Opinie o lotnisku Lublin (LUZ)

lotnik59 25/07/2015 21:38   
lotnik59 - Profil lotnik59
2 Zalety: Blisko lotnisko miast z Lubelszczyzny i nie trzeba jechać do W-wy lub Rzeszowa.

Wady: Dużą wadą jest mało miejsca w poczekalni po przejściu bramek bezpieczeństwa, a gdy jest odprawa 2 samolotów z jeden schengen a drugi z non scehgen to jest masakra, nie ma gdzie usiąść. Pasażerowie z non schengen zajmują miejsca tym z schengen bo nie przechodzą do swojej poczekalni. Nikt tego nie koordynuje. Pasażerowie ci przechodzą dopiero po odprawie paszportowej przed samym odlotem do swojej poczekalni a tam prawie pusta poczekalnia. Nikt tego nie koordynuje. Dużą wada jest traktowanie turystów wylatujących z biurami podróży jak terorystów. Mało, że są bramki, przyrządy do sprawdzania podróżnego dochodzi jeszcze macanie, zdejmowanie butów, podnoszenie nóg i pokazywanie stóp. A nie robią tego na innych lotniskach w Polsce i za granicą, a tam też są takie bramki. Dobrze, że jeszcze majtek nie każą ściągać i na osobistą kontrolę turysty polskiego lecącego czarterem na wypoczynek nie biorą. Widać taki urok małego lotniska, bo panie i panowie się nudzą, ze względu na mało ilość odlotów i wyżywają się na turystach. Mało połączeń.
sylwester1980 10/07/2015 23:24   
sylwester1980 - Profil sylwester1980
2 Zalety: blisko do domu ... ceny na lotnisku ...

Wady: coż... lotnisko kompletnie nie przystosowane do obslugi wiekszej niz jeden samolot w tym samym czasie... kompletny brak profesjonalizmu fimy odpowiedzialnej za obsluge bagaży podróżnych... rzucaja jak popadlo bez zachowania kolejnosci przylotow... bagaze krecące sie w kolo po 3 razy blokujące wprowadzenie nowych na bagazy pas... nie ma osoby odpowiedzialnej za taki stan rzeczy, nie ma pracownika operacyjnego do zdejmowania nadwyzki bagaży z pasa... no ale coz... to tylko Lublin chcialo by sie powiedziec, nie chce mi sie pisac jak jest w innych krajach bo to nie miejsce... moze ktos wyciagnie wnioski... czego gorąco sobie i wszystkim pasażerom życzę...
michallub 14/06/2015 00:29   
michallub - Profil michallub
8 Zalety: - Oryginalna bryła terminala i przystanek szynobusu tuż przy wejściu. W środku skromnie, ale schludnie, przyzwoicie. - Niesamowita dynamika rozwoju połączeń. Biorąc pod uwagę położenie blisko oferującego najlepszą siatkę w kraju Okęcia to już w ogóle. Lufthansa do Frankfurtu, baza Wizzaira to po zaledwie 2,5 roku funkcjonowania lotniska niesamowite sukcesy. A będzie pewnie jeszcze lepiej. - Dobra, nowa infrastruktura drogowa wokół lotniska - Położenie blisko miasta docelowego, czego nie można powiedzieć o Katowicach, Modlinie czy Szczecinie. - Dobre sklepy i restauracje.

Wady: - Kursowanie szynobusu nieskorelowane z przylotami/odlotami z lotniska. Pewnie z czasem, gdy tych połączeń będzie więcej i szynobusa puści się raz na 30 minut, to będzie wszystko ok, dziś jednak drobna synchronizacja by się przydała. Sytuację ratują busy, które wiozą na Plac Zamkowy. - Upierdliwa obsługa, ściąganie butów przy przejściu przez bramkę. Problem pewnie też za jakiś czas zniknie. - Zbyt mało bramek przy wejściu do samolotów, tylko dwie. Za mało miejsca w poczekalni. Nawet rok temu było tam zbyt ciasno, a ilość połączeń i pasażerów dynamicznie rośnie- trzeba rozbudować.
jaba 25/05/2015 15:13   
jaba - Profil jaba
10 Zalety: Małe, nie ma kolejek, wszędzie blisko, sprawna obsługa

Wady: Powinna być większa stref Non-Schengen
astro87 19/04/2015 21:18   
astro87 - Profil astro87
9 Zalety: Blisko miasta, dobre polaczenie autobusowe nie tylko z Lublinem! Mega plus. Świetny terminal, ciekawa architektura. Czysto, spokojnie, na czas. Jedzenie smaczne i w rozsądnych cenach.

Wady: Dosc mała przestrzeń po odprawie paszportowej w odlotach non schengen i mala siatka polaczen ale czekamy na kolejne połaczenia! Moze by tak Bristol np?
fu3i 26/03/2015 10:59   
fu3i - Profil fu3i
10 Zalety: Blisko miasta, dobry dojazd (pociąg, miejski autobus, znajomi mają niedaleko, taxi w miarę niedrogo). Bardzo ładna architektura, czysto, schludnie, estetycznie.

Wady: Nie zauważyłem
jerzypachala 19/02/2015 20:46   
jerzypachala - Profil jerzypachala
10 Zalety: miłe i ładne lotnisko, blisko do Lublina

Wady: szkoda że tak mała siatka połaczeń
matbit 05/02/2015 23:02   
matbit - Profil matbit
8 Zalety: bardzo miła i sympatyczna obsługa na lotnisku, terminal nieduży ale bardzo funkcyjny i ładny, bezpośredni dojazd koleją.

Wady: mało rozbudowana siatka połączeń
martiii 13/01/2015 14:54   
martiii - Profil martiii
1 Zalety: brak

Wady: Lekceważenie pasażerów. Małomiasteczkowe podejście. Nie ma gdzie usiąść przy nawet tak "ogromnej liczbie" osób na lotnisku.
piraniaqw13 09/09/2014 12:07   
piraniaqw13 - Profil piraniaqw13
1 Zalety: jedyna zaleta to taka ze blisko do domu

Wady: male lotnisko, ludzie po odprawie ściśnięci jak sardynki w puszce. bardzo nie miła obsługa ,łaske robią że pracują.kontrolezy to sie nadają do tarcia chrzanu .Ten pan 'kierownik lotniska ' to powinien na targu pracowac,zero profesjonalizmu z jego strony. a co najlepsze chodzi on sobie i wmawia ludziom ze niby mają zaduże bagaże i trzeba dopłacać jakaś paranoja . tak wiec OKROPNE lotnisko .
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama