Przewodnik - Liverpool (Wielka Brytania)

Liverpool to "miasto Beatelsów", jest położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, około 340 km od Londynu, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Siedziba hrabstwa Merseyside. Liczy ok. 500 tysięcy mieszkańców. Jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym Wielkiej Brytanii i jednym z najważniejszych takich ośrodków w historii.

Z Liverpoolem kojarzy się zespół The Beatles, który w tym mieście powstał i występował w klubie The Cavern. Najlepsze połączenie: Na lotnisko najwygodniej dostać się ekspresowym autobusem nr 500.

W sercu miasta położony jest prestiżowy University of Liverpool (założony w 1881 r.). W dużej części dzięki niemu Liverpool słynie z różnorodności kulturowej i bogatego nocnego życia dziesiątek tysięcy studentów.

Jeśli chcesz wybrać się do Manchesteru, możesz dojechać tam pociągiem ze stacji Lime Street. Pociągi kursują często a podróż trwa około 45 minut. Z lotniska do dworca Lime Street można dojechać autobusem wahadłowym nr 500.
 • Autobusem:
Ekspresowy autobus nr 500 ma przystanek koło wejścia do terminalu. Co 30 minut odjeżdża do centrum Liverpool’u; zatrzymuje się na przystankach: Chapel Street, Norton Street (przesiadka na połączenia National Express), Lime Street (przesiadka na pociąg), Dworzec Autobusowy Queen Square oraz Dworzec Autobusowy Paradise Street, skąd zawraca na lotnisko. Kursuje pomiędzy 5.15 a 0.15, godziny odjazdu z lotniska to zawsze za piętnaście i piętnaście po równej godzinie.

Dodatkowe autobusy kursują pomiędzy lotniskiem a okolicznymi stacjami kolejowymi a także Liverpool’em:

 • Linia Airlink 80A/180: Airport - Garston Station - Princes Road-Liverpool City Centre.
 • Linia Airlink 81A: Airport- Hunts Cross Station – Bootle
 • Linia Airlink 82A/82b: Halton - Runcorn Station – Widnes - Hale Village – Airport - Aigburth Vale - Liverpool City
 • Pociągiem
Najbliższa, polecana stacja kolejowa to Hunts Cross, gdzie zatrzymują się pociągi lokalne. Połączenia z lotniskiem mają także stacje Garston i Runcorn.

 1. Stacja Hunts Cross: dojazd autobusem linii Airlink nr 81A. Kursuje co 30 minut. Hunts Cross leży na północnej linii kolei Merseyrail, którą regularnie kursują pociągi do Southport, Liverpool’u i stacji lokalnych. Z Hunts Cross odjeżdżają także pociągi do Warrington i Manchester’u.
 2. Stacja Garston: dojazd autobusem linii Airlink nr 80A. Kursuje co 15 minut; dojeżdża do przystanku przy stacji. Linia Smart 886 kursuje na lotnisko z przystanku bezpośrednio przy stacji. Garston także leży na północnej linii kolei Merseyrail, którą regularnie kursują pociągi do Southport, Liverpool’u i stacji lokalnych.
 3. Stacja Runcorn: dojazd autobusem linii Airlink nr 82A/82B. Kursuje co 30 minut. Stacja Runcorn leży na głównej linii kolejowej Zachodniego Wybrzeża; obsługuje pociągi do Crewe, Birmingham, Londynu i innych głównych stacji.
 • Taksówką:
Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przy wejściu do terminalu. Do centrum Liverpool’u jest 12 kilometrów; jedzie się około 20 minut.
 • Samochodem:
Podróżując z kierunku północ / północny-wschód: drogą M6 na południe do węzła 21A (skrzyżowanie z M62). Dalej M62 do węzła 6, stamtąd A5300 do A561. Następnie według znaków w kierunku lotniska, które jest przy Speke Hall Avenue. Podróżując z kierunku południe / wschód: drogą M6 na północ do węzła 20 (skrzyżowanie z M56). Dalej M56 do węzła 12, stamtąd podwójną drogą A557/562 przez Runcorn Bridge, aż do momentu, gdy przechodzi ona w A561. Dalej według znaków w kierunku lotniska, które jest przy Speke Hall Avenue.

Podróżując z kierunku Wirral / Północna Walia: pasażerom podróżującym z Wirral w godzinach szczytu zalecamy drogę M53 i dalej M56 (tak jak w instrukcji dla kierunku południe / wschód) zamiast trasy przez centrum Liverpool’u i tunele pod Mersey. Pasażerowie z Północnej Walii powinni pojechać drogą A55 do drogi M56 w kierunku na wschód, a potem postępować zgodnie z instrukcją dla kierunku wschodniego.
 • Parking
Lotnisko im. John’a Lennon’a w Liverpool’u ma obszerny parking, który znajduje się tuż obok terminalu. Najbliżej wejścia jest specjalna strefa dla kierowców niepełnosprawnych. Parking jest otoczony wysokim płotem i oświetlony; przez całą dobę patrolowany przez pracowników ochrony. Jest także krótkoterminowy postój dla wysiadających i wsiadających.

Lotniska w okolicy Liverpool

Okazje do miasta Liverpool

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama