Wizz Air pozbędzie się siedmiu kolejnych tras

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 stycznia 2023 10:30
W ostatnim tygodniu linia Wizz Air zaktualizowała swój rozkład lotów, usuwając z niego siedem rotacji europejskich. Najwięcej połączeń straci Kiszyniów. Ubędzie też rejsów z Budapesztu i Mediolanu. Na szczęście, tym razem przewoźnik nie zdecydował się na cięcia w naszym kraju.
Reklama
W ostatnich tygodniach linia Wizz Air dokonała drastycznych cięć w swoim europejskim oferowaniu. Redukcji nie ma jednak końca. Analiza „Aeroroutes” wykazała, że w ciągu minionych siedmiu dni węgierski przewoźnik skasował ze swojego systemu rezerwacyjnego kolejnych siedem tras w ramach naszego kontynentu. Porównując ofertę niskokosztowca z 15 stycznia 2023 roku, największą „ofiarą” najnowszych cięć linii Wizz Air został Kiszyniów. Stolica Mołdawii straci Hamburg, Miluzę, Turyn i Weronę. Ponadto, przewoźnik postanowił usunąć połączenia z Mediolanu Malpensa do Brindisi i Palermo oraz z Budapesztu do Kazachstanu (Astana).


Wcześniej, linia Wizz Air dokonała redukcji na kilkudziesięciu trasach, również z Polski. W najbliższych miesiącach węgierski przewoźnik opuści m.in. Rzeszów. Co więcej, niskokosztowiec nie będzie kontynuował połączeń z Gdańska do Billund i Kristiansand, Krakowa do Bari i Bergen oraz Szczecina do Bergen i Stavanger. Warszawa utraci rotację do Alghero. Lublin do Eindhoven. Z trzema kolejnymi połączeniami pożegna się Poznań (Eindhoven, Beauvais, Oslo), a czterema - Katowice (Alghero, Kolonia, Bergamo, Sztokholm).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N