LOT poleci częściej do Pekinu-Daxing

2 sierpnia 2023 09:00
1 komentarz
Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą swoją ofertę lotów z Warszawy do Pekinu-Daxing. Od 30 października 2023 roku przewoźnik będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu.
Reklama
Na tę chwilę LOT wykonuje do Daxing dwa rejsy w tygodniu w każdy poniedziałek i środę. Pod koniec października liczba lotów zostanie podwojona. Polski przewoźnik będzie latał również w piątki i soboty. Włączając w to rejsy na lotnisko Pekin-Capital, które odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele, LOT będzie latał codziennie pomiędzy stolicami Polski i Chin. Oznacza to powrót do oferty sprzed pandemii COVID-19.

Rejsy pomiędzy Warszawą a Pekinem obsługuje również narodowy chiński przewoźnik czyli Air China. Linia ta wykonuje trzy loty tygodniowo, w każdy poniedziałek, środę i piątek. Przed 2020 rokiem, linia latała na tej trasie cztery razy w ciągu tygodnia i jest prawdopodobne, że i ona przywróci w niedalekiej przyszłości swoją ofertę sprzed epidemii.


Polski przewoźnik już w lutym br. zapowiadał, że latem będzie chciał realizować rejsy do Pekinu-Daxing z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo, jednak z uwagi na ówczesną sytuację covidową w Chinach i dużym popytem na loty transatlantyckie, LOT przełożył te plany i ograniczył liczbę rejsów do Daxing do dwóch tygodniowo, o czym wspominaliśmy w artykule "PLL LOT: Mniej lotów do Pekinu. Więcej do Toronto". Teraz wraz ze zniesieniem wszelkich ograniczeń przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej, a także większą dostępnością dreamlinerów, polski przewoźnik zdecydował zwiększyć swoją ofertę lotów do Pekinu.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-08-02 10:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Air China ma ostatnio dużo dobrych cen biletów do Azji Płd-Wch przez Pekin. Na Fly4free co chwilę informacja o jakiejś okazji.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy