Uzbekistan zamówił 12 odrzutowców z rodziny A320neo

21 stycznia 2023 09:40
Uzbekistan Airways, uzbecki przewoźnik narodowy, złożył w firmie Airbus wiążące zamówienie na 12 odrzutowców z rodziny A320neo (osiem A320neo i cztery A321neo).
Reklama
Nowe maszyny dołączą do floty przewoźnika, składającej się już z 17 samolotów z rodziny Airbus A320. Wybór silników zostanie dokonany przez linię na późniejszym etapie.


Uzbeckie maszyny z rodziny A320neo będą wyposażone w kabinę Airbus Airspace, zapewniającą najwyższy komfort podróży w kategorii samolotów wąskokadłubowych. Przewoźnik planuje przy ich pomocy rozwinąć krajową i międzynarodową siatkę połączeń.

- Podpisana z Airbusem umowa to nowy krok w strategii modernizacji naszej floty. Chcemy zaoferować pasażerom podróże najnowocześniejszymi i najbardziej komfortowymi samolotami. Zarazem nowe, oszczędne odrzutowce z rodziny A320neo pomogą nam w dalszym rozszerzaniu i wzmacnianiu obecności w Azji Środkowej, a także w rozwoju krajowej i międzynarodowej siatki połączeń - powiedział Ilhom Makhkamov, prezes zarządu Uzbekistan Airways.

- Nasza współpraca z Uzbekistan Airways sięga 1993 roku. Cieszymy się, że nasz klient ponownie wybrał rodzinę samolotów A320neo. Widzimy duży potencjał wzrostu w regionie Azji Centralnej w nadchodzących latach. Nowoczesny i wydajny A320neo pozwoli Uzbekistan Airways czerpać korzyści z tego wzrostu i odgrywać znaczącą rolę w tym regionie - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy