Poznań: 187 tys. pasażerów w ub. miesiącu

18 maja 2023 10:00
Lotnisko w Poznaniu odprawiło w ub. miesiącu 187 tys. pasażerów. Tak dobrego kwietnia poznański port jeszcze w swojej historii nie miał. Dynamika w wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem wyniosła 20 proc.
Reklama
Statystyki Poznań (POZ)
 
W ruchu niskokosztowym przez Ławicę przewinęło się 128 tys. pasażerów. Podróżowali oni do Londynu, Bergamo, Dublina, Alicante i Budapesztu. W segmencie przewozów tradycyjnych odprawiono 32,6 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa Polskich Linii Lotniczych LOT na Lotnisko Chopina. Na podróż czarterową postawiło w ub. miesiącu 26,2 tys. turystów. Większość z nich wybrało Antalyę, Hurghadę, Marsa Alam oraz Maderę. W segmencie wyjazdów czarterowych odnotowano wzrost o 57 proc. względem ubiegłorocznego kwietnia.


Wynik z ub. miesiąca jest dotychczas najlepszym w skali całego roku kalendarzowego. W pierwszych trzech miesiącach trwającego roku z usług poznańskiego lotniska skorzystało łącznie 419 tys. podróżnych. Wydarzeniem miesiąca z pewnością była zapowiedź nowego połączenia linii flydubai do Dubaju. Trasa ma wystartować już w nadchodzącym sezonie zimowym. Inaugurację przewidziano na 29 października 2023 roku. Lotnisko nazwało wiadomość o wejściu nowego przewoźnika do Poznania kamieniem milowym dla rozwoju poznańskiej siatki połączeń.

- Po wielu latach starań, Poznań jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej - potwierdził doniesienia Zbigniew Ławnicki, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy