Ryanair zamierza utrzymać obecność na Lotnisku Chopina

17 maja 2023 09:00
2 komentarze
Ryanair poinformował, że najprawdopodobniej utrzyma swoją obecność na Lotnisku Chopina w nadchodzącym sezonie zimowym - dowiedział się Pasazer.com. Przewoźnik powrócił na stołeczne lotnisko wraz z rozpoczęciem trwającego sezonu letniego.
Reklama
W obliczu konfliktu z władzami modlińskiego lotniska, Ryanair przywrócił ofertę bezpośrednich lotów z Lotniska Chopina do Alicante, Charleroi, Pafos, Wiednia i na Majorkę. Przewoźnik przewidział realizację szesnastu rejsów tygodniowo, celując w obsłużenie nawet 300 tys. pasażerów w skali całego sezonu. W ten sposób Ryanair postanowił nie tylko utrzeć nosa zarządcom Portu Lotniczego Modlin, ale również skierować swoją ofertę do nowej klienteli.

- Skoro nie można liczyć na rozwój w Modlinie, Ryanair będzie rozwijał się na Lotnisku Chopina. W ub. roku Ryanair przewiózł w Polsce 14 mln pasażerów, czyli dużo więcej niż PLL LOT. Ryanair jest największym przewoźnikiem w tym kraju, choć PPL wciąż blokuje nasz rozwój - przypomniał podczas ogłaszania stołecznej siatki połączeń Michael O'Leary, szef linii Ryanair.


Jeden z czytelników naszego portalu zauważył, że na ten moment zimowa siatka rejsów irlandzkiego przewoźnika widoczna w jego systemach rezerwacyjnych nie zakłada przedłużenia tras realizowanych z Lotniska Chopina. Ostatni rejs Ryanaira ma odlecieć z warszawskiego portu 28 października 2023 roku. Przewoźnik wyjaśnił, w przesłanej nam korespondencji, że brak dostępnych rejsów po tym terminie nie oznacza rezygnacji z obsługiwania Lotniska Chopina. Wręcz przeciwnie.

- W tej chwili trwają ustalania zimowych rozkładów lotów, zarówno z Lotniska Chopina jak i Modlina. Jak tylko siatka połączeń zostanie finalnie potwierdzona, pojawi się ona w naszym systemie rezerwacyjnym. Na ten moment, Ryanair planuje obecność zimą na obu tych lotniskach - przekazało biuro prasowe irlandzkiego przewoźnika w odpowiedzi na nasze zapytanie.

Ostatnie komentarze

flytfs 2023-05-17 22:38   
flytfs - Profil flytfs
LOT nie lata z WAW do Rzymu, ani na FCO ani na CIA. Bilety, które widać w systemie LOTu to loty z przesiadką w Nicei, skąd dalej jest lot włoskimi liniami ITA Airways. Więc całe porównanie lotów z WAW z RDO jest bez sensu.
usuniety 2023-05-17 12:19   
usuniety - Profil usuniety
"Wręcz przeciwnie" ..."trwają ustalania zimowych rozkładów lotów, zarówno z Lotniska Chopina jak i Modlina" Ale loty z Modlina już są w kalendarzu na listopad i później, a z Chopina brak? Jeżeli aż "wręcz przeciwnie" to może przeniosą do Radomia żeby PPL odblokował inwestycje w Modlinie? Taki deal? Cena biletu z Radomia do Rzymu na stronie LOT, data wybrana losowo , 20 czerwca - 27 czerwca 666,79 zł (w obie strony). Ten sam termin, ten sam LOT ale z Chopina 3.437,42 zł. O'Leary z Radomia również będzie sprzedawał bilety 5 razy taniej niż Chopina, Modlina tak jak LOT? Dla ścisłości, bilety Ryanair z Modlina są droższe niż z Chopina. No ale kto do Charleroi będzie zasuwał na 6:30 albo 6:50 jeżeli codziennie ma kulturalnie Wizzair o 9:10 , dojazd metrem, tramwajem, Flibco, a nie Taxi?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy