Wystartowały czartery z Łodzi

7 czerwca 2023 14:03
Pierwsi turyści, którzy polecieli na wakacje z Łodzi, odpoczywają już na Riwierze Tureckiej. W tym tygodniu ruszają czartery na greckie wyspy Zakynthos i Kretę, w kolejnym – na Rodos. Pierwszy samolot do Burgas w Bułgarii wystartuje pod koniec czerwca.
Reklama
Choć rok szkolny jeszcze się nie skończył, to na łódzkim lotnisku wakacje w pełni. W sobotę odleciały pierwsze dwa samoloty do Antalyi z kompletem pasażerów na pokładach, w niedzielę był kolejny lot do Turcji, a dziś - w środę - trzy. Turecka Riwiera to najbardziej pożądana w tym roku wakacyjna miejscówka. Z Łodzi będzie latać tam w sumie sześć samolotów, które przewiozą do Turcji ok. 1100 pasażerów tygodniowo.

Oferta lotów z Łodzi do Turcji jest coraz większa, a turyści chwalą sobie doskonały standard hoteli w stosunku do ceny, bogatą ofertę all inclusive, udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Dodatkowym atutem tej destynacji jest to, że od zeszłego roku Polacy nie muszą mieć paszportów wjeżdżając do Turcji, wystarczą dowody osobiste, a dwa lata temu zniesiono wizy.

W tym tygodniu lotnisko inauguruje czartery na dwie greckie wyspy: Zakynthos i Kretę, a w przyszły poniedziałek na Rodos. Łodzianie, którzy wybrali wakacje w Bułgarii, muszą jeszcze trochę poczekać. Pierwszy lot do Burgas zaplanowano na 27 czerwca.

- To największa oferta letnich czarterów od lat. Szacujemy, że w tym roku na zorganizowane wakacje z Łodzi poleci ponad 45 tysięcy klientów biur podróży. Jeśli te dane potwierdzą się, będzie to najlepszy wynik czarterów od 10 lat. Wakacje z wylotem z Łodzi mają w ofercie wszystkie największe biura podróży: Coral Travel, TUI, Rainbow, Grecos Holiday i Itaka – mówi Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Wakacje z Łodzi to nie tylko zorganizowane czartery, ale także loty regularne do miejsc atrakcyjnych na spędzenie wakacji. Linia lotnicza Ryanair oferuje loty m.in. do Alicante w Hiszpanii i Mediolanu Bergamo we Włoszech. Alicante leży na wybrzeżu Costa Blanca, które ciągnie się przez 244 kilometry. Zachęca pięknymi plażami, klifami, zatokami i kurortami z bogatą bazą hotelową: Benidorm, Torrevieja, Calpe, Altea, Santa Pola.

Do Alicante można wybrać się na własną rękę kupując bilet lotniczy taniej linii, ale można też wykupić cały pakiet turystyczny w jednym z biur podróży: przeloty, noclegi, transfer z lotniska, wyżywienie i ubezpieczenie. Mediolan, czyli stolica Lombardii oferuje całe bogactwo doznań – od wypoczynku nad jeziorami Como i Garda, poprzez wędrówki lub wspinaczkę w Dolomitach i Alpach, albo zwiedzanie klimatycznych miasteczek jak Bergamo, czy Brescia lub fragmentu liguryjskiego wybrzeża Cinque Terre.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy