Ryanair rośnie w Gdańsku. Uruchomił sześć nowych kierunków

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 marca 2023 09:15
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego swoją obecność na Pomorzu wzmocnił Ryanair. Przewoźnik uruchomił z Gdańska sześć nowych kierunków: Neapol, Podgoricę, Rygę, Pragę, Malagę i Barcelonę. Niedługo ma ruszyć też trasa do Rzymu.
Reklama
Ryanair zdecydował się na ekspansję swojej siatki z Trójmiasta. Podróżni zyskali dostęp do wielu kierunków śródziemnomorskich, na co czekali pasażerowi z Pomorza od wielu lat. Wraz z dodaniem sześciu kierunków, gdańska siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika wzrosła do blisko czterdziestu tras. Po dłuższej przerwie Ryanair przywrócił też Zadar, Belfast, Kretę oraz Korfu, a na inaugurację wciąż czeka Rzym.


Spośród zainaugurowanych nowości, najczęściej realizowanymi trasami będą połączenia do Rygi i Belfastu. Na obu kierunkach Ryanair będzie latał z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo, a na pozostałych - dwukrotnie w skali tygodnia. Pod kątem oferowania, Ryanair jest teraz największym przewoźnikiem operującym z trójmiejskiego portu. Poza całorocznymi połączeniami emigracyjnymi do Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Niemiec turyści mogą liczyć na rozbudowaną ofertę rejsów tej linii niskokosztowej m.in. do Hiszpanii (Alicante, Barcelona, Malaga), Włoch (Mediolan, Neapol, Piza, Rzym, Wenecja) oraz Grecji (Kreta, Korfu, Santorini).

Warto zauważyć, że z gdańskiego rozkładu irlandzkiego przewoźnika niespodziewanie zniknęła popularna trasa do Birmingham. Łączność z West Midlands zachowa więc tylko Bydgoszcz, Kraków, Poznań i Modlin.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama