Zielona Góra: W styczniu prawie dwukrotnie więcej pasażerów

9 lutego 2023 14:27
W ciągu pierwszego miesiąca w 2023 roku lotnisko w Zielonej Górze odprawiło ponad 3,6 tys. pasażerów. To aż o prawie 160 proc. więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i o 148 proc., niż w ostatnim przed pandemią roku 2019.
Reklama
Statystyki Zielona Góra (IEG)
 
Kolejny rekord ustanowiono w liczbie operacji lotniczych. W raportach portu w Babimoście odnotowano 213 operacji startów i lądowań. Oznacza to wzrost o prawie 94 proc. w stosunku do roku 2022 i aż o 160 proc. w porównaniu z rokiem 2019. „Strzałem w dziesiątkę” okazały się zimowe połączenia z Zielonej Góry do Taby. Samoloty do egipskiego kurortu latają z kompletem pasażerów na pokładach. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się też regularne rejsy maszynami Polskich Linii Lotniczych LOT między Zieloną Górą a Warszawą. Tę odległość samolot pokonuje w ciągu niecałej godziny. Podróż samochodem między tymi dwoma miastami zajmuje w najlepszym wypadku prawie 5 godzin. Warto też dodać, że od niedawna na tej trasie zamiast turbośmigłowych bombardierów latają szybsze i bardziej komfortowe embraery.

- Bardzo cieszą nas wyniki Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Widać, że pasażerowie chcą podróżować samolotem, na urlop, czy w sprawach biznesowych. Cieszy nas też to, że oferta portu spotyka się z tak dobrym przyjęciem. Doskonałe statystyki tego najmniejszego lotniska w Polsce są dobrym prognostykiem dla całej branży - mówi Anna Dermont, rzecznik „Portów Lotniczych”.

Lotnisko-Zielona Góra Babimost nadal z powodzeniem wykorzystywane jest do celów szkoleniowych. W styczniu wykonano na nim 30 operacji szkolnych oraz 51 operacji „Touch&Go”.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy