Przewodnik - Moskwa (Rosja)

Moskwa jest stolicą Rosji i jednocześnie największy, oprócz Paryża, miastem Europy. Stanowi odrębny podmiot federacji z przyległymi miastami, tworząc aglomerację. Moskwa leży na Nizinie Wschodnioeuropejskiej, nad rzeką Moskwą. Rosja może reklamować Moskwę jako najważniejszy ośrodek gospodarczy tego kraju. Praca w Moskwie daje możliwość najwyższych w Rosji średnich poziomów dochodów, oraz najwyższy standard konsumpcji.

Główne atrakcje Moskwy to: parki, muzea, kina, kluby no i przede wszystkim Kreml. Godne polecenia i zobaczenia są w szczególności Plac Maneżowy, ulica Twierskaja, ulica Arbatskaja.

Moskwa to również niezwykłe zabytki, jakimi są kreml oraz Plac Czerwony z cerkwią Wasyla Błogosławionego (1555-61), soborem Kazańskim i Mauzoleum Lenina (1930). Imiona rosyjskie są głównym wyznacznikiem nazw zabytków Moskwy takich jak: warowne monastry - Andronikowski (1390), Nowodiewiczy (1524), a także cerkwie Św. Mikołaja w Chamownikach (1676), Św. Klemensa Papieża (1720). Moskwa to także pałac rodziny bajorskich Romanowów oraz Dom Angielski. Moskwa jest miastem współczesnym z wyglądu, zachowały się tylko niektóre zespoły zabytkowe, takie jak dzielnica Kitaj-gorod, będąca najstarszą w Moskwie.  Moskwa ma kilka lotnisk. Samoloty z Polski przylatują na lotnisko "Szeremetiewo-2", 20 km na północ od Moskwy.

  • Jeśli masz niezagospodarowane 50-100$ - każdy taksówkarz zaprasza! Jednak, wychodząc z lotniska, i przechodząc 100 metrów - dojdziecie na przystanek autobusowy i busowy.
  • Busy kursują w ciągu dnia w odstępach 10-15-minutowych. Jadą do najbliższej stacji metra: "Riecznoj wokzal" albo "Planiornaja".Taka podróż trwa 20-30 minut i kosztuje 20-25 rubli (koło dolara).
  • Dalej już można jechać metrem za 5 rubli.
  • W każdym razie, nawet jeśli hotel znajduje się daleko od stacji metra, taksówka od samej stacji będzie kosztować o wiele mniej niż z lotniska.

Lotniska w okolicy Moskwa

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama