British Airways zaserwował pasażerom... kurczaka z KFC

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
27 lipca 2023 08:35
1 komentarz
Do kuriozalnej sytuacji doszło w niedzielę (23.07) na pokładzie samolotu linii British Airways lecącego z Turks i Caicos do Londynu. Obsługa w ramach posiłku zaserwowała pasażerom... kurczaka z KFC.
Reklama
Samolot Boeing 777 brytyjskiego przewoźnika miał wykonać dwunastogodzinny rutynowy rejs z Providenciales na wyspach Turks i Caicos do Londynu-Heathrow z międzylądowaniem w Nassau. Podczas lotu doszło do awarii, przez którą wózki cateringowe, gdzie znajdowały się zapewnione przez przewoźnika posiłki nie mogły być odpowiednio schłodzone. Z tego powodu jedzenie zostało wyrzucone, jednak linia musiała zapewnić pasażerom posiłek. Gdy samolot szykował się do międzylądowania na Bahamach, załoga samolotu znalazła rozwiązanie.

By zyskać na czasie, personel pokładowy nie skontaktował się z miejscową firmą cateringową zapewniającą posiłki dla linii lotniczych, ponieważ to spowodowałoby duże opóźnienie. Załoga linii postanowiła zamówić... kurczaka w miejscowym KFC. Dostarczono kilka standardowych kubełków ze skrzydełkami kurczaka, a następnie zaserwowano go pasażerom. Co ciekawe, dotyczyło to wszystkich pasażerów, niezależnie od tego którą klasą podróżowali. Wielu z nich było wyraźnie zdegustowanych zaistniałą sytuacją i stwierdziło wprost, że to jest hańba dla przewoźnika, zwłaszcza renomowanego, jakim jest British Airways. A szczególnie nie w smak było pasażerom, którzy mieli zamówione posiłki wegetariańskie.

Władze linii postanowiły zrekompensować pasażerom zaistniałą sytuację, wypłacając im należyte odszkodowanie. W internecie krążą zdjęcia i filmiki z pasażerami delektującymi się posiłkiem, jak i z załogą przechadzającą się po pokładzie z kubełkiem KFC i rozdającą podróżnym skrzydełka kurczaka.


Nie jest to pierwsza posiłkowa afera w transporcie lotniczym. Przed tygodniem informowaliśmy, że United Airlines lądował awaryjnie w Chicago, a przyczyną był... posiłek, który nie spodobał się pasażerowi. W grudniu 2022 roku samolot linii TUI fly miał 26 godzin opóźnienia, ponieważ firma handlingowa zapomniała dostarczyć... papieru toaletowego.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-07-27 10:09   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jakie było to odszkodowanie? tonie jest kwestia "wartości posiłku" jeśli ktoś kupował bilet w wyższej klasie ze względu nie tylko na komfort miejsca ale też serwis pokładowy. Powinni więc w wyższych klasach zwracać różnicę między ceną biletu w klasie ekonomicznej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy