Rainbow rozpoczęło sprzedaż wycieczek do Wenezueli

28 lutego 2023 09:40
2 komentarze
Na początku br. wenezuelskie ministerstwo ds. turystyki nawiązało współpracę z Rainbow Tours, a kilka dni temu touroperator rozpoczął sprzedaż wycieczek na karaibską wyspę Margarita. Biuro spodziewa się dużego zainteresowania nowością pomimo niestabilnej sytuacji politycznej w kraju.
Reklama
5 stycznia 2023 roku Rainbow Tours nawiązało współpracę z wenezuelskim ministerstwem ds. turystyki, w ramach której rozpoczęto przygotowania do uruchomienia bezpośrednich lotów czarterowych z Polski do Ameryki Południowej. Zapowiedziano, że Polskie Linie Lotnicze LOT będą dolatywać do Porlamar, czyli malutkiego miasteczka na wenezuelskiej wyspie Margarita z wykorzystaniem swoich największych samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.

- Kilka dni temu udało się nam podpisać umowę ze spółką Rainbow Tours S.A., w ramach której biuro będzie sprowadzało polskich turystów do Porlamar bezpośrednio z Polski. Wspaniałym jest, że już niedługo blisko trzystu podróżników będzie odwiedzało Margaritę każdego tygodnia - powiedział wówczas Alí Padrón, wenezuelski minister ds. turystyki.

Jak ogłoszono, tak też się stało. Kilka dni temu Rainbow Tours rozpoczęło sprzedaż wycieczek zorganizowanych do Wenezueli z bezpośrednim wylotem z Lotniska Chopina w Warszawie. Biuro kusi atrakcyjnymi cenami, które rozpoczynają się już od około 5,5 tys. złotych za dziewięciodniową wyprawę na Margaritę. Rainbow spodziewa się dużego zainteresowania nowością, zapewniając o bezpieczeństwie takich wyjazdów.


- Wiem, jaki wizerunek ma Wenezuela. Warto zauważyć, że sama Margarita to trochę inna rzeczywistość. Jest to wyspa w pełni turystyczna, z bogatą bazą hotelową. Nie mam wątpliwości, że jakość usług turystycznych jest tam na wysokim poziomie, bo Wenezuela chce odbudować branżę. Chcą przekonać podróżnych, że jest tam bezpiecznie, a faktycznie tak jest. Jest też druga strona medalu, czyli bardzo atrakcyjna cena takich wyjazdów m.in. z uwagi na niską cenę paliw lotniczych na miejscu - przekonywał Maciej Szczechura, członek zarządu biura Rainbow w rozmowie z portalem Fly4Free.

Jak podkreślił w rozmowie z Fly4Free Szczechura, główną motywacją za uruchomieniem połączeń do Wenezueli była chęć dodania nowego kierunku oraz wzbogacenia istniejącego portfolio Rainbow Tours. Trasa na Margaritę będzie realizowana w nadchodzącym sezonie zimowym, w czasie którego biuro spodziewa się zabrać na karaibską wyspę nawet 6 tys. polskich turystów.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-03-05 11:06   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ceny Rainbow faktycznie zauważalnie niższe niż za ich wycieczki do Azji.
Za to ceny wycieczek fakultatywnych na miejscu są czasem kosmiczne, no ale nie dziwne, dużo trzeba dodatkowo dolatywać.
Do parku narodowego w części lądowej nawet ponad 3tys zl na jeden dzień.
Lalunana 2023-03-03 08:50   
Lalunana - Profil Lalunana
Świetnie, Wenezuela przez dłuugi długi czas była moim marzeniem. Szczególnie za dzieciaka, gdzie oglądało się te wszystkie telenowele ;) Fajnie, że rainbow się rozwija
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy