Rainbow rozpoczęło sprzedaż wycieczek do Wenezueli
Na początku br. wenezuelskie ministerstwo ds. turystyki nawiązało współpracę z Rainbow Tours, a kilka dni temu touroperator rozpoczął sprzedaż wycieczek na karaibską wyspę Margarita. Biuro spodziewa się dużego zainteresowania nowością pomimo niestabilnej sytuacji politycznej w kraju.
Reklama
5 stycznia 2023 roku Rainbow Tours nawiązało współpracę z wenezuelskim ministerstwem ds. turystyki, w ramach której rozpoczęto przygotowania do uruchomienia bezpośrednich lotów czarterowych z Polski do Ameryki Południowej. Zapowiedziano, że Polskie Linie Lotnicze LOT będą dolatywać do Porlamar, czyli malutkiego miasteczka na wenezuelskiej wyspie Margarita z wykorzystaniem swoich największych samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.

- Kilka dni temu udało się nam podpisać umowę ze spółką Rainbow Tours S.A., w ramach której biuro będzie sprowadzało polskich turystów do Porlamar bezpośrednio z Polski. Wspaniałym jest, że już niedługo blisko trzystu podróżników będzie odwiedzało Margaritę każdego tygodnia - powiedział wówczas Alí Padrón, wenezuelski minister ds. turystyki.
Jak ogłoszono, tak też się stało. Kilka dni temu Rainbow Tours rozpoczęło sprzedaż wycieczek zorganizowanych do Wenezueli z bezpośrednim wylotem z Lotniska Chopina w Warszawie. Biuro kusi atrakcyjnymi cenami, które rozpoczynają się już od około 5,5 tys. złotych za dziewięciodniową wyprawę na Margaritę. Rainbow spodziewa się dużego zainteresowania nowością, zapewniając o bezpieczeństwie takich wyjazdów.

- Wiem, jaki wizerunek ma Wenezuela. Warto zauważyć, że sama Margarita to trochę inna rzeczywistość. Jest to wyspa w pełni turystyczna, z bogatą bazą hotelową. Nie mam wątpliwości, że jakość usług turystycznych jest tam na wysokim poziomie, bo Wenezuela chce odbudować branżę. Chcą przekonać podróżnych, że jest tam bezpiecznie, a faktycznie tak jest. Jest też druga strona medalu, czyli bardzo atrakcyjna cena takich wyjazdów m.in. z uwagi na niską cenę paliw lotniczych na miejscu - przekonywał Maciej Szczechura, członek zarządu biura Rainbow w rozmowie z portalem Fly4Free.
Jak podkreślił w rozmowie z Fly4Free Szczechura, główną motywacją za uruchomieniem połączeń do Wenezueli była chęć dodania nowego kierunku oraz wzbogacenia istniejącego portfolio Rainbow Tours. Trasa na Margaritę będzie realizowana w nadchodzącym sezonie zimowym, w czasie którego biuro spodziewa się zabrać na karaibską wyspę nawet 6 tys. polskich turystów.