airBaltic ze wzrostem przychodów za usługi dodatkowe

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 sierpnia 2023 09:24
Coraz więcej pasażerów airBaltic decyduje się na zakup usług dodatkowych celem podwyższenia komfortu przelotu, wynika z raportu łotewskiego przewoźnika podsumowującego pierwsze półrocze trwającego roku.
Reklama
Podróżni najczęściej wybierają usługę bagażu rejestrowanego, rezerwacji miejsca z wyprzedzeniem oraz cięższego bagażu podręcznego. W porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem popularność tych usług dodatkowych wzrosła odpowiednio o 10 proc., 24 proc. oraz 40 proc. W pierwszych sześciu miesiącach przybyło również pasażerów podróżujących ze zwierzętami. Dotychczas, w rejs airBaltic udało się już 6,6 tys. pupilów (27 proc. kotów i 73 proc. psów).


- Można odnotować wyraźną zmianę w preferencjach pasażerów. Podróżni coraz bardziej cenią sobie wyższą jakość przelotu, stąd wzrost popularności usług dodatkowych. Podsumowując, podróż lotnicza to już nie tylko sam lot, ale proces pełnego zaangażowania i oddania klientowi, celem zapewnienia mu komfortowego i przyjaznego doświadczenia w powietrzu. Myślę, że w najbliższym czasie, bazując na powyższej obserwacji, airBaltic zaoferuje jeszcze więcej opcji usług dodatkowych - powiedziała Eva Plakane z działu SVP Revenue Management w airBaltic.

Po globalnej pandemii wróciła również potrzeba przewozu bagażu wielkogabarytowego. W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszył się transport kijów golfowych, nart oraz desek surfingowych - w zależności od miejsca docelowego przelotu. airBaltic posiada ofertę rejsów na przeszło stu trasach z bałtyckich stolic (Ryga, Tallin i Wilno) oraz z fińskiego Tampere. Oferta airBaltic rozciąga się na Europę, Bliski Wschód, Afrykę Północną oraz Kaukaz.
Tagi
airbaltic

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy