Pierwszy E195 wkrótce dołączy do floty Air Serbia

19 lipca 2023 08:40
Serbski narodowy przewoźnik w najbliższych tygodniach rozpocznie operacje pierwszym w swojej flocie embraerem E195.
Reklama
Air Serbia oczekuje na dostawę pierwszego z czterech zamówionych brazylijskiego embraera 195, który w niedługim czasie rozpocznie operacje dla serbskiego przewoźnika. 13 letnia maszyna, która wcześniej latała m.in. dla Azul Airlines, ma wejść do regularnej służby 28 lipca. Początkowo jest zaplanowana do obsługi trasy pomiędzy Belgradem a Mediolanem. Według planów linii, w kolejnych miesiącach samolot może pojawiać się regularnie na trasach do Hamburga, Pragi i Neapolu. Embraer został pozyskany na zasadzie wet-lease od greckiej linii Marathon Airlines. Oznacza to, że właśnie załogi tego przewoźnika będą wykonywać rejsy w imieniu Serbów. Warto nadmienić, że w ubiegły miesiącu serbskie linie odebrały mniejszego embraera 190, także we współpracy z grecką linią lotniczą.


- Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do współpracy z Air Serbia w obsłudze naszych E190 i E195, aby łączyć miejsca docelowe i zapewniać pasażerom niezapomniane wrażenia z podróży, głosi komunikat przedstawicieli Marathon Airlines.

Dyrektor generalny Air Serbii, Jiri Marek przekonuje, że pozyskanie samolotu na zasadzie leasingu wraz z załogą, to sposób na sprawdzenie jak nowy typ samolotów we flocie przewoźnika, zostanie przyjęty przez rynek i pasażerów. Taka formuła pozwala ograniczyć koszty szkolenia załóg oraz zabezpieczenia bazy technicznej. Pomimo tego, według zapowiedzi nowy nabytek otrzyma pełne barwy Air Serbia. Dodaje, że wybór samolotów z rodziny E-Jet wydaje się optymalny w celu wypełnienia luki pomiędzy turbośmigłowymi regionalnymi samolotami ATR, a większymi odrzutowcami średniego zasięgu od airbusa.

Według najnowszych informacji, kolejny model E195 pojawi się w Belgradzie we wrześniu br. Linie mają nadzieję, że z biegiem czasu brazylijskie odrzutowce będą obsługiwać najpopularniejsze trasy w regionie. Obecna flota Air Serbia poza dwoma wspomnianymi embraerami, składa się z dwóch dalekodystansowych airbusów A330-200, czterech A320-200, dziesięciu A319-100 oraz sześciu ATR 72.

Fot. Air Serbia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy