Ryanair poleciał z Lublina do Mediolanu

27 marca 2023 11:41
Ryanair zainaugurował nowe połączenie z lubelskiego lotniska do Włoch. Pierwszy inauguracyjny lot odbył się w niedzielę, 26 marca, w godzinach wieczornych.
Reklama
Na pasażerów pierwszego rejsu czekały niespodzianki – włoska focaccia i lubelskie kozie różki. Nowa trasa irlandzkiego przewoźnika z Lublina do Bergamo została oficjalnie zainaugurowana salutem wodnym. Połączenie z włoskim lotniskiem realizowane będzie trzy razy w tygodniu: w niedziele poniedziałki i piątki. Lot do północnych Włoch trwa około dwóch godzin. Rejsy realizowane będą samolotami boeing 737 linii Ryanair.
- Liczymy na to, że trasa z Lublina do Mediolanu będzie się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa - powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Bergamo to, znakomita destynacja turystyczna na tzw. city break, mająca do zaoferowania dla turystów pobliski Mediolan, a także pięknie położone jeziora Como i Garda oraz atrakcyjne rejony narciarskie w Dolomitach Jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Unii Europejskiej, dlatego na połączeniu skorzystają mieszkańcy woj. lubelskiego, którzy od lat pracują w północnych Włoszech.

- Cieszymy się bardzo, że pasażerowie z Lublina i okolic mogą już korzystać z bezpośredniego połączenia z Bergamo. Jest to kierunek bardzo popularny zarówno wśród osób podróżujących w celach urlopowych jak i biznesowych. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie będzie cieszyło się dużą popularnością - powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, rzecznik prasowy Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią.

W Lublinie i regionie od dawna funkcjonują firmy z Italii, żyje i pracuje tutaj wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników. W samym Świdniku, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, od wielu lat działa potentat w produkcji śmigłowców, włoska firma Leonardo z jednym z głównych ośrodków usytułowanych właśnie w Mediolanie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy