Star Alliance świętuje dziesiątą rocznicę w T2 Heathrow

10 czerwca 2024 15:53
Sojusz Star Alliance świętuje dziesiątą rocznicę działalności w Terminalu 2 londyńskiego lotniska Heathrow.
Reklama
W terminalu T2 londyńskiego lotniska Heathrow - powszechnie nazywanym przez pasażerów terminalem Star Alliance - działają w sumie aż 23 linie lotnicze należące do sojuszu Star Alliance, obsługujące każdego dnia ponad 120 lotów. 4 czerwca br. pasażerowie podróżujący liniami lotniczymi należącymi do sojuszu Star Alliance, otrzymali bezpłatny słodki poczęstunek. Star Alliance, wraz z wchodzącymi w jego skład liniami lotniczymi, z dumą świętuje dekadę doskonałej obsługi pasażerów w Terminalu 2 - jego siedzibie na lotnisku Heathrow.


Terminal Królowej pełni funkcję bazy dla 23 linii lotniczych należących do sojuszu Star Alliance, usprawniając przesiadki i zapewniając płynną obsługę ponad 15 milionom pasażerów - liczba ta stanowi niemal 20 proc. łącznej przepustowości całego lotniska.

- Heathrow jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla naszych linii członkowskich. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki wspólnej ofercie, która jest dostępna we wspólnym terminalu, możemy zapewnić każdego dnia bezproblemową obsługę tysiącom pasażerów. W imieniu linii lotniczych wchodzących w skład naszego sojuszu pragnę wyrazić wdzięczność władzom lotniska Heathrow za dziesięcioletnie wsparcie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić podróżnym doskonałe wrażenia z podróży - zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości -
mówi Theo Panagiotoulias, dyrektor generalny Star Alliance.

W ramach inicjatywy strategicznej „Przejścia pod jeden dach" sojusz Star Alliance umieścił stanowiska swoich linii lotniczych w jednym miejscu już w 2014 roku, tworząc tym samym swój wewnętrzny hub. Inicjatywa ta umożliwia pasażerom bezproblemowe korzystanie z połączeń przesiadkowych oferowanych przez linie należące do sojuszu Star Alliance, znacznie usprawniając tym samym obsługę lotniskową i zwiększając komfort podróży.

- Heathrow z radością świętuje dziesiątą rocznicę doskonałej obsługi pasażerów podróżujących przez Terminal 2, który wcześniej uzyskał w organizowanym przez Skytrax konkursie World Sky Awards tytuł „Najlepszego terminalu na świecie". Dzięki współpracy z naszymi partnerskimi liniami lotniczymi, w tym także z sojuszem Star Alliance i jego członkami, przez drzwi Terminalu 2 przeszły prawie 73 miliony pasażerów, którzy mieli do swojej dyspozycji światowej klasy punkty obsługowe i gastronomiczne. Dzisiejszy wyjątkowy dzień jest dla nas okazją do spojrzenia wstecz na pełną osiągnięć dekadę. Jednocześnie spoglądamy też w przyszłość i wierzymy, że przez kolejne dziesięć lat również będziemy tworzyć wspólnie wyjątkowe, gotowe na przyszłe wyzwania lotnisko
- mówi Ross Baker, dyrektor lotniska Heathrow ds. obsługi klientów.


Podróżnych wita w hali odlotów terminalu T2 umieszczone nad stanowiskami odpraw logo sojuszu Star Alliance. Wraz z wchodzącymi w jego skład liniami, sojusz Star Alliance zapewnia wiele ułatwiających korzystanie z lotniska udogodnień.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy