Katowice zyskają nowy parking

8 czerwca 2023 08:00
Podczas przyszłorocznego sezonu letniego lotnisko w Katowicach zaoferuje pasażerom kilkaset dodatkowych miejsc parkingowych.
Reklama
W maju br. rozpoczęła się budowa asfaltobetonowego parkingu, zlokalizowanego przy drodze wojewódzkiej nr 913, nieopodal terminala pasażerskiego, lotniska w Pyrzowicach Inwestycja powstająca na powierzchni 2,6 hektara, zaoferuje podróżnym 757 miejsc parkingowych. Obiekt wyposażony będzie w oświetlenie, całodobowy monitoring oraz nowoczesny system informatyczny, zintegrowany z kanałami sprzedaży portu lotniczego. Parking połączony będzie z terminalem bezpłatnymi autobusami, które dowiozą pasażerów w obu kierunkach. Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 15 mln złotych. Pierwsi podróżni skorzystają z nowej infrastruktury tuż przed szczytem wakacyjnych przewozów, w czerwcu 2024 roku.


Budowany parking będzie stanowić uzupełnienie istniejącej infrastruktury. Obecnie pasażerowie mają do dyspozycji parkingi P1 i P2. Parking P1 położony naprzeciwko terminala, posiada 2 tysięcy miejsc. Parking P2 będzie poddany modernizacji w przyszłości, w jego miejsce planowana jest m.in. budowa parkingu wielopoziomowego.

Fot. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy