Poznań i Łódź bez Edynburga

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
12 kwietnia 2012 12:36
30 komentarzy
Reklama

Ryanair ogłosił, iż w sezonie zimowym skasuje osiem połączeń z Edynburga. Rejsy do Szkocji straci między innymi Łódź oraz Poznań.

Irlandzki przewoźnik niskokosztowy uruchomił połączenia z łódzkiego oraz poznańskiego lotniska do Edynburga we wrześniu 2008 roku.Od października przewoźnik zawiesi także loty z Edynburga do Bratysławy, Bremy, Frankfurtu Hahn, Goteborga, Kowna oraz na Fuerteventurę. Już wcześniej Ryanair zapowiedział skasowanie pięciu innych tras ze szkockiego portu lotniczego. Przewoźnik swoją decyzję o likwidacji tras uzasadnia zbyt wysokimi opłatami lotniskowymi pobieranymi przez zarządcę lotniska, BAA Edinburgh.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
solokhumbu 2012-04-17 07:47   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Gościu: a skąd wieści o Malmoe? Przyznam, że kierunek nieszczególny, jeśli nawet MOL pożarł się z EDI, mógłby maszyne i loty przerzucić do PIK.
gosc_7966c 2012-04-17 02:38   
gosc_7966c - Profil gosc_7966c
W miejsce Edynburga wejdzie do Poznania niestety Malmoe...natomiast jeśli chodzi o łódź to jeszcze nie wiadomo
solokhumbu 2012-04-16 12:09   
solokhumbu - Profil solokhumbu
mietek: Odpowiem za pepe: pewności nie mam(y), ale do tej pory Ryan (jak na poziom Ryana) traktował POZ dość dobrze: np. ostatnie PMI w zamian za ALC. A to co wkurza w działaniu FRa to fakt, iż pod nóż idą połączenia z rotacji jednej maszyny, a nie zdrowa logika.... Byc może albo POZ albo (bardziej relane) LCJ były mniej dochodowe, ale likwidując jedno z tych połączeń natychmiast wzrasta LF i potencjalnie tez przychód z drugiego. W końcu MOL obciął loty ze Szkocji do dwóch sąsiednich lotnisk :(
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama