ULC zatwierdził rozkład lotów Turkisha z Krakowa

22 marca 2023 10:24
2 komentarze
Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o zatwierdzeniu rozkładu lotów Turkish Airlines. Oznacza to, że turecki przewoźnik już na pewno pojawi się w Krakowie, do którego będzie latał ze Stambułu. Z komunikatu ULC wynika też, że nie ma możliwości na obecność TK w Katowicach.
Reklama
Prezes ULC, uwzględniając obowiązującą umowę bilateralną, otrzymał decyzję władz lotniczych Republiki Tureckiej o zmianie punktu na terytorium Polski wybranego do wykonywania regularnych przewozów lotniczych przez tureckich przewoźników lotniczych, z Katowic na Kraków.


Oznacza to, że nie ma już formalnych przeszkód do realizacji bezpośrednich lotów Turkish Airlines oraz Polskich Linii Lotniczych LOT z Krakowa do Stambułu. Połączenia z Małopolski nad Bosfor mają wystartować już za nieco ponad miesiąc. Urząd podkreślił, że zmiana zapisów dokumentu bilateralnego wyklucza możliwość operowania z Polski do Turcji z innego lotniska niż Warszawa i Kraków. To przekreśla szansę Katowic na utrzymanie Turkish Airlines w Pyrzowicach.

Trasa Turkisha z Krakowa do Stambułu jest już dostępna w systemach rezerwacyjnych tureckiego przewoźnika, umożliwiając krakowskim pasażerom dogodną przesiadkę nad Bosforem na bogatą siatkę kierunków dostępnych w tym hubie. Jako że Stambuł uważa się za bramę do często niedostępnych rynków azjatyckich, obecność tureckiej linii w Krakowie z pewnością zadowoli wielu podróżników.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

wroord 2023-03-22 13:47   
wroord - Profil wroord
Umowy to tylko jeden aspekt w pozyskiwaniu pasazerow, drugi bardziej wazny to oferta produktu pokladowego. LOT na poczatku chcial pozyskac pasazerow samym faktem posiadania B787 przed innymi liniami ale uziemnienie B787 zniweczylo ten ruch. Wszelakie recenzjie i raporty z podrozy na YouTube ukazuja ze produkt pokladowy LOTu jest sredniej jakosci, a jesli chodzi o tych najbardziej wymagajacych pasazerow tzn. business to wrecz przestarzaly. LOT nawet nie oferuje WiFi na pokladzie co w dzisiejszych czasach jest juz standardem i poniewaz usluga jes zazwyczaj platna dodatkowym zrodlem przychodu. Kiedyz LOT slynal z dobrych posilkow na pokladzie co teraz tez nie jest to regulom. Plusem jest coraz lepsza zaloga ale to moze jest efektem przejscia na emeryture personelu z ery komunizmu a nie lepszym szkoleniem zalogi.
krzysiekl 2023-03-22 10:37   
krzysiekl - Profil krzysiekl
zgodnie z tą blokującą otwarte niebo umową przewoźnik z Turcji może latać na dwa lotniska w Polsce.
Przewoźnik z Polski na dwa lotniska w Turcji?
Pytanie czy LOT będzie latać na inne lotnisko w Turcji niż Istambuł?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy