Zimą 67 tras z Pyrzowic

25 października 2023 13:00
Siatka połączeń śląskiego lotniska w sezonie zimowym będzie składała się z 67 tras regularnych i czarterowych do łącznie 35 państw.
Reklama
Największym przewoźnikiem oferującym połączenia regularne będzie linia Wizz Air z 27 trasami. Są wśród nich cztery nowe kierunki, dwa z nich, do Alicante i Kopenhagi zostały zainaugurowane już 17 i 18 października br., dwa kolejne do Akaby w Jordanii oraz do Brukseli-Charleroi pojawią się w siatce połączeń w grudniu br. Dziewięć połączeń realizować będzie linia Ryanair, natomiast po jednej LOT oraz Air Dolomiti (na zlecenie linii Lufthansa).


Zimowa siatka połączeń czarterowych składać się będzie natomiast z 29 kierunków. Część z nich realizowana będzie szerokokadłubowymi samolotami dreamliner należącymi do linii LOT oraz airbusem A330 hiszpańskiej linii Plus Ultra. Wśród dalekodystansowych tras z Katowic należy wymienić m.in. Meksyk (Cancun), Dominikanę (Puerto Plata), Kubę (Varadero), Wenezuelę (Margarita) oraz Wietnam (Phu Quoc) i Tajlandię (Bangkok, Phuket).

Fot. Port Lotniczy Katowice

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy