Nowy port lotniczy na Jukatanie. Będą loty do Europy

23 lutego 2024 10:30
Na półwyspie Jukatan w Meksyku zainagurowana została działalność nowego portu lotniczego. Będzie on obsługiwał ruch turystyczny na Riwierze Maya.
Reklama
Nowe lotnisko zlokalizowane jest w pobliżu turystycznego miasta Tulum, około 120 kilometrów na południe od Cancun. Będzie tym samym trzecim, obok Cancun i Cozumel, portem lotniczym obsługującym ruch na wschodzie półwyspu Jukatan.

Wybudowany został jeden terminal pasażerski oraz droga startowa o długości 3700 metrów. Lotnisko może przyjmować wszystkie typy samolotów, wliczając w to szerokokadłubowe maszyny obsługujące ruch m.in. do i z Europy. Przepustowość szacowana jest na maksymalną obsługę około 5,5 mln pasażerów w skali roku.


Otwarcie portu lotniczego miało miejsce w grudniu 2023 roku, obecnie lotnisko obsługuje jednak jedynie loty wewnątrzkrajowe. W najbliższych tygodniach uruchomione zostaną nowe trasy do USA, Kanady oraz Panamy. Planowane jest również połączenie do Europy. Linie lotnicze Discover Airlines od grudnia będą realizować loty do Frankfurtu. Połączenie z częstotliwością dwóch rotacji tygodniowo będzie realizowane airbusem A330.


W chwili obecnej żaden z polskich touroperatorów nie wprowadził do swojej oferty pobytów z przelotami do Tulum. Nie można jednak wykluczyć tego w przyszłości. Nowy port lotniczy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcyjnych plaż Riwiery Majów oraz słynnych zabytków, w tym kompleksu Citzen Itza. Obecnie czas przejazdu z Tulum do największego w regionie portu lotniczego w Cancun może wynieść nawet dwie godziny.

Fot. Mateusz Janicki

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy