Świetne wyniki Modlina. W kwietniu obsłużono 314 tys pasażerów

16 maja 2023 10:24
1 komentarz
Z usług lotniska w Modlinie w kwietniu 2023 roku skorzystało ponad 314 tys. pasażerów i obsłużono na nim 2 tys. operacji lotniczych.
Reklama
Porównując liczbę pasażerów z tego miesiąca z poprzednich lat do kwietnia br. widzimy, odpowiednio, 114 proc. wartości dla 2019 roku i 117 proc. dla roku 2022. W ub. miesiącu zanotowano wzrost liczby operacji o 107 proc. w porównaniu do kwietnia 2019 roku oraz o 106 proc. w porównaniu do kwietnia roku 2022. Są to jedne z najlepszych (5. miejsce) wyników miesięcznych – oraz absolutnie rekordowe w odniesieniu do kwietnia – w historii tego portu lotniczego, a świadczą one o tym, że pasażerowie doceniają dostępną na nim ofertę i bardzo chętnie z niej korzystają.

W kwietniu wśród pasażerów lotniska największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Rzym, Dublin, Ryga, Mediolan, Sztokholm, Paryż, Bolonia, Oslo, Wiedeń, Edynburg i Kolonia. Nie był to jeszcze okres typowo urlopowo-wakacyjny, zapewne dlatego wśród ww. przewaga krótkich tras do miejsc albo popularnych wśród amatorów „wypadów weekendowych” albo zamieszkiwanych przez liczne społeczności Polaków na emigracji. Ostatnie tygodnie były pełne pracowitych przygotowań zmierzających do otwarcia na Lotnisku Warszawa/Modlin saloniku Mazovia Premium Lounge, znajdującego się na piętrze, za kontrolą bezpieczeństwa.

- Wczesnym rankiem w poniedziałek 15 maja salonik został udostępniony pasażerom. Otrzymują oni tam, zależnie od potrzeb, komfortowe warunki do wypoczynku lub pracy. Stosowana w tego typu lokalach na niejednym lotnisku na świecie formuła all inclusive, w której po wniesieniu opłaty za wizytę w saloniku można do woli czerpać z jego oferty gastronomicznej i technicznej w oczekiwaniu na podróż samolotem na pewno spodoba się licznym korzystającym – zauważa Tomasz Szymczak, p.o. prezesa zarządu, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Na początku maja PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o ogłoszeniu przetargu na dokumentację projektową dla nowej linii kolejowej między stacją Modlin a Lotniskiem Warszawa/Modlin.

Ostatnie komentarze

jony 2023-05-16 15:56   
jony - Profil jony
Znakomite informacje sprzedaje Pan red. Rosną nieustannie przychody, rosną pewnie i zyski. I o to chodzi prawda?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy