×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chopin Airport City na targach EXPOPrzygotowywany przez Porty Lotnicze projekt kompleksu biznesowego Chopin Airport City zostanie zaprezentowany podczas 15. edycji Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL w Monachium w dniach 8 - 10 października br.

Po marcowym udziale w targach MIPIM w Cannes przyszedł czas na EXPO REAL w Monachium. Od 8 do 10 października przedstawiciele Portów Lotniczych będą mieli okazję zaprezentować projekt wśród inwestorów oraz najbardziej liczących się firm z branży deweloperskiej z całego świata. Projekt będzie posiadał własną powierzchnię wystawienniczą obok stoiska Miasta Stołecznego Warszawy. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowana makieta projektu.

- Pozyskanie wpływowych kontrahentów jest na tym etapie realizacji inwestycji sprawą kluczową – informuje Aleksandra Matuszewska, pełnomocnik Portów Lotniczych ds. realizacji projektu Chopin Airport City. - Do współpracy chcemy zaprosić firmy deweloperskie lub fundusze inwestycyjne. Podmioty te łączą możliwości zapewnienia wkładu kapitałowego z kompetencjami branżowymi, które pozwolą na aktywne zaangażowanie w zarządzanie projektem Chopin Airport City – dodaje.

Targi EXPO REAL to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań branży nieruchomości w Europie. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 8-10 października w Monachium w Niemczech, weźmie udział blisko 40 tysięcy osób. Wśród nich znajdą się inwestorzy, deweloperzy, prawnicy, doradcy inwestycyjni, przedstawiciele koncernów budowlanych oraz wszelkiego rodzaju firm działających w sektorze.Chopin Airport City to pierwsze miasteczko lotniskowe w Polsce. Koncepcja Portów Lotniczych wpisuje się w światowy trend polegający na tworzeniu wokół lotnisk inwestycji o charakterze komercyjnym, które wpływają na zwiększenie zysków z działalności pozalotniczej zarządzających portami lotniczymi.

Powstanie pierwszego polskiego "Airport City”"zakłada przekształcenie terenów zlokalizowanych przy terminalu pasażerskim Lotniska Chopina, w nowoczesną dzielnicę biznesową dostępną także dla mieszkańców Warszawy. Znajdzie się w niej 17 nowoczesnych i ekologicznych biurowców klasy "A", sale konferencyjne oraz powierzchnia handlowa. Ofertę Chopin Airport City uzupełnią obiekty hotelowe – istniejący Courtyard by Marriott oraz dwa nowe hotele, które zostaną oddane do użytku w 2013 roku - 5* Reneissance by Marriott oraz 2* Hampton by Hilton. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie.

Chopin Airport City w liczbach:
 • Całkowita powierzchnia projektu – 22,5 ha
 • Powierzchnia pod zabudowę – 13,27 ha
 • Liczba budynków o przeznaczeniu biurowym z funkcjami uzupełniającymi – 17
 • Powierzchnia użytkowa budynków – ponad 170 000 mkw.
 • Wysokość zabudowy – 25 - 40 m (do 8 kondygnacji)
 • Powierzchnia piętra – 1800 – 2000 mkw.
 • Co najmniej 1 miejsce parkingowe na 50 mkw. wynajętej powierzchni
Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie