Ryanair poleci z Polski do Turcji i Egiptu?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
08 lutego 2023 10:30
2 komentarze
Ryanair wyraził chęć uruchomienia bezpośrednich lotów niskokosztowych z Polski do Turcji i Egiptu. W grę wchodzi też więcej rotacji do Maroka. Połączenia, jeśli nic irlandzkiemu przewoźnikowi nie przeszkodzi, ruszą już jesienią przyszłego roku.
Reklama
Ryanair zadeklarował, że z chęcią pojawi się na nowych rynkach w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Można odnieść wrażenie, że irlandzki przewoźnik trochę pozazdrościł swojemu głównemu konkurentowi, linii Wizz Air udanej inauguracji dziesiątek połączeń z tego regionu i bez zbędnej zwłoki chce nadrobić zaległości. Ryanair lata już z Turcji (Bodrum i Dalaman) na symbolicznej liczbie kierunków ale przymierza się do poważniejszej ekspansji w tej części świata. W grę wchodzi nie tylko szereg nowości do Turcji, lecz również pojawienie się w Egipcie i zwiększenie obecności w Maroku.

Skąd będzie można polecieć do Turcji, Egiptu i Maroka? Choć lista tras owiana jest póki co słodką tajemnicą, Ryanair nie ukrywa, że nasz kraj najpewniej otrzyma część "egzotycznych" rotacji wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu zimowego.


- W tym roku nie uda nam się tego zrobić ale przyszłoroczna jesień jest jak najbardziej realna - przekazał Michael O'Leary, szef linii Ryanair w rozmowie z "Fly4Free".

Rozwój w Turcji i Egipcie będzie dla irlandzkiego przewoźnika nowym doświadczeniem, w przeciwieństwie do ekspansji w Maroku. Ryanair lata na dziesięć marokańskich lotnisk od wielu lat, realizując w przeszłości szereg rejsów również z Polski. Z czasem niskokosztowiec zaczął kasować połączenia z Polski do Maroka, a jedynym które ostało się w jego oferowaniu to trasa z Krakowa do Agadiru, wykonywana ze skromną częstotliwością jednego rejsu w tygodniu.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-02-08 18:58   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@solokhumbu Turkish dostał zgodę na Katowice, bez niczego w zamian dla przewoźnika z Polski.
solokhumbu 2023-02-08 13:18   
solokhumbu - Profil solokhumbu
A jak się mają mocarstwowe plany MOLa do sławetnej umowy Pl-Tur z 1967 r.? Nie mam nic przeciwko lotom do Turcji, ale jak oni chcą to formalnie załatwić? Zmiana umowy państwowej? Już to widzę, zwłaszcza przy obecnym reżimie, który traktuje badziewny LO jako klejnoty koronne.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama