oneworld: Kingfisher musi poczekać

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
03 lutego 2012 21:49
11 komentarzy
Reklama

Linie Kingfisher Airlines 10 lutego miały wstąpić do sojuszu lotniczego oneworld. Niestety tak się nie stanie. Ze względu na trudną sytuację finansową została podjęta decyzja wstrzymująca przystąpienie linii do sojuszu.

- Są to burzliwe czasy dla branży lotniczej w Indiach jak i wielu innych częściach świata. W ciągu ostatnich miesięcy ściśle współpracowaliśmy z Kingfisher Airlines i doszliśmy niedawno do wniosku, że linia potrzebuje więcej czasu, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Dlatego podjęliśmy decyzję wstrzymującą przyjęcie przewoźnika do naszego sojuszu - powiedział Bruce Ashby, prezes oneworld.W grudniu 2011 roku Kingfisher otrzymał zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu swojej gotowości do wstąpienia prowadzonych przez ekspertów British Airways, który jest sponsorem wejścia linii do sojuszu.

- W świetle wielu priorytetów Kingfisher Airlines skupionych przede wszystkim na dokapitalizowaniu naszej spółki wspólnie z oneworld podjęliśmy decyzje, aby na jakiś czas odłożyć nasze wejście do sojuszu - powiedział Vijay Mallya, prezes Kingfisher Airlines.

Wstąpienie do oneworld ma być dla przewoźnika wzmocnieniem swojej konkurencyjnej oferty co pozwoli na oferowanie klientom globalnej sieci połączeń obsługiwanych przez partnerów sojuszu czyli ponad 840 miejsc w niemal 150 krajach.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
olo 2012-02-06 23:27   
olo - Profil olo
roznie to wyglada np ni emozesz wystawic na stoku lufthansy czy british airways przelotu korean air z seulu do tokio, ale mozesz wystawic na stoku lotu bilet waw fra (lo) fra icn (ke), ale musisz dokladnie sprawdzic ktore taryfy koreanaczyka lot akceptuje (lot jsko przyklad) czesto intenretowe kalkulatory biletow tego nie robia i jest klopot dl awystawcy bo amadeus czy travelport puszcza co najtaniej ale nie sprawdza od reki warunkow lokalnego rynku i np moze pokazac taki bilet za 2500 - ale lot nie zgadza sie faktycznie na taka cene i zgadza sie na 3500, i jesli agent wystawi bilet za 2500 dostanie od przewoznika note obciazeniowa adm jesli beda laskawi na 1000 pln czyli te roznice, ale jesli ne beda laskawi moze to byc rownie dobrze 6000 - 8000 tysiecy, a nie oszukujmy sie duze kombajny jak orbitz, expedia czy nas rodzimy esky nie zatrudniaja orłów taryfowych i albo maja to wkalkulowane i doplacaja albo dzownia do klienta ze niestety miejsce ktore sie zarezerwowalo juz ni ejest dostepne ale jest za 3500 itp itd, to bardzo skomlikownay rynek i najezony pulapkami
olo 2012-02-06 23:20   
olo - Profil olo
jesli bilet masz laczony to jest np krk fra lufthansa i fra mad iberią i calosc masz na numerze 220.... to bagaz i bilet i wsio jest traktowane jakbys lecial jednym przewoznikiem, wiec no stres, tylko ta cena...
ktgracz 2012-02-06 17:35   
ktgracz - Profil ktgracz
ICE-BSE ? // Może raczej ICN-BNE ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama