Kraków: W czerwcu ponad 867 tys. pasażerów

3 lipca 2023 10:15
5 komentarzy
W czerwcu br. Balice znów pobiły rekord liczby pasażerów.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
W czerwcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 867 403 pasażerów, czyli o 16 proc. więcej w stosunku do czerwca 2019 roku i o 21 proc. więcej w stosunku do czerwca 2022 r. Łącznie od początku roku w 2023 odnotowano 4,37 mln pasażerów.

- Czerwiec okazał się dla krakowskiego lotniska rekordowy jeśli chodzi o ruch pasażerski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Już w pierwszych dniach miesiąca obserwowaliśmy większą ilość podróżnych wybierających się na urlop do słonecznych miast. Do Krakowa przylatywali turyści z wszystkich stron świata, na co wpłynęła niewątpliwie atrakcyjna siatka połączeń krakowskiego lotniska. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy wybrali nasze lotnisko. To był także czas sportowców przylatujących do Krakowa i Małopolski na Igrzyska Europejskie 2023, a których można było bez trudu rozpoznać w terminalu. Jestem przekonany, że zabrali ze sobą wspaniałe wrażenia z naszego regionu - dodał Włoszek.

Fot. Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
JackStrong 2023-07-05 11:50   
JackStrong - Profil JackStrong
W tym roku 10 mln moim zdaniem nie będzie. Ale na jakieś 9,5 możemy liczyć. Tyle tylko, że już w tej chwili terminal jest na granicy przepustowości. A na rozbudowę można liczyć najwcześniej za dwa lata. Czy ktoś był w środku w sytuacji dwóch opóźnionych lotów Ryanaira, gdy 400 ponadprogramowych pasażerów jest przeganianych z gatu do gatu, by ostatecznie wylądować na schodach wiodących na płytę postojową. Czy ktoś był przy taśmociągach gdy wspomniany wyżej Ryanair odwołuje lot i oddaje nadane bagaże, a ci co własnie przylecieli na swoje muszą czekać conajmniej pół godziny
Anesthesia 2023-07-04 16:51   
Anesthesia - Profil Anesthesia
CD. Atrakcyjne państwa organizatorzy, póki co to niszową impreza, wyjazd do Polski bardziej egzotyczny traktowany jako turniej, chyba że były w danej dyscyplinie kwalifikacje olimpijskie na Olimpiadę, to ktoś miał motywację. Nie zapowiadało się na tłumy kibiców, wręcz przeciwnie, przykro patrzyło się w TV na sportową imprezę z pustymi trybunami. Organizacyjnie to wyglądało słabo, to i ludzi mało przyleciało, a i że sprzętem sportowym wcale nie lata się dobrze, mnóstwo europejskich ekip pakuje się w duże samochody i w trasę.
Anesthesia 2023-07-04 16:37   
Anesthesia - Profil Anesthesia
Igrzyska europejskie to impreza o której mało kto wiedział. Wcześniej Azerbejdżan i Białoruś to nie jakoś szczególnie atrakcyjne oanstwa
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy