×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Czerwiec na minusieW czerwcu poznańskie lotnisko odprawiło 157,2 tys. pasażerów, czyli o 1,4% mniej, niż w czerwcu ubiegłego roku. W segmencie połączeń czarterowych nastąpił wzrost na poziomie 6,8%.

Od początku roku do końca czerwca odprawionych zostało 611,4 tys. osób, co jest wynikiem o 2,15% lepszym, niż w analogicznym okresie 2010 roku. O 4,5% podróżnych więcej obsłużono w ruchu regularnym, natomiast o 7,6% mniej w ruchu czarterowym.
 
 - Pierwsze półrocze 2011 roku zamykamy 2,15 % wzrostem ruchu pasażerskiego, w stosunku do okresu analogicznego w roku ubiegłym. W przypadku operacji lotniczych, niestety obserwujemy nieznaczny spadek na poziomie 3,17%, spowodowany zmniejszeniem liczby rotacji na niektórych kierunkach czy też ich całkowitą anulacją. Statystyki odzwierciedlają również skutki niestabilnej sytuacji politycznej w krajach północnej Afryki, co miało wpływ na wyniki osiągane w segmencie czarterowym. Natomiast bardzo pozytywnym zjawiskiem w minionym półroczu był wzrost współczynników wypełnienia miejsc w samolotach rejsowych, co dobrze wróży dalszemu rozwojowi - powiedziała Elwira Rostowska, kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica.

Lotnisko liczy na wzrosty również dzięki nowym połączeniom.

 - Wszystko wskazuje na to, iż rok 2011 zamkniemy wzrostem zarówno w przypadku operacji lotniczych, jak i liczby odprawionych pasażerów. W listopadzie Norwegian Air Shuttle uruchomi połączenie do Oslo Gardermoen. Do rozkładu powraca, choć w okrojonej formie – połączenie do Münster Osnabrück obsługiwane przez Jetisfaction. Dzięki długo wyczekiwanemu nocowaniu w Poznaniu samolotu Skandynawskich Linii Lotniczych SAS, do dwóch zwiększy się liczba rotacji dziennie na trasie do Kopenhagi, co stwarza nowe możliwości przesiadkowe dla naszych pasażerów - dodała Rostowska.

Tomasz Wyszyńskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie