). I tyle z ciekawostek :) Zapraszam wszystkich do Rzeszowa (naprawdę bardzo ładne i miłe miasto).
Wady: Na dzień dzisiejszy wada to dojazd na lotnisko z samego miasta Rzeszowa (szerokie dwupasmówki kończą się tam gdzie jest granica miasta). Budowana obecnie tzw. "droga lotniskowa" ma połączyć autostradowy węzeł A-4 "Rzeszów-Zachód" z węzłem "Rzeszów-Jasionka" na drodze ekspresowej S-19. Droga będzie szeroka i ominie sam Rzeszów w dojeździe na lotnisko jak również usprawni dojazd z ekspresówki S-19 z węzła "Rzeszów-Jasionka" na lotnisko. Można dojechać sprawnie zjeżdżając na autostradzie w węźle "Rzeszów-Wschód" i kierując się za znakami dojechać ekspresówką do węzła "Rz-Jasionka" a dalej na lotnisko. Tym sposoby omijamy zakorkowany Rzeszów.
10

/10

09/12/2015 19:16,  

Jeśli reprezentujesz port lotniczy Jasionka i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie