Heathrow odzyskało pozycję największego lotniska europejskiego

27 kwietnia 2023 09:30
Heathrow odbudowało swoją pozycję największego portu europejskiego po pierwszym kwartale trwającego roku. W minionych trzech miesiącach londyńskie lotnisko odprawiło 16,9 mln pasażerów, wyprzedzając pod tym kątem Paryż, Frankfurt i Schiphol.
Reklama
W analogicznym okresie rok wcześniej Heathrow odprawiło 9,7 mln pasażerów, czyli o 74 proc. mniej niż w tym roku. Co więcej, w przeprowadzonych ankietach badających poziom obsługi podróżni ocenili Heathrow najlepiej spośród swoich europejskich konkurentów. Lotnisko przekazało, że zachowało płynność operacji lotniczych pomimo akcji strajkowych w czasie świąt wielkanocnych i zapewniło o swojej gotowości na czas królewskiej koronacji. Tę zaplanowano na 6 maja 2023 roku. Pomimo korzystnych wyników przewozowych, Heathrow odnotowało stratę i nie spodziewa się prędkiego odbicia finansowego. W konsekwencji, wykluczono możliwość wypłat dywidend.


- W ostatnich miesiącach lotnisko ciężko pracowało, celem zapewnienia lepszej łączności Wielkiej Brytanii z rynkami globalnymi. Loganair skorzystał na naszych obniżonych taryfach i uruchomił połączenia do Irlandii Północnej i Szkocji, a dodatkowo udało się odbudować ruch na kierunkach chińskich. W szczycie sezonu letniego pasażerowie będą mogli liczyć na dwa połączenia każdego dnia do Pekinu i Szanghaju - podsumowano w komunikacie prasowym.

- Rok rozpoczął się bardzo dobrze. Cieszę się, że udało nam się wspólnie wypracować korzystną sytuację portu i dostarczyć wysokiej jakości usługę pasażerom. Stopniowo wraca również oferta lotów międzykontynentalnych, wszystko postępuje zgodnie z planem. Teraz trzeba tylko przekonać brytyjski rząd do uatrakcyjnienia naszego rynku dla zagranicznych podróżnych, m.in. poprzez zniesienie podatku turystycznego - zakończył John Holland-Kaye, szef Heathrow.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy