Air Canada nie wróci do Polski. Więcej rejsów od LOT-u

6 lutego 2023 09:00
W bieżącym roku PLL LOT będą jedynym operatorem połączeń z Lotniska Chopina do Toronto. Powrotu do Polski wciąż nie zaplanowała linia Air Canada, która w przeszłości wizytowała Warszawę z dużą częstotliwością. W ub. roku z kanadyjskiej rotacji LOT-u skorzystało 140 tys. osób.
Reklama
PLL LOT pozostaną jedynym przewoźnikiem regularnie latającym z Lotniska Chopina do Toronto. Za "Rynkiem Lotniczym", linia Air Canada nie spodziewa się rychłego powrotu do Polski, umożliwiając rozwój polskiemu przewoźnikowi na kanadyjskim rynku. W szczycie nadchodzącego sezonu letniego trasa z Lotniska Chopina do Toronto ma być obsługiwana z częstotliwością nawet dwunastu rejsów tygodniowo.

Linia Air Canada pojawiła się w Warszawie w 2016 roku i przez lata realizowała sezonową rotację do Toronto z dużym powodzeniem, konkurując z rodzimym LOT-em. W końcu kanadyjski przewoźnik wycofał się z Polski, nie przewidując prędkiego powrotu do naszego kraju. Po złagodzeniu obostrzeń w podróżowaniu i na fali odbudowującego się ruchu lotniczego zrodziła się nadzieja na przywrócenie bezpośrednich rejsów z Lotniska Chopina do Toronto, realizowanych przez linię Air Canada. Nic bardziej mylnego.


- Air Canada nie zaplanowała powrotu do Polski. Przewoźnik wciąż obsługuje Warszawę, lecz za pośrednictwem partnerów Star Alliance i poprzez szereg europejskich lotnisk przesiadkowych - przekazał kanadyjski przewoźnik "Rynkowi Lotniczemu".

Linia Air Canada wciąż nie dostrzega wystarczającego potencjału w warszawskim rynku, choć innego zdania są PLL LOT. Przewoźnik nie ukrywa zadowolenia z możliwości realizowania tego połączenia. W ub. roku z rotacji z Lotniska Chopina do Toronto skorzystało aż 140 tys. pasażerów. W tegorocznym okresie wakacyjnym flota samolotów Boeing 787-8 oraz -9 Dreamliner w malowaniu polskiego przewoźnika będzie latała do Toronto ze zwiększoną częstotliwością.

Podróżni będą mieli do wyboru dwa połączenia w ciągu dnia w pięć dni tygodnia. Wylot z Lotniska Chopina zaplanowano na 14:05 oraz 17:00 z lądowaniem w Toronto o 17:30 oraz 20:35. We wtorek oraz sobotę dostępna będzie tylko jedna rotacja, o 17:00. PLL LOT latają do Toronto od 1972 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy