Air India może uruchomić jedną z najdłuższych tras na świecie

3 kwietnia 2024 09:10
Hindusi zamieszkujący obszar metropolitalny Dallas-Fort Worth piszą petycję do linii Air India. Chcą, by narodowy indyjski przewoźnik uruchomił połączenie Hajdarabad-Dallas.
Reklama

Największa teksańska aglomeracja jest domem dla ponad 400 tys. osób pochodzenia indyjskiego, wśród których większość stanowią przedstawiciele narodu Telugów. W Indiach zamieszkują oni stany Andhra Pradesh oraz Telangana, którego stolicą jest właśnie Hajdarabad. Z uwagi na duży popyt na loty pomiędzy oboma miastami, Telugowie zamieszkujący Dallas postanowili napisać petycję do linii Air India, by ta uruchomiła bezpośrednie loty z Hajdarabadu. Udało się zebrać blisko 4 tys. podpisów.

- Prosimy Air India o uruchomienie bezpośrednich lotów z Hajdarabadu do Dallas. Obszar metropolitalny Dallas-Fort Worth i jego okolice są największym w Stanach skupiskiem Telugów. Spośród 400 tys. obywateli Indii oraz Amerykanów pochodzenia indyjskiego zamieszkujących tę konurbację, co najmniej 50-60 proc. stanowią Telugowie. Ponadto każdego roku wielu studentów z naszego regionu w Indiach przyjeżdża na studia właśnie do Dallas, a także przyjeżdża wiele rodzin z dziećmi w celach zarobkowych
– pisze w petycji do Air India Venkat Mulukutla, przedstawiciel diaspory Telugów zamieszkujących obszar metropolitalny Dallas-Fort Worth.Na tę chwilę Air India jest obecna na pięciu lotniskach w Stanach Zjednoczonych – Nowym Jorku-JFK, Newarku, Waszyngtonie, Chicago oraz San Francisco. W najbliższych latach linia planuje dodać do swojej siatki połączeń Los Angeles, Seattle oraz właśnie Dallas. W przypadku uruchomienia bezpośrednich lotów z Hajdarabadu do Dallas, byłaby to jedna z najdłuższych tras na świecie. Połączenie to mogłoby również wzbogacić nasze zestawienie najbardziej nietypowych połączeń lotniczych, które przedstawiliśmy w ubiegłym tygodniu.


Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy mieszkańcy danego miasta piszą petycję do przewoźnika lotniczego, by ten uruchomił połączenia z ich miasta. Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że mieszkańcy Radomia wysłali petycję do Wizz Aira, by uruchomił on połączenia z lotniska Warszawa-Radom do Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Skandynawii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy