Przewodnik - Kopenhaga (Dania)

Kopenhaga to stolica i największe miasto Królestwa Danii. Czwarte co do wielkości miasto Skandynawii. W Kopenhadze warto wypić kawę przy fortecy przy nabrzeżu Kastellet niedaleko symbolu miasta - siedzącej na kamieniu syrenki. Rumu popróbujmy w Nyhavn - starym porcie z kolorowymi kamieniczkami po obu stronach kanału, gdzie działają marynarskie knajpy. Potem wyruszmy do dzielnicy Nyboder z początku XVII w., która była marynarską dzielnicą mieszkalną. To gąszcz krótkich, wąskich uliczek, ciasno zabudowanych szeregami żółtych domów. Miejscy konserwatorzy zabytków nie zgadzają się na jakiekolwiek zmiany w tym rejonie. Najstarsze i najładniejsze domy zobaczymy wzdłuż Skt Pauls Gade.

Atrakcją Kopenhagi jest Bakken, czyli najstarszy na świecie park rozrywki czynny w godz. 12-24 przy Klampenborg (wstęp wolny). Warto odwiedzić też Assistens Kirkegard-Park przy Norrebrogade - ulubione miejsce spacerowe, a równocześnie jeden z najpiękniejszych cmentarzy, pochowano na nim m.in. Hansa Christiana Andersena. 

Wieczorem warto wpaść do dzielnicy Norrebro - to kolorowe, alternatywne centrum kultury, gdzie klimat tworzą sklepiki, kawiarnie, kluby muzyczne i artystyczne, i dokąd młodzież ucieka z centrum.

Do Kopenhagi dociera linia Grahundbus (15 euro w jedną stronę). Jedzie się 50 min przez najdłuższy most w Europie - 16-kilometrowe połączenie przez cieśninę Sund.

Lotniska w okolicy Kopenhaga

Okazje do miasta Kopenhaga

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy