×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish chce nowego lotniskaTurkish Airlines oczekują, że do 2016 r. w Istambule powstanie nowe, większe lotnisko. Temel Kotil, szef tureckiej linii, powiedział, że istniejący port lotniczy im. Ataturka jest zbyt mały i ogranicza rozwój jego spółki. Na największym lotnisku w Turcji rocznie odprawianych jest niemal 33 mln pasażerów. 

Turkish Airlines wykorzystują ok. 75% z przepustowości lotniska Ataturka. Temel Kotil podkreślił, że plany nowego lotniska mogą zostać niedługo sfinalizowane. Według niego eksperci nie przewidują budowy dłuższej niż 5 lat, a jej początek mógłby nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego roku.Zgodnie z planami Temela Kotila, nowe lotnisko będzie mogło obsługiwać do 120 mln pasażerów rocznie i będzie miało 5 dróg startowych. Jego powierzchnia wyniesie 6000 hektarów i będzie sześciokrotnie większa od areału lotniska Ataturka.

Strategia Turkish Airlines zakłada przewożenie 50 mln pasażerów rocznie na trasach międzynarodowych do 2016 r. Przewoźnik liczy, że ok. 20 mln pasażerów będzie się przesiadać w Istambule. W ubiegłym roku Turkish Airlines przewiozły 29 mln pasażerów, dysponując flotą 175 samolotów. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie