PLL LOT: Mniej lotów do Pekinu. Więcej do Toronto

8 lutego 2023 09:30
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzą symboliczną zmianę w swoim międzykontynentalnym oferowaniu. Przewoźnik dokona redukcji rejsów do Pekinu (PKX). W zamian za to dołożona zostanie trzynasta rotacja do Toronto z możliwością uruchomienia czternastej w szczycie sezonu.
Reklama
Wraz ze złagodzeniem obostrzeń w podróżowaniu przez chiński rząd, LOT zapowiedział powrót do Państwa Środka w możliwie najszybszym terminie. Tak też się stało, po przeszło dwóch latach rozłąki. Trasa z Lotniska Chopina do Pekinu (PEK) realizowana jest teraz z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo, lecz już 30 kwietnia 2023 roku dodana zostanie trzecia rotacja w tygodniu. W podobnym okresie miało ruszyć połączenie do Daxing (PKX) z czterema rejsami w skali tygodnia, uzupełniając ofertę lotów do Pekinu (PEK).


Jak przekazał nam Krzysztof Moczulski, rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT przewoźnik częściowo wycofa się z pierwotnych planów z uwagi na trudną sytuację w Chinach. Zamiast planowanych czterech rejsów tygodniowo, LOT będzie realizował "tylko" dwa: w poniedziałek i środę (z powrotem we wtorek i czwartek). Zmieniono również godzinę operacji lotniczych. Wylot z Lotniska Chopina zaplanowano na 15:15 z lądowaniem w Daxing (PKX) o 7:10. Powrót z Chin przewidziano na 9:00 z lądowaniem w Polsce o 14:50. Bezpośredni przelot LOT-owskim samolotem Boeing 787-8 Dreamliner potrwa do 11 godz. i 50 min. Zwiększona częstotliwość lotów do Pekinu (PEK) ma być utrzymana. Oznacza to, że w sezonie letnim przewoźnik będzie latał do obu pekińskich portów pięciokrotnie w skali tygodnia.

Redukcja rejsów do Daxing (PKX) zadowoli podróżnych udających się do Toronto (YYZ). Wedle przewidywań, PLL LOT zwiększą częstotliwość lotów do Toronto z uwagi na dużą popularność rotacji i brak konkurencji. Air Canada nie zdecydowała się na powrót połączenia po dłuższej nieobecności, dając polskiemu przewoźnikowi możliwość rozwoju. W nadchodzącym okresie letnim LOT będzie latał do kanadyjskiego miasta z częstotliwością trzynastu rejsów tygodniowo z perspektywą uruchomienia czternastej rotacji w szczycie sezonu, w zależności od popytu i sytuacji rynkowej.

Ostatnie komentarze

wroord 2023-02-08 15:45   
wroord - Profil wroord
Air Canada ze starymi B767 i o godzine dluzszego rejsu wysiadala z LOT-em.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy