IndiGo łączy siły z Turkish Airlines

20 lutego 2023 10:41
Indyjski przewoźnik IndiGo poinformował o zawarciu porozumienia z Turkish Airlines. Współpraca z turecką linią stanowi część planów ekspansji indyjskiego niskokosztowca.
Reklama
W nadchodzących latach konkurencja w branży lotniczej w Indiach będzie ostra, czego zapowiedzią jest zamówienie przez Air India 840 nowych samolotów od Airbusa i Boeinga. Z kolei IndiGo, największy przewoźnik lotniczy w Indiach zapowiedział, że przygotowuje się do dalszego rozwoju, głównie na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza europejskich. Właśnie ogłoszona umowa code-share z Turkish Airlines i zamówione 500 odrzutowców Airbusa są elementami tej strategii ekspansji.

Dyrektor sprzedaży międzynarodowej IndiGo, Vinay Malhotra, powiedział w piątek (17.02), że partnerstwo z Turkish Airlines poprawi jakość usług pasażerskich na trasie z Indii do Stambułu i Europy. Jak donosi portal air-journal.fr przedstawiciel indyjskiej linii potwierdził zamówienie złożone u europejskiego producenta. Dostawy airbusów trwać będą do 2030 - Obecnie latamy ponad 300 samolotami i zamówiliśmy prawie 500 kolejnych. Oczywiście nasz rozwój zależy w dużej mierze od tego, jak szybko dostaniemy te samoloty. Przychodzące airbusy zostaną zostaną rozmieszczone w większości na rynku krajowym, ale również za granicą – powiedział Malhotra.


IndiGo, które wkrótce obchodzić będzie 17 rocznicę powstania, obsługuje obecnie w Indiach największą dzienną liczbę rejsów (1800) przy pomocy floty złożonej z 308 samolotów. Obecnie rejsy na trasach międzynarodowych to zaledwie 10 proc. wszystkich operacji IndiGo. Przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę połączeń z obecnych 102 miejsc docelowych do ponad 115 w kwietniu 2024 r. Większość tego wzrostu będzie miała charakter międzynarodowy. - Nasze obecne loty międzynarodowe koncentrują się wokół subkontynentu indyjskiego i innych sąsiednich krajów. Najdalszym naszym kierunkiem jest Stambuł. Naprawdę chcemy latać dalej i to jest celem naszej współpracę z Turkish Airlines. Umowa obejmuje 27 punktów w Europie, w tym porty w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Irlandii, Austrii i Szwajcarii - powiedział Malhotra.

- Rozwijamy naszą międzynarodową siarkę połączeń. W tym roku rozpoczniemy loty do Nairobi i Dżakarty i spodziewamy się też nowego otwarcia rynku Chińskiego – powiedział z kolei w czwartek (16.02) dyrektor generalny IndiGo, Pieter Elbers. Dwa z pięciu największych zamówień linii lotniczych na świecie pochodzą obecnie od indyjskich przewoźników. - Wszystko to wskazuje, że Indie to dynamicznie rozwijający się rynek lotniczy i ostatnie zamówienia to odzwierciedlają. W IndiGo podejmujemy decyzje sprzętowe w odpowiednim momencie. Ostatnie zamówienie złożyliśmy w 2019 r. i dziś korzystamy z niego dzięki stałemu dopływowi nowych samolotów. W Indiach tylko 7,3 populacji (mniej niż 100 mln ludzi) posiada paszport. Kiedy Indusi dostają paszport, pierwszą rzeczą, którą chcą zrobić, to polecieć za granicę – podsumowuje Malhotra.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy