×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań w listopadzie na plusieW listopadzie Port Lotniczy Poznań-Ławica odprawił 97,7 tys. pasażerów, czyli o ponad 14% więcej niż w listopadzie 2010 roku.Z połączeń regularnych skorzystało 86,6 tys. pasażerów, czyli 13% więcej niż rok temu.
W segmencie połączeń czarterowych nastąpił wzrost na poziomie 28% - odprawionych zostało 11,1 tys. pasażerów.Od początku roku do końca września odprawionych zostało 1,367 tys. osób, co jest wynikiem o 2% lepszym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wzrost ruchu na naszym lotnisku odzwierciedla rozwój siatki połączeń. w listopadzie zainaugurowane zostały trzy nowe połączenia linii Ryanair: do Rzymu Ciampino, Barcelony El Prat i Oslo-Rygge. Ponadto, na Ławicy zaczęła operować linia Norwegian, oferująca loty do Oslo-Gardermoen. Nie można też zapominać o nowej, drugiej dziennie rotacji do Kopenhagi (SAS) i połączeniach krajowych ze Szczecinem i Krakowem. W listopadzie odbyło się też stosunkowo dużo rejsów czarterowych: do Egiptu, na Fuertaventurę i Teneryfę. W porównaniu z rokiem ubiegłym, mniej jest również rejsów odwołanych z powodów złych warunków atmosferycznych - powiedziała Hanna Surma, rzecznik prasowy poznańskiego lotniska.

Tomasz Wyszyńskigość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie